دلایل نبود بخش چند نفره در Sekiro Shadows Die Twice

Sekiro Shadows Die Twice

اگر بخواهیم راجع به یک اثر نوپای موفق که البته فروش خوبی را هم در بین بازی ها کسب کرده است اشاره کنیم بی شک بازی Sekiro: Shadows Die Twice بهترین گزینه ای است که میتوانیم راجع به آن صحبت کنیم. این بازی که ساخته ی استودیو FromSoftware است توجه افراد زیادی را جلب کرد و بی شک یکی از فاخر ترین اثرات این استودیو تا امروز شناخته شده است.

البته اثرات قبلی این استودیو موفقیت خوبی کسب کردند و باعث مشهوریت این استودیو در بین سایرین شدند اما اگر بخواهیم به نقطه ی عطف این استودیو که مشهوریت آن را چند برابر کرد اشاره کنیم بی شک بازی sekiro: shadows Die Twice مناسب ترین گزینه میباشد.

Sekiro Shadows Die Twice
Sekiro Shadows Die Twice

بازی های این استودیو همیشه به سختی معروف بوده اند اما در کنار این سختی جذابیت بالایی داشته اند که این جذابیت سختی بازی را کم رنگ تر میکرد و در واقع مخاطبین این بازی ها جذابیت بازی پلی استیشن ۴ را به سخت بودن آن ترجیح میداند و به نوعی سختی بازی هم برای آن ها شیرین به نظر میرسید . اما آنچه که مشخص است این است که بازی Sekiro نسبت به بازی های گذشته ی این استودیو تغییرات عمده ای داشته است که البته این تغییرات آن قدر به جا و تکنیکی بودند که باعث موفقیت هر چه بیشتر این استودیو شدند.

از مهم ترین این تغییرات میتوان به ملموس تر شدن داستان بازی اشاره کرد و از جمله تغییرات دیگر نیز میتوان زیبا تر شدن فضا ی بازی و کاهش سختی آن را نام برد که البته بازی sekiro هم چون دیگر بازی های این استودیو سخت است اما میزان سختی آن در مقایسه با آن ها بسیار کم تر است و یا شاید چون داستان بازی جذابیت بیشتری دارد این طور به نظر میرسد.

داستان بازی از آن جا شروع میشود که کودکی در میان جنگ متولد می شود و در این میان بزرگ میشود و رشد میکند و آداب بسیاری از مبارزات و جنگ ها می آموزد این کودک که هیچ نام و نشان و پدر و مادری ندارد توسط فردی به اسم جغد بزرگ میشود و پس از آموختن آداب و رسوم مبارزه محافظ شخصی به نام کورو میشود.
کورو که در واقع میراث اژدها را دارد و خیلی ها به دنبال این میراث هستند چرا که این میراث قدرت نامیرایی به انسان میدهد بنابراین کورو دشمنان زیادی دارد که از جمله این دشمنان گنچیرو می باشد که می خواهد میراث اژدها را به دست آورد تا به وسیله ی آن از سقوط قبیله ی خود جلو گیری کند.

او به کورو حمله میکند و او را اسیر میکند و دست چپ آن کودک که حالا دیگر بزرگ شده و محافظ کورو است و لقب گرگ دارد را قطع میکند و به نظر می رسد که گرگ مرده است اما در واقع او زنده است چرا که (سایه ها دو بار می میرند) او زنده است تا کورو را نجلت دهد و از همه مهم تر انتقام دست قطع شده ی خودش را بگیرد. مجسمه سازی برای او یک بازوی مصنوعی میسازد که این بازو برای او بسیار کاربردی است و علاوه بر نقش دست که برای او ایفا میکند در بسیاری از مبارزات هم به عنوان صلاح از آن استفاده می کند.

اما این بازی همانند همه ی بازی های نوپا مشکلاتی دارد که امید است در آینده این مشکلات رفع بشود از جمله ی این مشکلات می توان به طراحی هوش مصنوعی که در بازی پلی استیشن ۴ وجود دارد و همچنین طراحی یک نواخت دشمنان اشاره کرد اما خوب نکات مثبت این بازی آن قدر زیاد است که این موارد خیلی کم به چشم می آیند.

اما یک نکته که در این بازی بحث بر انگیز است و خیلی از افراد موافق آن و خیلی نیز مخالف آن هستند تک نفره بودن بازی است. چند نفره بودن بازی شاید جذابیت هایی در بازی به وجود آورند و خیلی از افراد طرفدار بازی های تیم پلی باشند اما آن چه که مشخص است تیم پلی شدن بازی محدودیت هایی را در آن ایجاد میکند به عنوان مثال در بازی تیم پلی باس هایی که در بازی قرار می دهیم.

باید برای چند بازی کن طراحی شوند تا جوابگوی تیم پلی بودن بازی شوند این در حالی است که شاید شما از یک ویژگی در باس مورد نظر خود خوشتان نیایید در حالی که فردی که در حال انجام بازی با او هستید این ویژگی را دوست داشته باشد و همین اختلاف نظر باعث ایجاد محدودیت در بازی های تیم پلی یا همان بازی های چند نفره می شود که استودیو Fromsoftware نمی خواهد خود را درگیر این محدودیت ها بکند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =