عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream قسمت اول

عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream

عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream قسمت اول

شاید بهتر باشد در ابتدا به بررسی بازی Detroit بپردازیم و سپس عناوین مشابه آن را بیاوریم. در واقع Detroit Become Human یک بازی ماجراجویانه می باشد که توسط Quantic Dream ساخته شده است و کمپانی سونی در ۲۵ می ۲۰۱۸ آن را برای پلی استیشن ۴ منتشر کرده است. روایتی از آینده که انسان ها هم خواستار آن هستند و هم ازاتفاق افتادن آن ترس دارند.
طرح کلی داستان دارای سه اندروید است که هدف عمده ساخت آنها خدمت به انسان ها بوده است؛ این سه کاراکتر عبارتند از: Kara(Valorie curry) که از صاحب خود فرار می کند تا بتواند احساسات پیدا کند و از یک دختر جوان محافظت می کند؛ Connor (Brayan Dechart) که وظیفه اش خواندن افکار اندرویدی ها است؛ Markus (Jesse William) که خودش را وقف آزاد کردن دیگر اندرویدی ها از خدمت به دیگران کرده است.
آنها بسته به شیوه بازی بازیکن ممکن است زنده مانده و یا از بین بروند. نویسنده و کارگردان این بازی David Cage می باشد که بیش از دوسال برای نوشتن این بازی وقت صرف کرده است و آرزو کرده اثرش به یکی از بهترین هایی که در ذهن ها برای همیشه ماندگار می شود، مبدل گردد. این بازی PlayStation توانست نظر منتقدان را جلب کند به طوری که آنها از تصاویر، صحنه های جالب داستان، شخصیت های اصلی، صداپیشه گان و اثر گذاری داستان ستایش کنند.

عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream
عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream

و تنها نکته ای که نظرشان را جلب نکرد کنترل حرکت ها و ناسازگاری تمثیل های تاریخی و موضوعی بود. شاید بتوان گفت از موفق ترین بازی های Quantic Dream می باشد که فروشی معادل دو میلیون نسخه داشته است. این گونه بازی ها حالت شاخه ای دارند و به نوعی داستان باز هستند و پایان آنها متفاوت خواهد بود. بیشتر شبیه به یک فیلم سینمایی تعاملی هستند تا یک بازی واقعی.
این استودیو در سالهای گذشته همیشه بر آن بوده است که تحولی بنیادین در بازی ها بوجود آورد و به نوبه ای نیز در این زمینه موفق بوده است هر چند کار ساده نبوده است. حال با این اطلاعات مختصر می خواهیم به بازی هایی که مشابه این بازی هستند بپردازیم. در این جا به ۷ عنوان از این بازی ها اشاره می کنیم:

۱. بازی Life is Strange
یک بازی ماجراجویی اپیزودیک است . در این بازی Max Coulfield پسر ۱۸ ساله ای است که به عکاسی علاقمند است و استعداد تاخیر در زمان را دارد. بازی درباره سفر به آینده است و از جلوه های ویژه نابی برخوردار است. در این بازی شما بیشتر به در حال کنترل کردن حرکات بازیکن هستید چرا که حرفه او طوری است که به اطراف خود توجه خاصی دارد و تقریبا همه چیز را برانداز می کند. در این جا نیز بازی بر اساس انتخاب های بازیکن پیش می رود.

عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream
عنوان های شبیه به بازی Detroit Become Human کمپانی Quantic Dream

در این بازی دو انتخاب وجود دارد و انتخاب هر کدام از این آپشن ها تاثیر زیادی در زندگی Max و دنیای او خواهد گذاشت. تصمیم های بازیکن در طول بازی بر روی شخصیت ها یعنی Max و Chloe اهمیت بسزایی دارد. به هر حال اگر به دنبال یک بازی ماجراجویانه و سینمایی هستید، به نظرم انتخاب Life is Strane انتخاب شایسته ای است.

۲. بازی Heavy Rain
درام هیجان انگیز Heavy Rain بازی اکشن و ماجرجویانه می باشد که ژانر بازی شخص ثالث می باشد و شامل چهار شخصیت اصلی در سراسر داستان می باشد. اقدامات بازیکن تاثیر بسزایی بر روند داستان دارد و هر شخصیت ممکن است با بازی بازیکن از بین برود. بازی دارای بیست و سه مرحله است. بازی دارای صحنه های مختلفی است و بسته به انتخاب بازیکن این صحنه ها متمایز خواهند بود. مبارزه و دیگر حوادث دراماتیک در جریان بازی مورد توجه قرار می گیرند.
در حین بازی دستورالعمل هایی جهت روند سریع بازی و تعامل با بازیکن ارائه می گردد. این بازی را نیز استودیوی Quantic Dreams منتشر کرده است و شاید بتوانیم بگوییم از لحاظ سبک بازی نزدیکترین بازی به Detroit است. محور داستان حول راز یک قاتل اوریگامی می باشد که قاتل از Heavy Rain جهت غرق کردن قربانی ها بهره می برد. این بازی در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است و همین مسئله باعث می شود که نتواند با Detroit رقابت چندانی داشته باشد.

مرکزخرید دات کام 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =