عرضه رایگان بازی Crackdown 2 در سرویس Backward Compatibility

بازی Crackdown 2

سه گانه Crackdown از همان ابتدا توانست محبوبیت خاصی را در میان هواداران برای خود دست و پا کند. طبق آخرین اخبار منتشر شده بازی ویدیوئی Crackdown 2 در حال حاضر به طور کاملا رایگان بر روی سرویس Backward Compatibility قرار گرفته است که دارندگان ایکس باکس وان می توانند بدون پرداخت هزینه آن را به صورت تمام و کمال اجرا و از آن لذت ببرند.

بازی Crackdown 2
بازی Crackdown 2

طبق آخرین اخبار منتشر شده بازی ویدیوئی Crackdown 2 در حال حاضر به طور کاملا رایگان بر روی سرویس  Backward Compatibility قرار گرفته است که دارندگان ایکس باکس وان می توانند بدون پرداخت هزینه آن را به صورت تمام و کمال اجرا و از آن لذت ببرند.

اگر شما از کاربرانی هستید که دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد این سرویس Backward Compatibility داشته باشید، پس باید گریزی به نحوه شکل گیری این سرویس بزنیم. سرویس  Backward Compatibility برای اولین بار در رویداد E3 به صورت رسمی معرفی و عرضه کاربران ایکس باکس شد و از همان ابتدا باعث خرسندی کاربران آن شد، این سرویس باعث می شود که کاربر بتواند بازی های ایکس باکس ۳۶۰ که یک کنسول نسل هفتمی استرا در کنسول نسل نسل هشتمی ایکس باکس وان اجراء کنید.

این سرویس در معنای کلمه به فارسی سازش پذیری وارونه معنی می شود و با استفاده از آن اجازه اجرا بازی های ایکس باکس ۳۶۰ که بازی ویدیوئی Crackdown 2 را نیز شامل می شود را به کاربر می دهد، ویژگی منحصر به فردی که ماکروسافت با عرضه آن توانست افراد زیادی را شگفت زده کند، چرا که قبل از آن کسی حتی ایده این کار را نیز در سر خود نداشت، تفاوت هایی مثل سیستم فوق العاده پیچیده ایکس باکس ۳۶۰ با سیستم ایکس باکس وان که انگار از دو دنیای متفاوت هستند علاوه بر آن تفاوت چشم گیر CPU 3 هسته ایی ۳.۲ GHz PowerPC کنسول ایکس باکس ۳۶۰ با CPU فوق العاده حساس Jaguar ایکس باکس وان، همگی باعث دشواری های این کار می شوند که مهندسین ماکروسافت توانسته اند به صورت تمام کمال از عهده آن بر بی آیند.

لازم به ذکر است که عملی کردن یک چنین ایده خلاقانه ای آن هم به طوری که کار کند واقعا یک موفقیت بزرگ برای کمپانی ماکروسافت محسوب می شود. لازم به ذکر است که کمپانی ماکروسافت قبلا هم قصد این کار را داشته و در کنسول ایکس باکس ۳۶۰ نیز شاهد آن بودیم اما به قدر نصفه و نیمه بود که از طرف کاربران سرویس Backwards Compatibility طر شد؛ شما در ۳۶۰ برای هر بازی احتیاج به یک پوشه خاص داشتید اما سازندگان ماکروسافت بر روی ایکس باکس وان یک فضای ابری ایجاد کرده اند که با استفاده از آن می توانید به درستی بازی خود را پلی کنید.

ماکروسافت با استفاده از یک فضای ابری توانسته مشکلات و عیب های این سیستم را دور بزند و به درستی پروژه را به پایان برساند. لازم به ذکر است که ایکس باکس وان این قابلیت را به مانند یک بازی به نمایش خواهد گذاشت و کاربر به مانند یک کاشی در سیستم عامل ایکس باکس، قابلیت Backwards Compatibility مشاهده می کند. بعد از این که شما آن را اجرا می کنید کنسول ایکس باکس وان به یک سفر در زمان می رود و کنسول به شکل ۳۶۰ اجرا می شود همراه با ملودی زیبای هنگام استارت ۳۶۰؛ البته لازم به ذکر است که دیسک شما تنها به صورت یک کلید عمل خواهد کرد و هنگامی که اجرا می کنید باید بازی مورد نظر خود را از ایکس باکس لایو دانلود کنید.

درخواست کاربران در ارتباط با بازی Crackdown 2

مدتی قبل بود که هواداران و کاربران ایکس باکس وان با ایجاد کمپینی از مایکروسافت درخواست ورود بازی ویدیوئی Crackdown 2 را به این کنسول داشتند، کاربران معتقد بودند که این بازی حتی با اینکه از نظر کیفیت و گیم پلی در سطح پایین تری نسبت به نسخه سوم آن را دارد اما برای آن ها خاطرات خوش تری را رقم زده بود، در ابتدا کمپانی ماکروسافت به این اخبار واکنشی نشان نداد، اما دست آخر این کمپانی تقریبا بعد از گذشت پنج سال از معرفی Crackdown 3 در رویداد ای ۳ ۲۰۱۴ اعلام کرد که دست آخر قرار است این اتفاق بیافتد.

لازم به ذکر است که بازی ویدیوئی Crackdown 3 تقریبا ده سال بعد از نسخه دوم آن می گذرد و وقایع آن بعد از ده سال از اتفاقات نسخه دوم در جریان است؛ حالا با انتشار این نسخه ریمستر شده دارندگان کنسول ایکس باکس وان می توانند یک بار دیگر به جهان بسیار زیبا و فوق العاده Crackdown 2 باز گردند و به طور کاملا رایگان از این سفر در زمان نهایت لذت را ببرند.

طبق اخبار منتشر شده لری هرب که کار مدیریت تیم برنامه نویسان ایکس باکس لایو را بر عهده دارد در توییتر شخصی خود خبری را مخابره کرد که طبق آن بازی ویدیوئی Crackdown 2 به خانواده بزرگ محصولاتی که از طریق سرویس Backward Compatibility پشتیبانی می شود وارد کنسول ایکس باکس وان می شود و کاربران قادر خواهند بود برای بار دوم از خانواده Crackdown به صورت کاملا رایگان بهره ببرند. لازم به ذکر است که اگر شما از کاربران ایکس باکس لایو گلد هستید، هم اکنون قادر خواهید بود آن را به طور رایگان در این سرویس بازی کنید.

خانواده بازی های ویدیوئی Crackdown از آن دسته از بازی های ویدیوئی است که به شدت از آن استقبال شده و توانسته نظرات مثبتی را در میان هواداران و منتقدین کسب کند، این بازی تجربه ایی بوده است که نسل به نسل به کنسول های مختلف منتقل شده است.

شما در بخش دوم بازی ویدیوئی Crackdown همانند نسخه اول در همان شهر شروع به بازی می کنید؛ یک بار دیگر این شهر پر شده از انواع مختف فساد و هرج و موج؛ چیزی که بیشتر از همه ما مشاهده می کنیم خلافکار های خطرناک و خشونت جهانی در این میان است، این گنگستر ها در فرمت یک گروه بسیار خطرناک به اسم CELL قصد تسخیر شهر و پیکار با یک گروه نظامی دولتی به اسم Agency را دارند، وظیفه شما در فرمت یکی از مامور هایی شروع می شود که برای این سازما خدمت می کند.

در ابتدا باید به طور کامل با این خلاف کاران مبارزه کنید و نقشه های پلید آن ها را از بین ببرید ولی این پایان کار نیست این گروه گنگستری توانسته با مسموم کردن عده ایی زامبی های عجیبی را ایجاد کند که شما وظیفه از بین بردن این زامبی ها را نیز بر عهده دارید؛ البته لازم به ذکر است که ممکن است داستان بازی کمی برای شما لوس و تکراری به نظر برسد اما تمرکز اصلی این بازی بر روی حالت گیم پلی بازی می باشد، گیم پلی بازی طوری طراحی شده است که شما یک تجربه جذاب و دیدنی را برای شما به ارمغان می آورد.

بازی Crackdown 2
بازی Crackdown 2

می توان به نوعی گفت نقطه عطف این بازی ویدیوئی همین گیم پلی به شدت زیبا و جذاب آن است. البته این کاملا درست است که منتقدین نمره متوسط را به بازی داده اند اما این همه چیز را مشخص نمی کند چرا که در بعضی موارد معیار ها و پارامتر هایی برای منتقدین وجود دارد که ممکن است این نمره کمی غیر منصفانه باشد؛ باید گفت آن قدر ها هم این گیم پلی متوسط نیست و در سطح بالاتری نسبت به نمره منتقدین قرار دارد.

کاراکتر اصلی بازی در این بازی ویدیوئی بر طبق آموزش های سخت و طاقت فرسایی که در سازمان نظامی خود داشته قادر است که ده متر از روی زمین به سمت ساختمان ها شیرجه بزند و در بالای یک ساختمان فرود بی آید؛ این موارد باعث شده که جادوگری و این مسائل به صورت کامل از بازی حذف شود و ما چیز های چندان تخیلی و غیر واقعی را در محیط گیم پلی بازی مشاهده نکنیم؛ کاراکتر اصلی ما تنها یک انسان است که تمرینات سختی را داشته است، همین موضوع باعث می شود که ما متوجه این موضوع شویم که در این بازی ویدیوئی خبری از موارد غیر طبیعی آن چنان نیست و به عنوان گیمر قادر خواهیم بود به درستی با آن ارتباط بگیریم.

