عرضه سه میلیون نسخه بازی Resident Evil 2 Remake PS4

عرضه سه میلیون نسخه از بازی Resident Evil 2 Remake PS4

رزیدنت اویل ۲ از آثار تولید شده به وسیله کمپانی کپکام است که در واقع بازسازی نسخه اصلی همین بازی می باشد. نسخه اصلی بازی در سال ۱۹۹۸ میلادی برای کنسول پلی استیشین ۱ ارائه شد و از جمله محبوب ترین بازی ‌های آن دوره به شمار می رفت. این بازی دارای سبک ترسناک سوم شخص بوده و قصه اصلی آن به یک شهر خیالی تحت عنوان راکون سیتی در سال ۱۹۹۸ میلادی مربوط می شود که در آن اکثر مردم شهر به زامبی تبدیل شده‌ و کاراکترهای اصلی قصد فرار از آنجا را دارند.این بازی را می توان بازسازی پایه‌ای نسخه اصلی دانست که تغییرات زیادی را نیز داشته است.

در صورتی که نسخه اصلی این بازی Playstation را تجربه کرده باشید نوعی حس نوستالوژی برای شما به وجود خواهد آمد. البته در این بازی شگفتی های زیادی را شاهد خواهید بود که یکی از آن ها مربوط به افزوده شدن نقاط جدید به آن می باشد.  در ادامه قصد داریم فروش این بازی را بررسی کنیم.

آخرین گزارش کمپانی ژاپنی کپ‌کام به فروش بازی Resident Evil 2 اشاره دارد که در هفته اول انتشارش توانست از سه میلیون نسخه رد شده و از سوی دیگر عرضه کلیه نسخه‌ های این بازی نیز به عدد ۸۸ میلیون نسخه رسید. در اینکه بازی ویدیویی Resident Evil 2 Remake یکی از بهترین و محبوب ترین بازی‌ های جهان محسوب می شود هیچ شکی وجود ندارد.

عرضه سه میلیون نسخه از بازی Resident Evil 2 Remake PS4
عرضه سه میلیون نسخه از بازی Resident Evil 2 Remake PS4

این بازی عنوان قدیمی‌ ترین و البته بهترین بازی کمپانی معروف کپ‌کام که همان رزیدنت اویل است را یدک کشیده و تولیدکنندگان با وجود اینکه در بازسازی دو نسخه اولیه این سری ضعیف عمل کرده بودند این بار به شکل کامل اقدام به باز طراحی بازی «رزیدنت اویل ۲» کرده و اگر از داستان صرف نظر کنیم انگار با یک بازی جدید مواجه شده ایم.

در شرایطی که کمپانی کپ‌کام قبل از عرضه کردن نسخه پایانی بازی Resident Evil 2 Remake نسبت به منتشر کردن نسخه دموی آن اقدام نمود گزارش‌ ها حاکی از آن است که این نسخه چیزی در حدود ۲. ۴ میلیون دفعه دانلود شده است. آماری که تا حد زیادی نشان دهنده موفقیت این بازی می باشد. اکنون این کمپانی ژاپنی در جدیدترین بیانیه خود ادعا کرده که بیشتر از ۳ میلیون نسخه از بازی ویدیویی Resident Evil 2 به کل جهان ارسال نموده است.

اگر بخواهیم به طور دقیق تر بگوییم، ساعاتی قبل کمپانی کپ‌کام در صفحه بلاگ رسمی خود اعلام نمود که به علت استقبال بی نظیر مخاطبان، فقط در طول چیزی کمتر از ۱ هفته بیشتر از ۳ میلیون نسخه از عنوان ویدیویی رزیدنت اویل ۲ را به فروشندگان مختلف ارسال نموده است. البته این آمار ارائه شده با حجم فروش بازی برابری نمی کند، ولی تا حدی می ‌توان حجم فروش بازی ویدیویی Resident Evil 2 را ۳ میلیون نسخه تخمین زد.
بر حسب این گزارش می توان ادعا کرد که جمع فروش تمامی نسخه ‌های گوناگون بازی محبوب «رزیدنت اویل» از ۸۸ میلیون نسخه هم عبور پیدا نموده و در نتیجه موفقیت جدیدی را در کارنامه شرکت کپ‌کام ثبت کرده است.

عرضه سه میلیون نسخه از بازی Resident Evil 2 Remake PS4
عرضه سه میلیون نسخه از بازی Resident Evil 2 Remake PS4

نکته جالب در رابطه با فروش بازی رزیدنت اویل ۲ این است که میزان فروش نسخه اصلی آن در سال ۱۹۹۸ حدودا ۴. ۹۶ میلیون نسخه بوده است. این در شرایطی است که نسخه بازسازی شده این بازی ویدیویی فقط در زمانی کمتر از ۱ هفته توانست به فروشی بیش از ۳ میلیون نسخه برسد که آماری عالی محسوب می شود.  ضمن اینکه به احتمال زیاد نسخه ریسمتر در طول چندین هفته بعدی می تواند به سادگی رکورد فروش نسخه اصلی بازی را بشکند.

با توجه به چنین موفقیتی تولیدکنندگان بازی علاوه بر معرفی کردن بسته پیوست بازی تحت عنوان The Ghost Survivors، تاریخ انتشار آن را هم تعیین کرده ‌اند.  این بسته پیوست روز ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی بر روی ۳ پلت فرم پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و همچنین پی سی انتشار خواهد یافت.
جالب است بدانید که بازی ویدیویی Resident Evil 2 موفق شد تا بازی New Super Mario Bros U را از صدر جدول پر فروش‌ ترین بازی‌ های بریتانیا به پایین بکشد و جایگاه اول این جدول را به خود اختصاص دهد.  ضمنا طبق گزارشی که توسط تحلیل‌ گران این صنعت منتشر شده است، به نظر می‌رسد این بازی محبوب توانسته رکورد موفق ترین لانچ سال میلادی جاری را به دست آورد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =