بازی Call of Duty یکی از محبوب ترین عناوین صنعت گیم در جهان است

صنعت Call of Duty

امروزه بازی های بسیار جذاب و متنوعی شکل گرفته اند تا همه انسان ها بتوانند متناسب با میل خود از این صنعت جذاب و مهیج لذت ببرند. مضامین بازی های رایانه ای با توجه به وجود تفاوت های زیاد انسان ها با یکدیگر، بسیار متنوع است. ژانر های بسیار زیادی نیز وجود دارند که معروف ترین و پر طرفدارترین آن، سبک بازی های جنگی و مبارزه ای است.

صنعت بازی ها - Call of Duty
صنعت بازی ها – Call of Duty

انسان ها همواره در طول تاریخ ارزش زیادی را برای زمان خود قائل می شدند. این ارزش ناشی از آن است که بشر همواره می دانسته که با بهره گیری و استفاده از زمان های مرده است که می تواند در مقایسه با سایر افراد به برتری برسد. از این رو این موضوع به دغدغه ای مهم برای وی تبدیل شده که از روش های مختلفی به حل این معضل پرداخته شده است.

بیشتر انسان ها در این دوره ترجیح می دهند تا اکثر کار و فعالیت خود را بدون خروج از خانه یا کمترین جابجایی انجام دهند. این موضوع در کنار موضوع پراهمیت ذکر شده سبب ظهور صنعتی به نام بازی های رایانه ای شد. محققان از چند دهه پیش دریافتند که بحث بازی و پر کردن اوقات فراغت همواره باید با نوعی تفریح همراه باشد و وجود نکات آموزشی در این تفریحات می تواند از مهمترین موضوعات در نظر گرفته شده باشد.

صنعت بازی های رایانه ای در ابتدای فعالیت خود با چندین بازی ساده در قالب سیستمی ساده تر از آن خود را نشان داد. علاقه و پاسخ مثبت از طرف انسان ها به این مقوله سبب شد تا شرکت های بسیار بیشتری به تمرکز و فعالیت مستمر جهت پیشرفت و توسعه این صنعت اقدام کنند.

امروزه با گذشت چندین دهه از آن موضوع دستگاهی چون پلی استیشن ۴ وجود دارد که رویای تحقق یافته آن روز های هر نوجوانی بود. امروزه بازی های بسیار جذاب و متنوعی شکل گرفته اند تا همه انسان ها بتوانند متناسب با میل خود از این صنعت جذاب و مهیج لذت ببرند. مضامین بازی های رایانه ای با توجه به وجود تفاوت های زیاد انسان ها با یکدیگر، بسیار متنوع است. ژانرهای بسیار زیادی نیز وجود دارند که معروف ترین و پر طرفدارترین آن، سبک بازی های جنگی و مبارزه ای است.

متاسفانه امروزه در سراسر دنیا بحث جنگ و درگیری به وفور دیده می شود و تاثیر این امر شکل گیری مضامینی با این عنوان در ذهن و فکر بشر می باشد. هر انسانی با دیدن چنین صحنه های جنگی بصورت کاملا خود جوش تحت تاثیر قرار گرفته و نیاز به اقدام این چنینی از سوی خود می بیند. حال وجود چنین شبیه سازهایی سبب برآورده کردن هیجانات انسان ها شده تا این موضوع به طور واقعی در دنیای حقیقی خود را کمتر نشان دهد. یکی از بازی های جنگی که با سابقه ای طولانی در بین انسان ها وجود دارد، بازی جذاب و فوق العاده مهیج Call of Duty است.

صنعت بازی ها - Call of Duty
صنعت بازی ها – Call of Duty

شرکت معتبر و بزرگ اینفینیتی وارد به عنوان یکی از طراحان اصلی بازی Call of Duty برای این نسخه از بازی اقدامات بسیار مهم و جدیدی را انجام داده است. در این بازی یک اتفاق کاملا جدید نسبت به نسخه های قبل این بازی رخ داده است و آن وجود یک سفینه بزرگ در بازی است. از این سفینه به عنوان یک مرکز بزرگ فرماندهی در بازی نام برده می شود. شما از طریق این مرکز می توانید کنترلی بسیار جذاب بر روی بازی خود داشته باشید و قسمت های مختلف مبارزه و جنگی خود را کنترل کنید.

