علاقه افراد مسن در انگستان به بازی های ویدئویی پلی استیشن ۴

علاقه افراد مسن در انگستان به بازی های ویدئویی پلی استیشن 4

علاقه افراد مسن در انگستان به بازی های ویدئویی پلی استیشن ۴

علاقه افراد مسن در انگستان به بازی های ویدئویی پلی استیشن ۴

از دیگر مزیت های بازی های ویدیویی،این است که برای تمام سنین قابل استفاده است و هر فردی می تواند از این بازی لذت ببرد.بازی های ویدیویی نه تنها برای سنین نوجوانی و جوانی لذت بخش است بلکه برای افراد مسن نیز کاملا جذاب می باشد. تحقیقات جدید که در کشور انگلستان انجام شده، نشان دهنده این است که افراد مسن تمایل زیادی به بازی های ویدیویی دارند.
براساس این تحقیقات مشخص شده است که در ۴۲ درصد از افراد که دارای سن ۵۵ تا ۶۴ سالگی هستند از هر چهار نفر، یک نفر در ۵ سال گذشته خود از این بازی های ویدیویی استفاده کرده و لذت برده است.پس از جذابیت های بازی های ویدیویی این است که هر فردی می تواند در هر سن و سالی این بازی ها را انجام دهد و لذت ببرد.این تحقیق در کشور انگلستان بر روی ۲۰۰۰ نفر انجام شده است.

علاقه افراد مسن در انگستان به بازی های ویدئویی پلی استیشن 4
علاقه افراد مسن در انگستان به بازی های ویدئویی پلی استیشن ۴

بخشی از کمپین موسوم به Must Play May می باشد که بهترین بازی های روز دنیا را صرف نظر از سن شخص به او پیشنهاد می کند.از جمله جذابیت هایی که این بازی ویدیویی می تواند برای فرد مسن به همراه داشته باشد این است که می تواند با بازی کردن، ذهن خود را فعال نگه دارد و از هوش و فکر خود در بازی کردن استفاده نماید.این راهکار بسیار خوبی است برای اینکه از استرس های روزانه خود کم کند.
در ضمن می تواند به همراه افراد دیگری بازی نمایند که تحقیقات نشان می دهد ۲۰ درصد از افراد تمایل دارند در کنار نوه های خود مشغول بازی PlayStation 4 شوند و بتوانند نقش حمایتی خود را بازی نمایند. در عین باز یکردن با نوه های خود نیز می توانند تا حدی امتیاز کسب کنند.از دیگر نتایجی که این نحقیقات نشان می دهد این است که از هر ده والد حدودا چهار والد تمایل دارند که با فرزندان خود بازی کنند.
از نظر این تعداد والدین ها هیچ چیزی سرگرم کننده تر از این نیست که با فرزندان خود سرگرم شوند.انجام بازی های ویدیویی سالم و شاد به همراه فرزندان بسیار لذت بخش است. در ضمن بازی کردن با فرزندان می تواند حس دوستی و ارتباطات را بین والدین و فرزند افزایش دهد که در نهایت موجب ثبت لحظات خوب و به یاد ماندنی برای فرد می گردد.بر اساس نتایج تحقیقات، نشان می دهد که نه تنها افزایش سن از میزان علاقه افراد به بازی های کامپیوتری کم نمی کند بلکه نشان می دهد سن و علاقه به بازی های ویدیویی هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد.
حتی می توان گفت که با افزایش سن،میزان تمایل به بازی های ویدیویی نیز افزایش می یابد و فرد مسن تمایل بیشتری به انجام این گونه بازی های ویدیویی دارد. در نهایت می توان بیان کرد که استفاده از بازی های ویدیویی برای افراد مسن نه تنها می تواند سرگرم کننده باشد بلکه می تواند ارتباطات بین فرزند و والدین را نیز بهتر کند.بر اساس نتایج اعلام شده ۸۵ درصد از افراد زیر ۳۵ سال و ۷۵ درصد از افراد بین ۳۵ تا ۴۴ سال در هنگام بازی های ویدیویی،کنترل را بدست می گیرند و در حال بازی کردن هستند.

علاقه افراد مسن در انگستان به بازی های ویدئویی پلی استیشن 4
علاقه افراد مسن در انگستان به بازی های ویدئویی پلی استیشن ۴

این نتیجه این جمله را نقض می کند که ” کسی که زمانی گیمر بوده است، برای همیشه نیز گیمر خواهد بود”.زیرا بر اساس نتایج اعلام شده این آمار نیز در حال رشد است و به جرات می توان گفت که در حال حاضر نسلی وجود دارد که با بازی های ویدیویی بزرگ شده است. نکته جالب این است که گروهی پنج نفره وجود دارند که در زمانی که هم سن و سالان آن ها مشغول به تفریحاتی از جمله بافتنی و باغبانی هستند، افرادی با سن ۶۲ تا ۸۱ سال مشغول هدشات کردن دشمنان خود در بازی و تصرف چک پوینت ها در بازی های ویدیویی هستند.
این افراد معتقدند که هیچ کاری به اندازه بازی کردن و هدشات کردن دشمنان و انجام این بازی های ویدیویی در قالب این گروه پنج نفره خود را در بازی Counter-Strike: Global Offensive دوست ندارند.هدف آن ها از این بازی این است که به تمام دنیا اثبات کنند که بازی های ویدیویی برای تمام سنین و به خصوص سالخوردگی بسیار مناسب است.افراد مسن نه تنها در این بازی ویدیویی فعال هستند بلکه در بازی های ویدیویی دیگری مانند The Elder Scrolls V: Skyrim نیز فعال هستند.
شاید نام خانم مسن ۸۲ ساله ای که به گیمر معروف است را شنیده باشید: خانم شرلی کوری علاقه مند به این بازی است و حتی یک کانال یوتیوب مخصوص به خود را نیز در این بازی دارد.در گفتگوهای اخیر از این خانم، عنوان کرده که از هیچ کاری به اندازه بازی کردن لذت نمی برد و هیچ احساس حالت زدگی نیز ندارد و یا حتی هیچ گونه احساس شرمندگی به خاطر اختلاف سنی خود با سایر گیمرها ندارد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =