عرضه بازی Call of Duty Black Ops PS5 در سال ۲۰۲۰

بازی Call of Duty Black Ops

جدیدترین نسخه مجموعه Call Of Duty که منتشر شد بازی Call of Duty Black Ops 4 است که توسط استودیو Treyarch تولید شد و توسعه پیدا کرد و سپس توسط کمپانی بزرگ Activision منتشر شد، سه پلتفرم اصلی این روز های صنعت بازی‌ های ویدیویی شاهد حضورش بودند: ویندوز، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان است که توانستندت بسیاری از بازیکنان را به خود جذب کنند.

بازی Call of Duty Black Ops 4
بازی Call of Duty Black Ops 4

شرکت Activision ناشر رسمی مجموعه بازی Call Of Duty به شمار می رود، تا به امروز این مجموعه شاهد ۱۶ بازی در خود بوده است و کنسول های زیادی میزبان بازی های Call Of Duty بوده اند. بعد از انتشار جدید ترین بازی از مجموعه Call Of Duty کمپانی اکتیویژن قصد ساخت نسخه بعدی مجموعه یعنی Call Of Duty 5 را کرد.

بازی که طبق تصمیمات گرفته شده توسط اکتیویژن قرار بود که توسط دو استودیو آمریکایی Sledgehammer Games و استودیو Raven Entertainment Software، Inc ساخته بشود، دو استودیویی که تجربه ساخت بازی هایی از این مجموعه را داشتند، استودیو Sledgehammer Games در ساخت سه نسخه از مجموعه Call Of Duty با کمپانی اکتیویژن همکاری داشته، سه نسخه ای که نمرات خوبی هم توانستند بدست بیاورند و جز نسخه های خوب و پر طرفدار مجموعه به شمار می آیند.

همینطور استودیو Entertainment Software, Inc. در ساخت نسخه های زیادی از این مجموعه با استودیو های مختلف همکاری داشته است. اما یکی از منابع سایت کوتاکو اعلام کرده است که کمپانی اکتیویژن تصمیم گرفته است که ساخت نسخه جدید یعنی بازی Call Of Duty: Black Ops 5 به استودیو موفق Treyarch بسپارد، استودیویی که تا امروز در نسخه های Call Of Duty: World at War ،Call Of Duty: Black Ops ،Call Of Duty: Black Ops III و Call Of Duty: Black Ops 4 با اکتیویژن همکاری داشته است.

با این تفاسیر نسخه جدسد اسن بازی به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۰ منتشر شود و به این زودی ها شاهد بازی جدید Call Of Duty نخواهیم بود.طبق اخبار رسیده استودیو Treyarch در ساخت این بازی تنها نخواهد بود و دو استودیو Sledgehammer Games و Raven Entertainment که در ابتدا قرار بود بازی را این دو بسازند و توسعه دهند این بار به کمک Treyarch خواهند آمد در ساخت این بازی به Treyarch کمک خواهند کرد.

بازی Call of Duty Black Ops
بازی Call of Duty Black Ops

نقد بازی Call of Duty Black Ops

یکی از نقد های مهمی که به نسخه آخر مجموعه یعنی Call Of Duty Black Ops 4 هم از جانب گیمر ها و هم از جانب منتقدین وارد بود نبود بخش تک نفره خو و قدرتمند بود، بخش تک نفره و داستانی همیشه یکی از نقاط قوت مجموعه Call Of Duty به شمار می رفت اما شاهد بودیم که در در این نسخه بیشتر تمرکز بر روی ساخت بخش Battle Royale یا همان Black Out بود، باید ببینیم آیا نسخه Call Of Duty Black Ops 5 از اشتباه گذشته درس می گیرد و با تمرکز فراوان شاهد بخش کمپین جذاب و هیجانی در این نسخه خواهیم بود؟

طبق اعلام کمپانی اکتیویژن نسخه جدید بازی قرار است بر روی سه پلتفرم ویندوز و کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس منتشر شود، البته نکته ای که بسیاری از کارشناسان به آن توجه کرده اند این است که اگر کمپانی های سازنده کنسول های بازی های ویدیویی قصد تغییر نسل را داشته باشند آیا این بازی آمادگی تغییر نسل را خواهد داشت؟

با توجه به مجموع اتفاقات افتاده در ساخت بازی بعدی Call Of Duty استودیو Treyarch مجبور است فرآیند ساخت بازی جدید را یک سال زودتر شروع کند ، مسئله ای که فشار سختی را بر روی کارکنان این استودیو خواهد آورد، زیرا مراحل ساخت و توسعه بازی جدید این مجموعه از زمان عرضه Call of Duty: Black Ops 4 شروع شده بود و حالا Treyarch مجبور است تغییراتی کلیدی را در این نسخه اعمال کند. آیا این تغییر بزرگی که کمپانی اکتیویژن داده است به Call of Duty: Black Ops 5 ضربه جدی وارد خواهد کرد و یا یک شوک مثبت در راستای بهبود بازی به شمار می رود باید منتظر انتشار بازی باشیم تا ببینیم آیا نتیجه آن چیزی است که هم طرفداران و هم منتقدان را خشنود کند ؟

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 5 =