طی کردن مسافت کلی نقشه اثر Fallout 4 حدود ۱۱ دقیقه طول خواهد کشید

اثر Fallout 4

سازندگان برای بالا بردن جذابیت اثر Fallout 4 درجه سختی بازی را بالا برده اند که حتی در حالت آسان هم برای بازی باز ها چالش بر انگیز است.

اثر Fallout 4

اثر Fallout 4

طی کردن مسافت کلی نقشه اثر Fallout 4 حدود ۱۱ دقیقه طول خواهد کشید

اثر Fallout 4 از دست بازی هایی که نشان های خاص بودن را از همان اول می شد در آن دید. بازی یی که نقش افرینی است اما برخلاف اکثر بازی های نقش آفرینی که به سمت و سوی داستان های کهن و افسانه ای وشمشیری کشیده شده اند دارای ابعادی از سبک های تیراندازی، جهان باز و همچنین اکشن ماجرا جویی است. شرکت سازنده این بازی ((بتزدا سافت‌ورکس )) ناشر و سازنده بازی آمریکایی است که یل طولایی در ساخت انواع گونه بازی ها دارد به خصوص گونه نقش آفرینی که سر آمد آن ها سری الدر اسکورولز و فال‌اوت است.

داستان کلی این سری به این شکل است که بازی در سال ۲۰۵۰ در جریان است. وضعیت سیاسی جهان را به سوی یک بحران انرژی جدی سوق داده و گویا سوخت های فسیلی تمام شده یا بسیار کاهش یافته است. و همین باعث افزایش سرسام آور قیمت ان ها می شود. کشور ها به جان هم می افتند و د این میان به خاطر شدت اختلاف ها سازمان ملل منحل می شود. کشور ها بدون هیچ پروایی از بمب های اتمی استفاده می کنند و بخش زیادی از زمین به تاریکی و نیستی فرو می رود. این جنگ جهانی دو ساعته که آخر معلوم نشد اولین استفاده کننده و جرقه جنگ کدام یک از کشور های روسیه امریکا و یا چین بوده باعث پخش شدن مواد رادیو اکتیوی در بسیاری از مناطق جهان شده است.

بتسدا معمولا در بازی هایی که در ژانر نقش آفرینی جهان بازی عرضه می کند، به نوعی انقلابی در این سبک بازی ایجاد می کند. حال در اثر Fallout 4 هم به خوبی شاهد این اتفاق هستیم. بازی با جزییات بسیار ریزی طراحی و ساخته شده. شما در دنیای بازی آزادید تا حر کاری انجام دهید و هر کدام از انتخاب های ریز و درشد شما بر بجریان بازی تاثیر می گذارد. حتی گاهی ممکن است به خود بگویید که اگر واقعا روزی همچین اتفاقی بیافد به احتمال زیاد به همین شکل جریان پیدا می کند. به طور کلی شاید داستان بازی کلیشه ای به نظر برسد اما روایات فرعی و جهان بازی بازی چنان جذابیتی دارد که گاهی اصلا جریان اصلی بازی را از یاد می بریم.

گیم پلی بازی هم بسیار جذاب ساخته شده است. بخش مبارزات که در سری های قبل طرفداران و منتقدان اعتقاد داشتند خیلی خشک هست با کمک سازندگان بازی شوتر دووم از این حالت خارج شده و حس یک اکشن ناب را به بازی باز منتقل می کند. بازی به شما امکان سوییچ بین اول شخص و سوم شخص را می دهدکه البته ممکن است در حالت تیر اندازی در سوم شخص دچار کمی مشکل زاویه دید شوید. به طور کلی کمی توان این بازی رایک شوتر ناب به حساب آورد. در موقع تیراندازی دیگر بازی متوقف نمی شود تا هدف ا انتخاب کنید بلکه به حالت حرکت آهسته در می آید و این امکان را به بازی باز می دهد تا هدفش را از بدن دشمن انتخاب کند. همچنین مکانیزم تیراندازی در بازی طوری طراحی شده که معیار هایی همچون فاصله، نوع سلاح، وضعیت حرکتی شخصیت و دشمن بر برخورد گلوله با او تاثیر دارد. همچنین در صورت موفقیت معمولا شاهد قطع عضو شدن دشمن می شویم.