البته ده متر نهایت توانایی شما نیست! کاربر قادر خواهد بود با جمع آوری امتیاز های خود کاراکتر را ارتقاع بدهد و از امکاناتی همچون پرش های بلند تر و قدرت بیشتر بهره ببرد، با ارتقاع ORB شما می توانید به راحتی یک کامیون را بلند کرده و بر روی دشمنان خود پرتاب کنید، این آپشن بیشتر در محیط بخش چند نفره جذاب است چرا که کاربر مجبور می شود برای رقابت با دشمنان خود سطح خود را ارتقاع دهد تا بتواند با دشمنان خود مقابله کند. در نسخه دوم بازی ویدیوئی Crackdown ما شاهد آپدیت گسترده ایی در زمینه وسایل نقیله بودیم، در این آپدیت شاهد وجود انواع مختلف خودرو با رنگ های مختلفی هستیم، البته گزارشاتی در این باره وجود دارد که گاهی در هنگام عبور از یک خیابان ما به صورت اتفاقی شاهد وجود ۲۰ خودرو با رنگ های مشابه هستیم که باعث رنجش کاربر می شود اما با آپدیت و ارتقاع خود قادر خواهید بود که شهر را در عرض سه پرش طی کنید و چندان به این موارد برخورد نکنید.

یکی از مواردی که باعث جذابیت بازی به صورت عجیبی شده است انفجار های آن است که نه تنها اعجاب بر انگیز نیست بلکه کمی کمدی و طنز آمیز هم است، کاربر می تواند با کار گذاشتن یک بمب تعداد زیادی از دشمنان خود را در یک ثانیه از بین ببرد که در نوع خود بسیار جذاب و مهیج است البته در بخش هایی نیز نحوه از بین رفتن زامبی ها کمی بازی را به حالت طنز می برد که در میان این همه هیجان آن قدر ها هم بد نخواهد شد.

در مورد گرافیک بازی باید گفت که این بازی چندان از گرافیک محسور کننده ایی برخوردار نیست اما این طور هم نیست که باعث اذیت شدن کاربر شود، لازم به ذکر است که کاراکتر ها کاریکاتوری طراحی شده اند و این ایده خود سازندگان بوده است و ربطی به گرافیک بازی ندارد؛ چیزی که بیش از همه باعث دلزدگی برای منتقدین شده است عدم تغییرات بر روی خیابان های بازی بوده است.

به طور مثال ما مشاهده می کنیم که آشغالی که در روی خیابان بوده در نسخه دوم هم هست. این طور به نظر می رسد که سازندگان بازی چون در نسخه اول موفقیت چشم گیری را کسب کردند و از فروش نسخه دوم مطمئن بوده اند پس نیاز چندانی بر روی کار کردن راجب جزئیات بازی احساس نکرده اند که در نوع خود کمی باعث دلسری کاربران می شود.

خودرو های بازی در نسخه دوم به شدت دیدنی هستند اما در بعضی نقاط بازی می توانیم مشاهده کنیم که از همان خودرو های نسخه اول استفاده شده که این مورد هم مانند مورد قبلی از دلایلی می باشد که منتقدین به آن نمره متوسط داده اند. در مورد صدا گذاری بازی هم ایراداتی گرفته می شود، یکی از ایراداتی که به شدت به چشم می رسد صدای رئیس این سازمان نظامی که وظیفه هندل کردن کاراکتر را به عهده دارد.

رئیس داستان ما چیزی شبیه به یک حشره موزی به صورت مداوم نکاتی را به کاراکتر گوشزد می کند که کاربر در همان یک ساعت اولیه بازی تمامی نکات را متوجه شده و اصلا نیازی به این توصیه ها نخواهد داشت، به نوعی می توان گفت که این گوشزد کردن نکات از طرف رئیس به مانند دوستی خاله خرسه ایی می باشد که تنها باعث برهم زدن تمرکز کاربر می باشد که البته اگر حساس نباشید قابل چشم پوشی خواهد بود.

هنگامی که کاربر سوار به ماشین های داخل بازی می شود به یک رادیو دسترسی پیدا می کند که کاربر قادر خواهد بود به گوش دادن موزیک های مختلف بپردازد که اکثرا در سبک راک اند رول هستند، البته چندان نیازی به استفاده از ماشین نیست چرا که با آپدیت خود می توانید به راحتی با استفاده از پرش های بلند به مقصد خود برسید و ماموریت های خود را تکمیل کنید.

در کل می توان گفت نسخه دوم بازی ویدیوئی Crackdown به نوعی شامل یک سری مشکلاتی جزئی می باشد اما این ایرادات جزئی باعث نمی شود که ما از امتیازات فوق العاد چشم گیر آن غافل شویم، شما می توانید در این بازی نهایت هیجان و آدرنالین را تجربه کنید، دست آخر اگر شما از کاربرانی هستید که قبلا به تجربه این بازی پرداخته اید تجربه دوباره آن به صورت رایگان در کنسول ایکس باکس وان در کنار این همه بازی رنگارنگ خالی از لطف نخواهد بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =