بررسی عرضه بازی ترسناک Kholat برای پلی استیشن ۴

بازی Kholat

اخیرا بازی جذابی در سبک ترسناک به نام kholat منتشر شده است که در حال حاضر پس از نسخه ی PC این بازی که قبل ها منتشر شده، این بازی فقط قابل اجرا بر روی PlayStation 4  عرضه شده است. این بازی بر اساس یک داستان واقعی توسط یک تیم لهستانی به نام IMGN.PRO ساخته شده است که در مورد حادثه ی مرگ دیاتلوف ساخته شده است.

بازی Kholat
بازی Kholat

اخیرا بازی جذابی در سبک ترسناک به نام kholat منتشر شده است که در حال حاضر پس از نسخه ی PC این بازی که قبل ها منتشر شده، این بازی فقط قابل اجرا بر روی PlayStation 4 عرضه شده است.

این بازی بر اساس یک داستان واقعی توسط یک تیم لهستانی به نام IMGN.PRO ساخته شده است که در مورد حادثه ی مرگ دیاتلوف ساخته شده است و بر اساس اخباری که به گوش رسیده، این بازی برای PlayStation 4  تولید و توزیع شده است.

اگر بخواهیم قبل اینکه محتوای این بازی و داستان آن را توضیح دهیم، شاید بهتر باشد در ابتدا، در مورد حادثه ی مرگ دیاتلوف اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا با توجه به آن، درک بهتری از داستان این بازی داشته باشید.

در سال ۱۹۵۹ میلادی، تعدادی از دانشجویانی که در حال فعالیت در موسسه ی پلی تکنیک واقع در منطقه ی اورال بودند، تصمیم به یک سفر کوهنوردی به رشته کوه های اورال گرفته و پس از مدتی که این افراد در حال طی کردن مسافت این کوهپیمایی بودند، گم می شوند و عملا دسترسی آن ها قطع می شود. بر اساس اطلاعاتی که در این باره بدست آمده بود، این موضوع روشن شده بود که این افراد قبل از این که گم شوند، از منطقه ای به نام خولات سیاکل یا به عبارت دیگر Kholat Syakhl عبور کرده بودند و این آخرین منطقه ای بوده که قبل از گم شدن، توانسته اند از آن عبور کنند. در نهایت پس از اینکه این افراد در این رشته کوه ها گرفتار شده اند، عملیات امداد رسانی برای پیدا کردن آن ها آغاز می شود ولی متاسفانه ماه ها بعد موفق به یافتن آخرین کمپ این افراد می شوند و جسد یک به یک این افراد پیدا می شود. اما زمانی که اجساد این افراد شناسایی می شود، نکته ی قابل توجهی نظر همگان را به خود جذب می کند و آن این است که در چهره ی این افراد بی رنگی بسیار زیادی مشاهده می شود و در کل سطح بدنشان هم به مقدار بسیار بالایی، وجود مواد رادیواکتیو دیده می شود که معمایی عجیب را برای افراد و امدادگران به وجود آورد. پس از تحقیقاتی هم که بر روی اجساد این افراد صورت گرفت، وجود آسیب هایی که از داخل به این افراد وارد شده بود، تایید شد که به پیچیدگی این معما کمک زیادی کرد.

اما پس از آن، همه ی سوالات و پرسش هایی که در مورد نحوه ی این اتفاق به وجود آمده بود، بی جواب ماند و با توجه به تحقیقات بسیار زیادی که در این مورد انجام گرفت، باز هم هیچ جوابی برای این حادثه پیدا نشد.

در نهایت نام این حادثه به نام لیدر این گروه یعنی آقای “ایگور دیاتلوف” نام گذاری شد.

اما پس از مدت ها، گروهی از لهستان که به نام IMGN.PRO شناخته می شوند، تصمیم به ساخت بازی در این رابطه می گیرند و سبک در نظر گرفته برای آن، به صورت بقا نیز می باشد.

در این بازی که نامش Kholat نام گرفت، تصمیم گرفته شده بود که حوادثی که در این اتفاق به وقوع پیوسته بود را شرح دهد و شما در این بازی وظیفه دارید که با توجه به مدارک و شواهدی که به صورت سرنخی از این اتفاق می باشد را، بررسی کنید. در لابه لای این بازی، داستان بازی برای شما شرح داده می شود که وظیفه ی روایت آن به عهده ی “شان بین” می باشد.

شما در این بازی جذاب، اتفاقات و پیش آمد های بسیار مهیجی را پشت سر خواهید گذاشت که تجربه ی این بازی می تواند برای شما که علاقه مند به این سبک بازی ها هستید، بسیار لذت بخش باشد.

بازی Kholat
بازی Kholat

در نهایت لازم به ذکر است که نسخه ی قابل اجرا برای رایانه های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز، در سال پیش منتشر شده است و در حال حاضر هم نسخه ی پلی استیشینی این بازی برای کنسول نسل هشتم این دستگاه هم تولید وتوزیع شده است و کاربران دارای این پلتفرم، می توانند نسبت به تهیه و تجربه ی این بازی اقدام کنند. البته خاطر نشان می کنیم که در صورتی که این بازی را از فروشگاه های پلی استیشن خریداری بفرمایید می توانید از تخفیف ده درصدی که برای این بازی در نظر گرفته شده است، بهره ببرید.

نقد و بررسی بازی Kholat

همانطور که در بالا گفته شد، این بازی بر اساس یک رویداد واقعی ساخته شده است که یک تیم ۹ نفره برای کوهنوردی در رشته کوه های اورال راهی می شوند و در نهایت تمامی ۹ نفر این گروه به صورت کاملا مرموزی از بین می روند.

در این بازی، شما در نقش شخصی هستید که برای بررسی این اتفاق عجیب اعزام می شوید و بایستی با استفاده از سر نخ هایی که بدست می آورید، از چگونگی این اتفاق سر در بیاورید که در این مسیر با بسیاری از اتفاقات عجیب و غریب روبه رو خواهید شد که هیجان این بازی را دو چندان می کند.

این بازی از سری بازی های مستقل است که توسط یک گروه لهستانی به نام IMGN.PRO ساخته شده است و همانند سایر بازی های مشابه خود، دارای نقاط قوت و ضعف بسیاری می باشد.

بازی به این صورت شروع می شود که بایستی در مسیر کوهستان شروع به پیاده روی و کوهپیمایی کنید. در همان ابتدا متوجه خواهید شد که این بازی محتوا و گیم پلی هیجان انگیزی را در بر ندارد و شما هیچ کاری جز راه رفتن در پلان این بازی نخواهید داشت. در این مسیر صداها و نجواهایی که منبع آن ها مشخص نیس خواهید شنید و همچنین یک سری یادداشت هایی که گزارش روزانه ی کوهنوردان می باشد را مشاهده خواهید نمود که هیچ توضیح بیشتری جز گزارش روزانه ی آن ها نخواهد بود.

علاوه بر این نقطه ضعفی که از بازی گفته شد، مورد دیگری در گیم پلی این بازی وجود دارد و آن عدم وجود قابلیت پرش در این بازی ست که عملا شمارا فقط محدود به راه رفتن و دویدن می کند که باعث خستگی و یکنواختی در بازی می شود.

نکته ی دیگری که در این بازی وجود دارد و شاید کمی خنده دار به نظر برسد این است که ممکن است هنگامی که شما مدتی در این بازی به حرکت ادامه می دهید به ناآگاه متوجه شوید که به مکان اولیه ی خود بازگشته اید که این حالت جزوی از محیط رمز آلود بازی به حساب می آید و باید با این موضوع کنار بیایید.

و در انتها یکی از ویژگی های دیگری که در این بازی وجود دارد و فقط چندین بار اول برای شما جذابیت دارد این است که شما هنگامی که شروع به دویدن می کنید، پس از مدتی چشمانتان تار می شود، ولی بعد از مدتی که این اتفاق بارها اتفاق می افتد، باعث می شود که حوصله ی شما سر برود و از بازی خسته شوید. چرا که مجبورید مدام راه بروید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 11 =