اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

عدم عرضه بازی Half-Life 3 با استناد به نکته مخفی بازی Mad Max

بازی Half-Life 3

بازی Half-Life (نیمه جان)در سال ۲۰۰۱ توسط شرکت ولو تولید و به بازار بازی عرضه شد. این بازی به عنوان بهترین بازی سال معرفی شد و بیشتر از ۵۰ جایزه بهترین بازی را به خود تخصیص داد. نسخه دوم بازی در سال ۲۰۰۴ با عنوان Half-Life 2 منتشر شد. شرکت ولو بدلیل تاخیر های طولانی مدت برای ارائه یک اثر شهرت زیادی دارد و همچنان بعد از گذشت این مدت طولانی هنوز طرفداران این بازی منتظر ارائه نسخه سوم آن هستند.

بازی Half-Life

بازی Half-Life

بازی Half-Life (نیمه جان)در سال ۲۰۰۱ توسط شرکت ولو تولید و به بازار بازی عرضه شد. این بازی به عنوان بهترین بازی سال معرفی شد و بیشتر از ۵۰ جایزه بهترین بازی را به خود تخصیص داد. نسخه دوم بازی در سال ۲۰۰۴ با عنوان Half-Life 2 منتشر شد. شرکت ولو بدلیل تاخیر های طولانی مدت برای ارائه یک اثر شهرت زیادی دارد و همچنان بعد از گذشت این مدت طولانی هنوز طرفداران این بازی منتظر ارائه نسخه سوم آن هستند.

  Half-Life دارای ژانری علمی و تخیلی و با سبک بازی تیراندازی براساس اول شخص ساخته شده است. داستان بازی در مورد یک دانشمند فیزیک نظری به نام گوردن فریمن است. که باید راه فراری از وضعیت موجود خود پیدا کند. اشتباهات تحقیقاتی وی باعث شده پورتالی به سوی موجودات عجیب و غریب به جهان باز گردد. و او می بایست راهی برای جلوگیری این آشفتگی پیدا کند.

شخصیت گوردن فریمن در بازی Half-Life

پلیر در Half-Life شخصیت گوردن فریمن را کنترل می کند در ابتدا فریمن شخصیتی وقت نشناس دارد که سایرین با وی رفتار خوشایندی ندارند شخصیتی دلنشین محصوب نمی شود ولی در ادامه بازی شخصیت فریمن ثابت شده و به یک قهرمان تبدیل میگردد که تحسین برانگیز است و همین ارتباط با شخصیت فریمن احساس بهتری را به پلیر القا می کند و بازی را صرف یک بازی اکشن جلو نمی برد. شخصیت اصلی بازی با شخصیتهای دیگر دنیای بازی کاملا متفاوت است از آنجایی که بازی از نگاه فریمن دنبال می شود پلیر هرگز چهره کاراکتر اصلی را نمیبیند. در حین بازی فریمن صحبت نمی کند وکاملا ساکت است. جالب است که شخصیت بسیار محبوبی می باشد. بعد از گذشت مدت طولانی که از ساخت این بازی می گذرد و با گرافیک پیشرفته ای که در سالهای اخیر روی آن کار شده است حس طراوت و پویایی و تازگی در آن وجود دارد. بازی علاوه بر مبارزات تن به تن دارای معما های بسیاری است که وجه تمایزی است در بازیهای سبک تیر اندازی. سلاح های  مختلفی مثل شات گان، اسلحه کمری و مسلسل در بازی وجود دارد ولی دیلم خاطره انگیزترین سلاح این بازی است.

نکته جالبی که باید عنوان شود این  است که در بازی شخصیت گوردن فریمن کاراکتر اصلی محسوب نمی شود. شخصیت دکتر الی ونس در بازی نقش مهمی را بر عهده دارد وی رهبر قیام مقاومت است و میتوان گفت مهمترین کاراکتر در بازیست.در یک قسمت  فریمن وظیفه دارد دختر دکتر الی را نجات دهد ونزد پدر ببرد. دکتر الی می خواهد حقایقی را برای فریمن نمایان سازد تا فریمن از او محافظت کند ولی او می میرد.

البته نسخه سومی برای این بازی وجود ندارد و اگر هم قرار بود ساخته شود طبق نظر سازندگان مطمئناٌ با پایانی نفس گیر تمام می شد. به این معنا که شخصیت اصلی داستان در پایان بازی در وضعیتی دشوار قرار بگیرد بصورتی که مخاطب مشتاق باشد که سرنوشت کاراکتر اصلی را در قسمتهای بعدی دنبال کند.

بازی Half-Life

بازی Half-Life

در مورد ساخت نسخه سوم Half-Life مطالب زیادی نوشته شده است و جای دارد تا به  مصاحبه ای با مارک لیدلاو نویسنده بازی ۲ Half-Life اشاره کرد. لیدلاو تنها نویسنده نسخه اول و دوم سری بازیهای Half-Life بود و نظارت بر اپیزود اول و دوم این بازی را از طرف کمپانی ولو به عهده داشت.البته اقای لیدلاو قبل ترک ولو نمونه ای اولیه از داستان بازی ۳ Half-Lifeرا نوشته بود. ولی دیگر از ولو جدا شده است.  از وی در خصوص ساخت و عرضه نسخه سوم این بازی سوال شده است که در پاسخ می گوید: « هیچ نظری ندارم». مارک لیدلاو اظهار می دارد که ایده هایی برای اپیزود سوم این بازی داشته است و قرار بود که مجموعه را به نقطه ای برساند که کار را به نسل جوان واگذار کند و همانطور که از نسخه اول به نسخه دوم پیشرفتهایی دراماتیک بوجود آمد مشابه آن از نسخه دوم به سوم هم این اتفاق ممکن شود. و بسیار علاقه مند به پایان هایی باز برای بازی است. شایعات فراوانی در خصوص نسخه سوم این بازی وجود دارد که حاکی از این است که در این نسخه داستان گوردن فریمن پایان می یابد.اما این شایعات اعتباری ندارد و در این نسخه رشته های داستانی قصه نسخه دوم به یکدیگر گره می خورد. البته در این نسخه مشابه به دیگر نسخ قرار است گوردن فریمن در فضایی نامعلوم معلق نگاه داشته می شود.تا داستان بتواند آغازی دیگر داشته باشد.

یکی دیگر از شایعاتی که وجود دارد استناد به نکات مخفی بازی پلی استیشن Mad Max 4 است. بازی Mad Max محصول جدید استودیوی آوالانچ می باشد که در فضایی آخرالزمانی در یک بیابان خشک و بی آب و علف اتفاق می افتد. به عنوان مثال از یکی از پلیر های بازی Mad Max در قسمت هایی از بازی متوجه یک نکته مخفی بوده است: در تصاویر بازی جسدی  سوخته مربوط به فریمن مشاهده می شود که مدت زیادی در آنجا بوده و دست جدا شده با دیلم معروف بازی Half-Life در بالای سرش به چشم می خورد. حقیقت تلخی است شخصیت اصلی این بازی مرده است و دیگر نسخه ای جدید از این بازی به چشم نمی خورد. شاید  Mad Max نگاهی طنز گونه به تولید نسخه سوم بازی  Half-Lifeداشته است چرا که تا کنون به بازار عرضه نشده است.

در ۲۴ می سال ۲۰۰۶ میلادی شرکت ولو اعلام کرد که مجموعه ای برای بازی  Half-Life در حال ساخت است و سری بازیهای   Half-Life دارای سه مجموعه خواهد بودکه در سال ۲۰۰۷ به پایان خواهد رسید. ولی این امر تا کنون محقق نگشته است.

اخیرا در مصاحبه ای با گیپ نیوول رئیس شرکت ولو ایشان به سوالهایی متعدد پاسخ دادن که برخی سوالات بازی ۳  Half-Life اشاره  داشت. ایشان در جواب این سوال که نسخه سوی بازی چه زمان منتشر می گردد پاسخ دادند: «به هیچ وجه نباید درمورد شماره ۳ صحبت کرد!» همچنین در خصوص شایعاتی که در مورد لغو شدن کامل بازی ۳  Half-Lifeوجو دارد به این گونه پاسخ داد: « من شخصا تمامی شایعه هایی را که در فضای مجازی منتشر می شوند را باور می کنم»

حال تعدادی از طرفدارن این بازی هنوز منتظر ارائه نسخه ای جدید از این بازی هستند و تعدادی نیز بر این باورند که طبق شواهد و صحبتهایی که از طرف سازندگان ارائه می شود  نسخه ای جدید از این بازی به بازار عرضه نمی شود.در هر صورت این بازی از جمله بازیهایی بود که در مدت طولانی با مخاطبین بسیار تعامل بر قرار کرد و تعداد زیادی از مخاطبین خود را در ابهام و انتظار فرو برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =