معرفی و بررسی عنوان Fortnite ساخته‌ی جدید اپیک گیمز

عنوان Fortnite

وجود یک شخصیت جدید ربات مانند در فصل نهم، قطعا می­تواند نشان دهندۀ وقوع اتفاقات بازی در فضای زمان آینده باشد. فصل قبلی بازی یعنی فصل هشتم، وقایعی را توصیف می­کرد که نبرد دزدان دریایی را به تصویر می­ کشید و از سوی دیگر آتشفشان را برای اولین بار به نقشه ی بازی به عنوان Fortnite اضافه نمود.

عنوان Fortnite
عنوان Fortnite

معرفی و بررسی عنوان Fortnite ساخته‌ ی جدید اپیک گیمز

عنوان Fortnite یک بازی جهان باز است که با محوریت بقاء اجرا می­ شود. گیم­ پلی بازی به صورت گروهی قابل اجرا است. از نظر پلتفرم، قابل اجرا در کنسول­ های ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، نینتیندو سوییچ و همچنین کامپیوتر های شخصی می­ باشد. اپیک گیمز و پیپل کن فلای کار توسعۀ این بازی را بر عهده دارند. اما در مورد انتشار بازی، این مسئولیت را اپیک گیمز بر دوش دارد. بخش آنلاین این بازی به صورت رایگان (بتل­رویال) در دسترس قرار می­گیرد. همۀ این عوامل در کنار انتشار نسخه­ های بروز رسانی شده ی این بازی نقش مهمی در موفقیت این بازی داشته ­اند. حالت بتل­ رویال این بازی به صورت سوم شخص قابل بازی کردن است. امکان دید آزاد نیز از جمله ویژگی ­های مهم Fortnite است و به بازیکن این اجازه را می­ دهد که حین حرکت به جلو، اطراف و حتی پشت سر خود را ببیند. تا کنون هشت فصل از Fortnite با موفقیت در اختیار کابران قرار گرفته است و خبر انتشار فصل نهم و معرفی محتویات و چالش ­های بازی از جمله خبر های اخیر در مورد Fortnite است. اضافه شدن شخصیت ­های جدید و همچنین سلاح­ های ویژه ی مدرن از جمله امکاناتی است که قرار است در فصل نهم بازی Fortnite شاهد آن باشیم. انتشار عکس­ هایی از فصل جدید در حال ساخت بازی Fortnite از سوی استودیو اپیک گیمز پس از اتمام هر فصل انجام می ­شود. هدف از انتشار این عکس ­ها، آشنا کردن مخاطبان با فضای بازی در فصل بعد و همچنین شناخت محتویات بتل ­پس بازی (یک نوع روش کسب درآمد است که محتوای اضافی بازی را معمولاً از طریق سیستم طبقه‌بندی شده به کاربر ارائه می‌کند، بازیکن پس از تکمیل چالش‌ خاص یا انجام موارد گفته شده در بتل پس، پاداش دریافت می‌کند). اخیرا نیز در حساب توییتری این بازی، تصاویری از فصل جدید (یعنی فصل نهم) منتشر گردیده است. تصاویر حاکی از آن است که بازی قرار است فضای آینده را تداعی کند. وجود یک شخصیت جدید ربات مانند در فصل نهم، قطعا می ­تواند نشان دهنده ی وقوع اتفاقات بازی در فضای زمان آینده باشد. فصل قبلی بازی یعنی فصل هشتم، وقایعی را توصیف می­کرد که نبرد دزدان دریایی را به تصویر می­ کشید و از سوی دیگر آتشفشان را برای اولین بار به نقشۀ بازی عنوان Fortnite اضافه نمود.

عوامل سازنده ی بازی با هدف ترغیب مخاطبان برای طراحی بازی به سبک و سیاق خودشان، طی رویدادی جدید این امکان را فراهم آوردند تا مخاطبان بر حسب خواست خود، یکی از سلاح ­ها یا مواردی که از بازی حذف شده بود را به بازی Fortnite برگردانند. فعال شدن آتشفشان در بازی و همچنین حذف مناطقی از قبیل Tilted Towers و همچنین Retail Row هم از جمله وقایع جدیدی است که در جریان بازی به وقوع پیوستند. اما برای اطلاع دقیق از وقایع جدیدی که در فصل نهم تدارک دیده شده­ اند و تغییرات اعمال شده در نقشه ی بازی و همچنین بتل­ پس بازی بایستی تا زمان انتشار بازی صبر کنیم. با توجه به این که تمامی چالش ­های فصل هشتم بازی در اختیار کاربران قرار گرفته است و فصل هشتم به زودی به اتمام خود نزدیک می ­شود، زمان زیادی برای آزاد سازی کاراکتر های بازی یا سلاح­ های حذف شده وجود ندارد و بهتر است برای استفاده از چالش اورتایم کمی عجله کنید.

در مورد چالش­ های فصل نهم این بازی نیز استودیو اپیک گیمز با دست پر به سراغ مخاطبان خود آمد. انتشار یک تریلر از بازی و همچنین ارائه ی یک نسخه ی آپدیت از فصل نهم برای شروع قدم­ های خوبی بودند. در هفته ی دوم انتشار فصل نهم نیز شاهد چالش ­هایی از بازی هستیم. از جمله این که امکان استفاده از Air Vent هایی که در محیط تعبیه شده­ اند، از قبیل Neo Tilted و Mega Mall برای بازیکنان فراهم شده است. Air Vent یا سیستم تهویه هوا در محیط­ های فوق قابل ردیابی هستند. به عنوان راهنما می­ توانید صفحاتی که بر روی پشت بام خانه­ ها قرار دارند و هوا از آن خارج می­ شود را جستجو کنید و خروجی ­های سیستم تهویه را بیابید.

چالش دیگری با عنوان کشتن دشمنان در فاصلۀ بیش از ۵۰ متر نیز تعبیه شده است. این چالش سه مرحله دارد و در مرحله ی اول بایستی در فاصله ی حداقل ۵۰ متر تلاش کنید هدف را به درستی نشانه بگیرید، در مراحل دوم و سوم، حداقل فاصله به ۷۵ و ۱۰۰ متر افزایش می­ یابد.

عنوان Fortnite
عنوان Fortnite

چالش بعدی، چالش تلفن و پیانوی بزرگ و ماهی نام دارد. پیدا کردن این سه فاکتور درنقشه ی بازی به عنوان چالش در نظر گرفته شده است.

نکته ی مهم دیگری که در فصل نهم عنوان Fortnite قابل توجه است، حذف Secret Banner هاست. چنانچه در هفته ی گذشته ستاره ی مخفی را پیدا کرده باشید، در هفته ی آتی ستاره­ ای برای شما در نظر گرفته نمی ­شود.

یکی از عواملی که به موفق تر شدن هرچه بیشتر بازی کمک می کند وجود محتوای داستانی می باشد. در سبک بتل رویال بازیکن باید برای زنده ماندن خود دیگران را از پا در بیاورد. اما ایپک گیمز برای این موضوع نیز راهی پیدا کرده و سیزن ها و داستان های مختصری را در آن ها قرار داده است تا با این کار هم اجازه ندهد که محیط بازی روندی حوصله سر بری را به خود بگیرد و هم قادر باشد که با اضافه نمودن بخش های متنوع فروش بالاتری را به دست آورد.

امکان مشاهده ی چیپ­ های الکترونیکی Fortbyte مربوط به هفته ی اول و دوم نیز در فصل نهم فراهم شده است. برای مشاهده ی آخرین چیپ لازم است در قالب یک تیم چهار نفره به حل معما بپردازید. به این ترتیب که سه نفر بر روی دکمه ­ها بایستند و بدین ترتیب نفر چهارم قادر خواهد بود چیپ فعال شده را بردارد.

چالش ­های جان ویک نیز پس از اکران نسخه ی سوم فیلم جان ویک، به Fortnite افزوده شدند. کسب این چالش­ ها از طریق حالت ویژه ی Wick’s Bounty امکان ­پذیر خواهد بود. ارائه ی سلاح ­هایی از قبیل Combat Shotgun و Tactical Assault Rifle در ابتدای چالش صورت می­ گیرد. کشتن سایر بازیکنان در این چالش به منزله ی کسب سکه خواهد بود. برنده ی بازی تیمی است که زودتر بتواند ۵۰۰ سکه به خود اختصاص دهد.

فصل نهم عنوان Fortnite علاوه بر این که شاهد افزوده شدن چالش ­های جدید و متعدد بود، امکان تجربه ی تونل­ های باد را برای کاربران خود فراهم ساخت. کاربران با استفاده از تونل­ های باد می ­توانند روی جریان هوایی بین تونل ­ها در حالت معلق باقی بمانند و بین قسمت­ های مختلف بازی جابجا شوند.

همچنین اضافه شدن یک سکو و یا پایگاه هوایی به نقشه ی بازی از جمله موارد جدیدی است که با استفاده از چهار موتور عموری روی هوا، پایگاه معلقی ایجاد کرده است. گزارشات حاکی از آن است که اضافه شدن این تونل­ های باد در فصل نهم بازی با مشکلاتی نیز همراه بوده است. از جمله این که برخی کاربران اعلام کرده ­اند که پس از پرش از روی پایگاه­ های هوایی، دچار مرگ بدون علت و یک باره ی شخصیت بازیکن می­ شوند. در واقع این باگ باعث می ­شود بازیکن به جای معلق ماندن روی تونل هوایی، سقوط کند.

در مورد چالش ­های فصل نهم عنوان Fortnite لازم است این نکته را یاد آور شویم که اصولا چالش ­های این بازی همیشه به دو صورت هستند: چالش ­های Free یا رایگان که برای همه ی بازیکنان قابل دسترس خواهند بود و چالش­های Battle Pass یا انحصاری که فقط کاربرانی که دارای بتل­پس باشند، قادر به استفاده و مشاهده ی آن خواهند بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 4 =