بررسی عرضه بازی Dead by Daylight برای نینتندو سوییچ

عرضه بازی Dead by Daylight برای نینتندو سوییچ

طبق جدیدترین قسمت برنامه ی Nintendo Direct به نظر می رسد که بازی جذاب و ترسناک Dead by Daylight قرار است به زودی برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شود. با توجه به تریلری که به تازگی منتشر شده است و گفته های سازندگان پیش بینی می شود که این بازی تا پاییز ۲۰۱۹ در دسترس کاربران قرار بگیرد.

بازی Dead by Daylight برای نینتندو سوییچ
بازی Dead by Daylight

گفته می شود که تا پاییز سال ۲۰۱۹، کاربران کنسول Nintendo Switch می توانند به بازی Dead by Daylight دسترسی پیدا کنند. طی آخرین اخبار مرتبط به بازی گفته می شود که اخیرا قسمتی تازه از جریان نینتندو دایرکت برگزار شده است و در طی آن به معرفی بازی های بسیار زیادی پرداخته شده است که هیجان و شور تازه ای را در بین کاربران به وجود آورده اند.

طبق جدیدترین قسمت برنامه ی Nintendo Direct به نظر می رسد که بازی جذاب و ترسناک Dead by Daylight قرار است به زودی برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شود. با توجه به تریلری که به تازگی منتشر شده است و گفته های سازندگان پیش بینی می شود که این بازی تا پاییز ۲۰۱۹ در دسترس کاربران قرار بگیرد.

عرضه بازی Dead by Daylight برای نینتندو سوییچ

این بازی جذاب که تا کنون توانسته فروش بسیار بالایی را به دست آورد و به محبوبیت زیادی بین هواداران برسد، هم اکنون بر روی پلتفرم رایانه های شخصی و کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قابل دسترس می باشد و تا پاییز سال ۲۰۱۹ نیز بر روی کنسول نینتندو سوییچ ارائه خواهد شد. البته هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با بسته های الحاقی این بازی در دسترس نمی باشد که آیا تمام بسته هایی که تا امروز به بازی اضافه شده اند همراه با انتشار اولیه بر روی کنسول نینتندو سوییچ قابل اجرا می باشند یا خیر، که باید منتظر رسیدن اخبار جدید تر بمانیم.

این بازی ترسناک پیش از هر چیزی یک شعار را روی کاور بسته بندی خود نشان می دهد که شاید توجه کاربران را تا حد زیادی جلب کرده باشد. جمله ی درج شده بر روی بسته بندی بیان می کند که مردن نمی تواند یک راه فرار باشد.

همین تیتر به تنهایی می توانست انتظارات بسیاری را در ذهن مخاطبین به وجود بیاورد تا هر لحظه در بازی آماده ی رو به رو شدن با چالش هایی متنوع و هیجان انگیز باشند. این بازی در اصل به دو صورت متفاوت قابل بازی بوده و دو شرایط کاملا متضاد و در عین حال هیجان انگیز را پیش روی بازیکنان خود گذاشته است. از طرفی شما می توانید در نقش یک قاتل ظالم و سنگدل در بازی ظاهر شوید و بازی خود را دنبال کنید و یا در طرف دیگر به عنوان یک قربانی که باید در حال فرار از دست دشمن باشید و آن هم در حالی که هیچ دفاعی از خود نخواهید داشت.

شاید در بسیاری بازی ها تجربه ی نقش در قالب قربانی را امتحان کرده باشید و مدام از دست دشمنان مختلف در حال فرار بوده اید و اکنون در مرحله ی اول برای شما بازی در قالب یک قاتل بی رحم جلوه ی بیش تری داشته باشد و بخواهید تجربه ی متفاوتی را امتحان کنید که کاملا قابل تصور می باشد. با انتخاب این گزینه برای شروع بازی خود، با لیستی از قاتل ها مواجه خواهید شد که هر کدام دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به خود می باشند.

عرضه بازی Dead by Daylight برای نینتندو سوییچ
عرضه بازی Dead by Daylight برای نینتندو سوییچ

نکته ی قابل توجه این است که شما می توانید با پیش بردن بازی Dead by Daylight و کسب امتیازات، کارکتر های خود را ارتقا دهید و به ویژگی های بیش تری دسترسی پیدا کنید. البته قابل ذکر است که با ارتقای کارکترها نباید انتظارات تغییرات گسترده ای را در گیم پلی بازی خود داشته باشید و بهتر است بدانید که تنها چند ویژگی جزئی برای شما تغییر خواهد کرد.

پس از بررسی کارکترهای قاتل و ویژگی های آنان می توانید هر کدام را که با حال و هوایتان بیش تر سازگاری داشت را انتخاب کرده و وارد زمین بازی شوید. شما در یک محیط نسبتا بزرگی قرار می گیرید و در آن باید به دنبال چهار قربانی مشخص شده بگردید.

البته متاسفانه سیستم بازی در برخی قسمت ها ضعیف عمل کرده است و شاید بازیکنان در ابتدا کمی گیج شوند و محیط برایشان غیرقابل کنترل و گنگ باشد که از ضعف های بزرگ آن به شما می رود. به طور کلی می توان بیان کرد که بازی در انتقال مفهوم گیم پلی عملکرد ضعیفی را از خود نشان داده است و کمی طول می کشد تا بازیکنان بفهمند کجای ماجرا هستند و چه کارهایی باید انجام دهند. برای مثال بازیکن به عنوان یک قاتل کاری جز کشتن قربانی ها نخواهند داشت که خب مشکل مهمی محسوب می شود.

روند بازی Dead by Daylight به این گونه است که قربانی های فراری باید به ژنراتورهای موجود دسترسی پیدا کنند و با روشن کردن آن ها راه خروج را برای خود باز کنند، اما شما به عنوان یک قاتل باید مکان این ژنراتورها را بهتر بدانید و زودتر خودتان را به آن جا برسانید و اجازه ندهید که دست قربانی ها به آنان برسد و راهی برای فرار داشته باشند.

در این قسمت نیروها و ویژگی های منحصر در هر قاتل می تواند نمایان شود و به شما برای برد و از بین بردن قربانی ها کمک کند. این بخش را می توان به طور کلی یکی از جذاب ترین قسمت های بازی به شمار آورد که در گیم پلی بازی تاثیر مثبتی داشته و استفاده از نیروهای قاتلین می تواند جذابیت منحصری را داشته باشند هر چند که سیستم ارتقای آن هم بسیار محدود و ضعیف باشد.

با این همه نمی توان بازی Dead by Daylight را بدون نقص دانست و مشکلات متعدد آن بسیار به چشم آمده و تا حدی باعث دلزدگی کاربران می شود؛ از مشکلات اصلی بازی می توان به بی محتوا بودن روایت داستانی آن اشاره کرد که عملاً هیچ محتوای خاصی را در خود نداشته و گیم پلی آن نیز تنها به دو مد بسیار ساده محدود شده است. این مدها هم تنها با چند بار بازی کردن تکراری و یکنواخت می شوند و دیگر جذابیتی برای مخاطبین خود نخواهند داشت. البته تمام این ها تا زمانی که در نقش یک قاتل ظاهر می شوید هنوز قابل تحمل بوده و گاهی حتی جذاب است ولی با حضور در نقش یک قربانی، بازی بسیار عذاب آور شده و این مشکلات بیش تر به چشم می آیند چرا که برای این بخش بازی به طور کلی هیچ هدفی مشخص نشده و قربانی ها کاری جز روشن کردن ژنراتورها و فرار از قاتلان خطرناک بازی ندارند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 17 =