مراحل مختلف بازی شما از طریق این قسمت قابل تنظیم بوده و شما می توانید بازی خود را از این بخش انتخاب نمایید. بازی ندای وظیفه همواره در دنیا طرفداران خاص خودش را دارد و یک بازی عام در بین گیمرهای تلقی می شود چرا که در ابتدا استانداردهای یک بازی رایانه ای و سپس یک بازی جنگی را به خوبی رعایت کرده است. داستان آخرین نسخه از این بازی در یک فضای وهم آلود آخرالزمانی شکل گرفته است.

دنیایی کاملا متفاوت از دنیای قابل تصور بشر که تغییر و تحولات بسیار زیادی را به خود دیده است. طراحی چنین فضاهایی بسیار دشوار بوده چرا که قابل رویت نیست و تنها زاده فکر طراح بازی مورد نظر می باشد. موضوع تسلط بر تمام دنیا و حاکمیت مطلق نیز از جمله موضوعات مورد نظر در این بازی است که به نحوی جذاب در بازی به تصویر کشیده شده است. این قسمت از بازی بر خلاف نسخه های قبلی خود در یک محیط فضایی ترسیم شده است که بسیار هیجان انگیز است. گرافیک در بازی Call of Duty از مهمترین رموز موفقیت در بازی است.

چرا که با داشتن یک حد اعتدال در این موضوع سبب شده تا تمامی گیمرهای این بازی راضی باشند. صداگذاری در این بازی نیز از جلوه های بسیار خاص و نوینی استفاده کرده است که به کاربر حس هیجان تیراندازی فوق العاده ای را می دهد. نسخه آخر این بازی از تلفیق سینمایی خاصی با داستان بازی استفاده کرده است به صورتی به گیمر این حس را می دهد که در حال تماشای یک فیلم سینمایی جنگی است و با این تفاوت که می توانید مقداری در تصمیمات جنگی تاثیرگذار باشد و این یکی از مهم ترین نقاط قوت این صنعت است.

نکته مهم دیگر در بازی ندای وظیفه عدم نمایش صحنه های ناپسند در بازی است. بسیاری از بازی های دارای این سبک، از هیچ پرده و فیلتری برای نمایش صحنه های جنگی خود استفاده نمی کنند و به گیمر این امکان را می دهند تا به هر شکل ممکنی دشمن خود را از پای درآورد. مشکلات روحی و روانی بسیار زیادی از این موضوع نشات می شود بطوریکه گیمر با دیدن مداوم این صحنه های خشونت بار در درجه اول دچار یک قساوت قلب شده که در زندگی شخصی وی و تصمیمات زندگی اش بسیار تاثیرگذار است.

موضوع بعدی در رابطه با تاثیرات اجتماعی این موضوع است بطوریکه گیمر مورد نظر دارای یک حس طبیعی نسبت به این موضوعات پس از یک دوره کوتاه می شود. حال در صورت وجود این موضوعات کاملا بی تفاوت شده و آن را نیز تشدید می کند. در هر حال در عصر حاضر بسیار دیده شده که بازی های رایانه ای این چنینی زیادی طراحی شده اند که متاسفانه مورد علاقه گیمرهای بسیار زیادی نیز در سراسر دنیا قرار گرفته اند که باید دید این سکوت و جهالت تا کجا ادامه خواهد داشت و تا چه حد می تواند به مسیر پیش روی خود ادامه دهد.

چرا که رذایل اخلاقی به زودی بر همگان آشکار خواهد شد و مشخص می شود چه افراد و گروه هایی و با چه اهدافی سعی در گسترش این موضوعات داشتند که البته شاید تا آن زمان فراگیری این نوع بازی ها به حد چشم گیری افزایش پیدا کرده باشد که قابل جبران نباشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + یک =