عنوان پرفروش ترین بازی استرالیا و نیوزیلند بازی Crash Bandicoot

فروش بی سابقه ی نسخه ی فیزیکی بازی Crash Bandicoot

بازی Crash Bandicoot توانست رتبه ی اول فروش را به خود اختصاص دهد. فروش بی سابقه ی نسخه ی فیزیکی این بازی، شرکت اکتیویژن را راضی کرده و انتظارات آن را برآورده ساخته است. مدیر عامل این شرکت معتقد است هنوز کاربران زیادی وجود دارند که از بازی Crash Bandicoot لذت می برند و طرفداران پر و پا قرص بازی کرش هستند.

بازی Crash Bandicoot
بازی Crash Bandicoot

زمانی که خبری در مورد بازی های پر فروش هفته می خوانید، ناخودآگاه ذهنتان به سمت بازی هایی مبارزه ای با گرافیک فوق العاده قوی و داستان های قابل توجه، می رود و حتما حق آنها می دانید که چنین رکوردی را ثبت کنند. حتی ممکن است پیش داوری ها از این فراتر رفته و خالق چنین بازی هایی را در دل بستاییم و با غرور خاصی اظهار نظر کنیم که مثلا از فلان شرکت چنین انتظاری هم داشتیم. اما قسمت جالب ماجرا آنجاست نامی که می شنویم، نام بازی مورد نظر ما نباشد.
به قول قدیمی ها مثل یخ وا می رویم. در هفته های رقابتی استرالیا و نیوزلند هم به بازی برخوریم که بی برو برگرد شما را به یاد دوران شیرین و پر هیجان کودکیتان می اندازد و جدال های بی انتها با مامان ها برای ادامه ی بازی یا خرید عنوان جدید را زنده می کند. بله درست حدس زدید بازی Crash Bandicoot PS4 توانست رتبه ی اول فروش را به خود اختصاص دهد. البته قابل ذکر است که منظور نسخه ی ریمستر این بازی است که برای چند هفته ی متوالی بالا نشین جدول رقابتی استرالیا و نیوزلند شده است.

فروش بی سابقه ی نسخه ی فیزیکی بازی Crash Bandicoot

فروش بی سابقه ی نسخه ی فیزیکی این بازی، شرکت اکتیویژن را راضی کرده و انتظارات آن را برآورده ساخته است. مدیر عامل این شرکت معتقد است هنوز کاربران زیادی وجود دارند که از بازی Crash Bandicoot لذت می برند و طرفداران پر و پا قرص بازی کرش هستند. البته عده ای معتقدند که پیشتازی این بازی قدیمی به دلیل زمستانی بودن استرالیا و نیوزلند است و نباید به این صدر نشینی پیاپی دل بست. با چنین تجربه ای بعید نیست که اکتیویژن نسخه های به روز شده ی دیگری از این بازی را به طرفداران خود ارائه دهد و یا ریمستر عناوین قدیمی خود را روانه ی بازار نماید.

این بازگشت پر شکوه و گرد و خاک گرفته کمی تغییر یافته و امروزی شده است. گرچه اصل بازی دست نخورده و اصیل باقی مانده است. آنچه باید در نظر گرفت این است که گیم پلی بازی همانی است که بچه های بیست سال پیش آن را تجربه کرده اند. در این میان اکتیوویژن بی تفاوت نبوده و تمام تلاش خود را برای مدرنیته کردن بازی با وفاداری کامل به هسته ی اصلی، بکار بسته است. بازسازی صوتی و تصویری بازی Crash Bandicoot باعث موفقیت آن و لذت بخش بودن برای بازی دوستان شده است.

فروش بی سابقه ی نسخه ی فیزیکی بازی Crash Bandicoot
فروش بی سابقه ی نسخه ی فیزیکی بازی Crash Bandicoot

تنوع گرافیکی و رنگ های متنوع بکار رفته در تصاویر، نورپردازی ها و البته بازسازی افکت های صوتی و موسیقی متن، از جاذبه هایی است که این کودک سابق را به جوانی رعنا و جذاب بدل کرده است. در کنار این جلوه های ویژه، مگر می شود از تجربه ی دوباره ی سوار گرازهای غول پیکر شدن، رفتن در معابد تاریک و دلهره آور یا سر خوردن روی زمین های یخی، جمع کردن الماس های درخشان و … گذشت. لذت بردن از این همه هیجان کودکی که شاید اکنون برای بزرگسالان احماقه جلوه کند، بسیار ارزشمند است.

شاید بد نباشد این بازی Playstation 4 جذاب را با حال و هوای تازه تری امتحان کنید. شخصیت های کارتونی کمی واقعی تر شده و جزئیات شخصیت ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. البته باید دقت کنید که مراحل بازی Crash Bandicoot کمی سخت و پیچیده بوده و به دلیل زمان بندی و یا شاید جایگزینی تله ها و چاله ها، مجبور شوید یک مرحله را چندین بار امتحان کنید.

البته پیشنهاد می کنم چند کنترلر یدکی داشته باشید تا در اوج هیجان بازی، جا نمانید! چون نه تنها از این بازی خسته نمی شوید بلکه عزم خود را جزم کرده تا مراحل را پشت سر هم رد کنید. گرچه بعضی از مراحل آن هم بدون هیچ زحمت و دغدغه ای رد می شوند. برای مثال مراحل هوایی کوکو جزء نقاط ضعف بازی به حساب می آید.

قابلیت دیگری که به بازی اضافه شده است امکان بازی با خواهر کرش، کوکو، می باشد که شاید برای شما جالب باشد. به هر حال باید به این نکته توجه کرد که این بازی قدیمی برای کودکان قدیم جذاب و دوست داشتنی است و تجربه ی دوباره ی آن خالی از لطف نخواهد بود. اما شاید نسل جدید به اندازه ی کودکان قدیم از بازی Crash Bandicoot لذت نبرده و به آن توجه نکنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 14 =