عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream قسمت دوم

عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream

عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream قسمت دوم

۳. بازی Beyond: Two Souls
این بازی یک بازی تعاملی فوق العاده است. بازی Beyond: Two Souls بر Jodie متمرکز است دختری که با روحی بدون جسم به نام Aiden ارتباط برقرار می کند. بازی از کودکی Jodie آغاز می شود و به دوران بزرگسالی او جایی که او یاد می گیرد چگونه دو Aiden را کنترل کند و قدرتش را با آنها به اشتراک بگذارد. بازی شامل تعویض هایی بین Jodie و Aiden می شود. یکی از آنها می تواند از دیوارها عبور کند و بر اشخاص مالکیت پیدا کند و اشیا را پر کند و غیره.
بازیکنان می توانند بین هر دوی آنها به صورت اختیاری حرکت کنند. این بازی تعداد زیادی تصمیمات داستانی و انتخاب های اخلاقی را در بردارد. همان طور که با اقدامات بازیکن حوادث آینده اتفاق می افتند و همچنین پایان بازی PlayStation را تعیین می کند. به نظر این بازی نیز برای بازیکنان Detroit خالی از لطف نباشد. خصوصاً که هر دو از یک کمپانی هستند.

۴. بازی Until Dawn
بازی ترسناک تعاملی است که در آن گروهی از دوستان به یک گشت و گذار و کوهنوردی زمستانی می روند. حالات روحی آنها به سرعت با یک شوخی اشتباه تغییر می کند و از این پس گروه باید برای زنده ماندن تلاش کنند تا زمانی که کمک برای آنها برسد. این بازی با استفاده از جلوه های ویژه بسیار جذاب است. اقداماتی که توسط هر یک از شخصیت ها انجام می شود بر هفت نفر دیگر و دنیای بازی پلی استیشن نیز اثر می گذارد.

عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream
عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream

به عنوان مثال هرگاه یکی از شخصیت ها وارد اتاقی شود و بتواند سلاحی را کسب نماید، دست سایرین را از کسب این سلاح قطع می نماید. یعنی آنها دیگر در اینجا سلاحی نخواهند یافت. این بازی از فلش بک و فلش فوروارد جهت اتصال به حوادث قبل و بعد استفاده می کند. این بازی نیز پایانی چندگانه دارد. به این ترتیب در این بازی هم حق انتخاب شخصیت وجود دارد و مسلماً انتخاب بازیکن در روند داستان تاثیر گذار است. در این بازی امکان زنده ماندن یا مردن هر هشت شخصیت وجود دارد.

۵. بازی The Wolf Among Us
یک بازی ماجراجویانه ی اپیزودیک است. این بازی با شخصیت اصلی Bigby Wolf و با قتل یک زن آغاز می شود. بازی در دنیایی است که موجودات فانتزی به صورت مخفیانه بین انسان ها زندگی می کنند و از جادوهایشان برای پنهان کردن خود استفاده می کنند.

عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream
عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream

۶. بازی The walking Dead Series
این بازی بر اساس مجموعه طنز و محبوب تلویزیونی Walking Dead ساخته شده است. در این بازی Lee Everett با بازماندگان یک گروه برای نجات از دست زامبی ها، همکاری می کند. این بازی در واقع با اکثر بازی هایی که در آن ها زامبی ها دخالت دارند متفاوت می باشد، زیرا کمتر بر عمل تمرکز دارد و بیشتر بیشتر حول شخصیت ها و داستان می باشد. در این بازی نیز همچون دیگر بازی های درام متقابل، بازیکنان با گزینه های اخلاقی و تصمیماتی در این زمینه روبه رو می شوند و این انتخاب ها بر روند داستان تاثیر می گذارد. حوادث دراماتیک اغلب در زمانی سریع اتفاق می افتند و انتخاب گفتگو معمولا محدودیت زمانی دارد.

۷. بازی Farenheit: Indigo Prophecy
بازی اکشن و ماجراجویانه همراه با درام تعاملی می باشد. این بازی را نیز استودیوی Quantic Dream منتشر کرده است که البته نسبت به دیگر آثار این استودیو شهرت چندانی ندارد. تریلری پارانورامایی از این بازی در نیویورک تنظیم شده است که در آن مجموعه ای از قتل های مرموز اتفاق می افتد. شخصیت اصلی بر شهروندان معمولی غالب می شود و غریبه ها را در مکان های عمومی می کشد.
بازی با چندین شخصیت دنبال می شود از جمله Lucas شخصی که با تازگی تسخیر شده است و اکنون یک قاتل پنهان می باشد. اقدامات این بازیکن به طور مستقیم بر داستان تاثیر می گذارد، زیرا بازی با داستانی چند پایانه طراحی شده است. سلامت روانی اثر اصلی بر کاراکترها را در طول بازی دارد، چرا که آنها در طول بازی با حوادث ماورالطبیعه زیادی مواجه می شوند. شاید در این بازی شاهکارهای تکنیکی همچون Detroit به کار نرفته باشد، اما شباهت زیادی به بازی هایی که تاکنون معرفی کردیم دارد و انجام آن خالی از لطف نیست.
هر چند بازیهای دیگری همچون L.A.Noire و Ken Follett’s The Pillars of the Earth و Tales from the Borderlands و telltale Games نیز فحوایی چون Detroit دارند و تماما بر اساس نظر بازیکنان گیم ها از گیم پلی تایید شده هستند. اما در این مقاله مجالی برای ارائه این بازی ها نیست لذا هفت عنوان برتر را ارائه نمودیم.

مرکزخرید دات کام 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =