چرا طرفداران نباید به این زودی انتظار عرضه GTA 6 را داشته باشند؟

GTA 6

هرچه یک بازی بیشتر مورد انتظار باشد، منتشرکنندگان اخبار و شایعات بیشتر آن را در اولویت مکالمات و بحث‌ها قرار می‌دهند. جلب توجه و هیجان‌زده کردن یک جامعه با ادعای داشتن اطلاعات دقیق کاری بسیار ساده است، مهم نیست اطلاعات چقدر قابل‌ اطمینان باشد. در حال حاضر، جامعه Grand Theft Auto با اخبار و شایعاتی درباره عرضه GTA 6 درگیر است.

مدت ‌زمان بسیار طولانی از زمانی که Rockstar بازی جدیدی را در این فرانچایز ساخته، می‌گذرد. طرفداران منتظر عنوان جدیدی هستند، این هیجانات برای انتظار با وجود نسل کنسول‌های پیشرفته بیشتر می‌شود. هرچقدر بیشتر طرفداران درباره علاقه‌شان به عرضه Grand Theft Auto 6 بیشتر صحبت می‌کنند، احتمالاً منتشرکنندگان اطلاعات و شایعات موارد بیشتری برای صحبت دارند.

این یک چرخه معیوب است. بزرگ‌ترین شایعه جدید درباره GTA 6 بیان می‌کرد که بازی قرار است به زودی با جزئیات کامل درباره عرضه‌اش در سراسر جهان، اطلاع ‌رسانی شود. اگرچه بسیاری افراد به این موضوع پی برده‌اند که این خبر تنها یک دروغ اول آوریل بوده است. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این خبر را باید باور کرد، در واقع این شایعه بزرگ از سال ۲۰۱۹ درباره بازی GTA 6 گفته می‌شود و ارزش آن به شدت کم شده است. این شایعه جدید فقط جدیدترین شایعه در الگوی نامناسب است که طرفداران بازی باید از آن مطالبی را بیاموزند. شایعات مربوط به Grand Theft Auto 6 کاملاً غیر قابل ‌اطمینان هستند و به نظر می‌رسد Rockstar هیچ اطلاعاتی از بازی ارائه نداده است، پس هنوز زمان زیادی به انتشار بازی مانده است.

شایعات و اخبار بازی GTA 6

آخرین منتشرکننده خبر درباره Grand Theft Auto 6  ادعا می‌کند که یکی از کارمندان Rockstar است. آن‌ها بیان می‌کنند که GTA 6 دارای نقشه عظیم با شش شهر متمایز نسبت به بازی قبلی است و مهم‌تر از همه این که Rockstar آماده اعلام بازی است. مشکل موجود با این اخبار این است که هیچ دلیلی برای باور آن‌ها وجود ندارد. آن‌ها اصرار دارند که ناشناس بمانند و از پاسخ به هر سؤالی درباره ادعایشان خودداری می‌کنند و با عباراتی کاملاً مبهم از نظر اطلاعاتشان درباره Grand Theft Auto 6 صحبت می‌کنند. هیچ مدرک مشخصی وجود ندارد که نشان دهد این شخص واقعاً در Rockstar کار می‌کند، همچنین چیزی برای اثبات ادعایی که دارند وجود ندارد.

این اخبار به شدت بر مفهوم “Project America” برای Grand Theft Auto 6 متکی است که آن هم شایعه است. مشکل این است که فرد مطمئن‌تری نسبت به این کاربر ناشناس ۴Chan وجود دارد و به طرفداران Grand Theft Auto اطمینان داده که صحبت درباره ” Project America” کاملاً اشتباه است. به نظر می‌رسد اخبار جدید مانند شایعات قبلی است که ارزش آن‌ها کم شده است. هیچ دلیلی برای باور ادعاهایی که فرد ارائه داده وجود ندارد. یعنی مدت ‌زمان زیادی تا عرضه Grand Theft Auto 6 باقی است. این فقط بخشی از الگوی نامناسب ادعاهای مرموز است که جامعه طرفدار بازی را در شک و تردید قرار می‌دهد.

حضور پرقدرت GTA 5

ادعاهای مربوط به عرضه GTA 6 کاملاً متفاوت از بیانیه Grand Theft Auto است. طرفداران شاید بخواهند بازی جدید را ببینند، اما واقعیت این است که Rockstar  اصلاً نیازی به عرضه عنوانی دیگر در این فرانچایز ندارد. Grand Theft Auto 5، به ویژه Grand Theft Auto Online هنوز حتی پس از گذشت چند سال از عمرشان بسیار محبوب هستند. Rockstar در صورتی ‌که طول عمر بازی GTA Online را عمداً افزایش دهد تا حدی که زمان بیشتری برای ساخت درست GTA 6 و برآورده کردن انتظارات طرفداران داشته باشد، در واقع بسیار هوشمندانه عمل کرده است. حتی اگر نقشه‌اش این نباشد، اعلام ناگهانی Grand Theft Auto 6 هنگامی ‌که GTA 5 هنوز منتظر پورت نسل بعد خود است، بسیار عجیب خواهد بود. به نظر می‌رسد Rockstar می‌خواهد ابتدا موانع را از سر راه بردارد.

وقتی جدیدترین شایعه GTA 6 در برابر بسیاری دیگر از شایعه‌های قبلی قرار گرفته باشد، الگوی رفتاری کاملاً مشخص می‌شود. به نظر می‌رسد هیچ ‌چیز درست نیست، اصلاً مهم نیست که مردم چه شایعه‌هایی را منتشر می‌کنند. ادعاهای مربوط به اعلام بازی آینده قابل ‌تأیید نیست و در مقابل آن چیزی که Rockstar واقعاً به دنبال آن است و نحوه عملکرد GTA، حتی بدون عرضه GTA 6 قرار دارد. Rockstar آنقدر کارهای مختلفی دارد که ارائه اطلاعات عمومی GTA 6 احتمالاً در اولویت نیست. در واقع، ممکن است مانع کارهای دیگر شرکت باشد. طرفداران سال‌ها منتظر بوده ‌اند که Grand Theft Auto 6 را ببینند، اما به نظر می‌رسد فعلاً باید منتظر بمانند. عاقلانه است که فعلاً صبر کنند و منتظر اخبار معتبرتری باشند.

 

منبع: GameRant

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =