جزئیات و بررسی نحوه طراحی محیط بازی Shenmue I & II PS4

گیم پلی های بازی Shenmue I & II

گیم پلی های بازی Shenmue I & II بسیار متنوع و جذاب بوده و کاربران را حدود ده ساعت به خود مشغول می کند. موضوع جالب در این بازی این است که شما می توانید برای خود حرفه ای انتخاب کنید و درآمد داشته باشید و چون دنیای واقعی، زندگی و تفریح کنید، به فروشگاه ها بروید و خرید کنید و حتی ممکن است کارت قرعه کشی دریافت کنید.

بازی Shenmue I & II
بازی Shenmue I & II

اگر شما هم مثل من متولد دهه ای باشید که خبری از پلی استیشن و این حرف ها نبود، حتما وقتی اسم بازی های ویدئویی مانند Shenmue را می شنیدید، چند ساعتی فکر می کردید که اولا چطور تلفظ کنید، بعد هم به طور کلی چه بازی ای هست. بعد خبر طراحی محیط بازی را برای خودتون تحلیل می کردید.من هم اول برای خودم و بعد برای دوستانی که کمی شبیه من هستند این مطالب را می نویسم. بازی Shenmue یکی از بازی های موفق و عالی کنسول سگا است که تقریبا ۲۰ سال پیش در اختیار کاربران این کنسول قرار داشت.
حالا دوباره خاطرات ورق خورده اند و این بازی به صحنه ی پر رقابت بازی های ویدئویی بازگشته است. باید دید همچون دوران طلایی خود خواهد درخشید یا مهجور و درک نشده به اعماق خاطرات قدیم باز می گردد.
این بازی که به سبک اکشن ماجراجویی بود در زمان خود دارای جزئیات بی نظیر، داستان جذاب، موسیقی خوب و شخصیت پردازی فوق العاده بود. از اولین بازی هایی بود که چرخه زمان در آن تعبیه شده بود و نمایش شب و روز برای کاربران به هیچ وجه خسته کننده و تکراری نمی نمود.
داستان بازی از این قرار بود که پسرکی موقع بازگشت به منزل متوجه می شود گروهی به آموزشگاه رزمی پدرش حمله کرده اند وپدر در این مبارزه کشته می شود. پسر که ریو نام دارد هیچ چیز در باره علت دعوا و مرگ پدر نمی داند. کاربر این بازی در نقش ریو ظاهر می شود و سعی می کند اطلاعات لازم درباره ی این ماجرا را در شهر پیدا کند تا بتواند انتقام پدر را بگیرد. در این میان ماموریت های زیادی وجود دارد که بعضی از آنها هم فرعی هستند.

گیم پلی های بازی Shenmue I & II
گیم پلی های بازی Shenmue I & II

گیم پلی های بازی Shenmue I & II

گیم پلی های بازی Shenmue I & II بسیار متنوع و جذاب بوده و کاربران را حدود ده ساعت به خود مشغول می کند. موضوع جالب در این بازی این است که شما می توانید برای خود حرفه ای انتخاب کنید و درآمد داشته باشید و چون دنیای واقعی، زندگی و تفریح کنید، به فروشگاه ها بروید و خرید کنید و حتی ممکن است کارت قرعه کشی دریافت کنید. در نسخه ی اول بازی تعداد صحنه های مشت زنی و مبارزه ای کم است اما در نسخه ی دوم این صحنه ها بیشتر شده و در نقشه ی بازی شما می توانید کلوپ های مبارزه پیدا کنید.
شما برای پیدا کردن راه و ادامه ی بازی باید با شخصیت زیادی در این بازی صحبت کنید تا بفهمید چگونه به مسیرتان ادامه دهید. در بخش دوم که در هنگ گنک اتفاق می افتد روند داستان جذاب تر می شود و مبارزات تن به تن و زیبایی را شاهد خواهید بود. شخصیت های فرعی و اصلی زیادی در این قسمت وجود دارد که جایگاه هر یک از آنها به خوبی تعریف شده است.
گرچه گرافیک ۲۰ سال پیش این بازی در نوع خود عالی بود، اما در مقایسه با بازی های ویدئویی امروزی زیاد تعریفی ندارد. صداگذاری و دوبله ی شخصیت ها هم همین وضع را دارند.
شاید این مقایسه چندان منصفانه نباشد که تکنولوژی ۲۰ سال پیش را روبروی دستگاه های پیشرفته ی امروزی قرار دهیم. اما در نسخه ی جدید، رنگ ها کمی بهتر شده و رزولوشن هم افزایش یافته است. تغییرات اساسی دیگری در قسمت دوم بازی Shenmue نمی توان یافت. با این حال طرفداران این بازی جذاب و قدیمی تمایل زیادی به ساخت قسمت سوم دارند تا بتوانند ادامه ی داستان زندگی ریو را دنبال کنند و سرانجام قاتل پدرش را بدانند!!!
طبق اخباری که منتشر شده از نسخه ی ریمستر شده ی این بازی Playstation، ویدئویی از مبارزات بازی Shenmue نمایش داده شده است. کاربران می توانند با تماشای حرکت های شخصیت اصلی، و استفاده از آنها، امتیاز بیشتری را نسبت به قبل به دست آورند. همچنین با مینی گیم های بازی نیز در این ویدئو آشنا شوند. در تریلر جدید دیگر این بازی، سازندگان Shenmue به شهری رفته اند که محل وقوع بازی بوده است. یعنی به شهر یوکوساکا در ژاپن.
در این ویدئو دنیای واقعی با دنیای مجازی واقع در بازی به کاربران نشان داده شده تا با مقایسه ی آنها به جذابیت های بازی بیشتر پی ببرند.
نسخه ی ریمستر این بازی را می توانید ۳۰ مرداد خریداری کرده و از آن لذت ببرید. در ضمن قسمت سوم بازی Shenmue توسط کمپانی سگا در حال ساخت است و طبق اخبار رسیده سال ۲۰۱۹ به بازار ارائه خواهد شد. بازی های PS4 اورجینال و جذاب را از طریق ما تهیه کنید.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − پنج =