سازندگان برای بالا بردن جذابیت اثر Fallout 4 درجه سختی بازی را بالا برده اند که حتی در حالت آسان هم برای بازی باز ها چالش بر انگیز است. آن ها با بالا بردن هوش مصنوعی دشمن و همچنین کم کردن مهمات در دسترس بازی باز این کار را انجام داده اند. دشمنان تنوع زیادی دارند و برخلاف نسخه های پیشین به سادگی از پا در نمی آیند. همین باعث شده با اتمام مهمات و مبارزه با سلاح سرد با این موجودات یکی از بخش های چالشی بازی باشد.

نکته دیگری که جلب توجه می کند گستردگی انواع مختلف سلاح ها و تجهیزات گرفته تا تنوع بالای ماموریت های اصلی و فرعی که در فضای زمین بازی گسترده شده است. ماموریت های بازی شاید در اول کمی کم جاذبه جلوه کن اما با پیشروی و پاکسازی مناطق از غارتگران و انجام کار هایی این چنینی تنوع هم در بخش داستانی و هم بخش گیم پلی بیشتر می شود. از نکات دیگری که برای بازی باز ها و منتقدان جالب توجه بود گستردگی زمین بازی ست.

اثر Fallout 4

اثر Fallout 4

قبل از عرضه گسترده اثر Fallout 4 یکی از کاربران خوش شانس زود تر از زمان انتشار رسمی بازی به آن دست یافت و اعلام کرد که بدون هیچ گونه توقفی تمام مسافت بازی را طی کرد و این حرکتش حدود یازده دقیقه طول کشید. در آن زمان برخی علاقمندان به این سری ابراز ناراحتی کردند و گفتند که به نظر می رسد این نسخه کم محتوا و دارای نقشه ای کوچک باشد. اما از همان موقع معلوم بود که ان چنین نیست چون اگر شما در زمین بازی دیگر این شرکت به نام بازی Skyrim حرکت می کردید، کمتر از ۱۱ دقیقه طول می کشید و به نظر می رسد زمینی کوچک تر از فال اوت ۴ دارد در صورتی که اگر تجربه این بازی را داشته باشید می دانید که این بازی بدون نسخه الحاقی اش می تواند شما را حتی تا ۳۰۰ ساعت سرگرم کند. با توجه به این می توانستیم مطمئن باشیم که اثر Fallout 4 قرار است ساعت ها ما را سرگرم کند.

شما برای گشت و گذار در محیط بازی می توانید از قابلیت مسافرت سریع استفاده کنید. ولی به شخصه به شما توصیه می کنم تا واقعا لازم نشده از این قابلیت استفاده نکنید چون باعث می شود اتفاقات ریز و درشت در نقشه را از دست بدهید. البته محیط بازی بسیار خشن و کشنده طراحی شده و به آسانی نمی توان در آن زنده ماند.سازندگان برای بهبود حفظ بقا بازی باز ها زره ای به نام پاور آرمور را برای این منظور ساخته اند. اما زیاد هم نباید به آن امید بست و به واسطه آن به دل دشمن زد چون این وسیله با سلول های انرژی کار می کند که منبع آن به صورت محدود در زمین بازی در دسترس است. منابعی که برای یافتن آن یا باید سیل عظیمی از دشمنان را کشت و یا باید به مکان های رادیو اکتیو رفت.

شاید نکته جالب دیگر در زمین این بازی که در نسخه های قبلی دیده نمی شد،قسمت ساخت و ساز آن باشد. شما می توانید هر چه را که فکرش را بکنید در این نسخه بسازید. شما می توانید با ساخت وساز مکانی امن بسازید و با جاذبه کاریزمایی خود افراد دیگر را هم جذب کنید و از آن ها کمک بگیرید. پس شما به عنوان یک رهبر وظیفه پیدا می کنید برای آن ها غذا و منابع تهیه کنید و آن ها را در مقابل تهاجم ها رهبری و حفاظت کنید.

 

 

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of