۱۰ بازی ویدیویی غم انگیز

بازی غمگین

تاکنون تجربه یک بازی غمگین را داشته اید؟ اگر یک بازیکن حرفه ای باشید قطعا ژانرهای مختلفی را از بازی‌های ویدیویی تجربه کرده اید. درست مانند دیگر اشکال رسانه، بازی‌های ویدیویی هم می‌توانند احساسات را به بینندگان منتقل کنند. از نبرد با دشمنان وحشی برای انتقام تا ماجراجویی‌های عجیب‌ و غریب مناسب برای تمام سنین، انواع مختلف عناوین بازی‌ها برای هر موقعیتی وجود دارد. با این حال اگر به دنبال یک بازی واقعاً اشک‌آور هستید یا بازی‌ای را می‌خواهید که قلبتان را به درد آورد به لیست درستی مراجعه کرده‌ اید. در این لیست، ما قصد داریم برخی از غم‌ انگیزترین بازی‌های ویدیویی که وارد بازار شده‌ اند به شما معرفی کنیم.

با این اوصاف، قطعاً بازی‌هایی وجود دارند که اکنون به آن‌ها فکر می‌کنید. برگشتن به عقب و انتخاب برخی از عناوین قدیمی که به هر دلیلی اشکمان را در می‌آورند، مانند Red Dead Redemption آسان است. با این حال، ما قرار است به بررسی عناوین جدیدی که قلبمان را شکسته‌ اند بپردازیم. در این لیست، غم‌ انگیزترین بازی‌های ویدیویی قرار دارند که در سال‌های اخیر بازی کرده‌ ایم. از بازی‌هایی که شخصیتشان به ما انگیزه داد تا بازی‌هایی با سفرهای کلی داستانی، این‌ها بازی‌های ویدیویی هستند که بهتر از با دستمال‌ کاغذی شروعشان کنید.

بدون هیچ سخن بیشتری، در ادامه غم‌ انگیزترین بازی‌های ویدیویی چند سال اخیر را مشاهده می‌کنید. به همین ترتیب، دوست داریم بدانیم کدام بازی ویدیویی بیشتر از همه باعث گریه شما شده است؟

بازی غمگین Life is Strange 2

Life is Strange 2 چندین بار در لیست‌های ما قرار گرفته و دلیل این کار هم مشخص است. سفر روایی بازی به شدت جذاب است و باعث می‌شود بازیکن به آن علاقه‌مند شود. آخرین نسخه نصب شده بازی، در زمان نوشتن این مقاله، Life is Strange 2 است که از مکانیسم گیم پلی مشابه پیروی کرده و مانند نسخه‌های قبلی است. بازی حول محور انتخاب بازیکن و عواقب آن می‌چرخد، اگرچه با وجود این نسخه خاص، می‌توان پایان‌های مختلفی برای بازی داشت.

بازی غمگین
بازی Life is Strange 2

در این نسخه از این فرانچایز، بازیکن نقش Sean Diaz، نوجوان شانزده ساله‌ای را بر عهده دارد که روی آنچه زندگی پس از دبیرستان برایش رقم زده تمرکز دارد. با این حال، مانند هر خانواده پویای دیگری، Sean همیشه دوست برادر کوچک‌ترش، Daniel نیست، که اصولاً دوست دارد مانع کارهایش شود. پس از حادثه دلخراشی که باعث شد پدرشان توسط یک افسر پلیس وحشت مورد اصابت گلوله قرار بگیرد، Daniel ناآگاهانه قدرتش را شروع کرد که تا در ترک کردن پلیس مرده پنهان شده بود.

این دو برادر به خاطر ترس از قانون و عاقبت این وضعیت، به مکزیک فرار می‌کنند. این سفر بسیار سخت و طولانی و پر از پستی‌ها و بلندی‌ها بود. این سفر سخت می‌توانند بسته به عملکرد شما دو برادر را به هم نزدیک‌تر کرده و یا از هم دور کند. همانطور که گفته شد، پایان‌های مختلفی وجود دارد که به انتخاب بازیکنان بستگی دارد و همگی ناراحت‌ کننده و صادقانه هستند و انتخاب فقط یکی از آن‌ها کار دشواری است. ما قصد نداریم پایان بازی را فاش کنیم، اما فقط می‌گوییم که با انتخاب‌هایتان در طول بازی موفق باشید.

بازی Firewatch

Firewatch اولین بازی بود که تحت نظر استودیوی Campo Santo ساخته شد. این بازی ویدیویی نوع شبیه‌ سازی پیاده‌ روی با تأکید بر عنوان، بر روایت مبتنی بود و حین پیشرفت چیزهای جدیدی فاش می‌شوند. این بازی در سال ۱۹۸۹ تنظیم شده، بازیکنان نقش Henry را بر عهده‌ دارند، مردی که شغل جدیدش را به عنوان آتشنشان آغاز کرده است.

بازی غمگین
بازی Firewatch

وقتی به National Forest نگاه می‌کنید تا مطمئن شوید که هیچ آتشی در آنجا شروع نشده این شغل به نظر کمی منزویانه به نظر می‌رسد، اگرچه می‌توانید با آتشنشان نزدیکتان که زنی به نام Delilah است از طریق واکی تاکی صحبت کنید. از همین مکالمه است که متوجه چیزهایی درباره Henry و تصمیمش برای شروع این شغل می‌شویم که لزوماً باعث می‌شود از ارتباط و تعامل با مردم دور شود.

این بازی درباره داستان است و با پیشرفت شما، برخی جنبه‌های ناراحت‌ کننده بازی فراتر از دلیل Henry برای شروع کارش فاش می‌شوند. با این حال، نه تنها یک داستان پس‌ زمینه غمگین وجود دارد، بلکه چیزهای بیشتری درباره آخرین نفری که به دنبال موقعیت Henry بوده را متوجه می‌شوید. ناگفته نماند که پایان متناوب می‌تواند درد عاطفی واقعی را به شما وارد کند.

بازی Brothers: A Tale of Two Sons

بازی غمگین
بازی Brothers: A Tale of Two Sons

Brothers: A Tale of Two Sons برای تمام خواهران و برادران جهان، بازی ویدیویی اشک‌آور است که بازیکنان را از همان ابتدا در یک روایت وحشتناک قرار می‌دهد. این بازی ماجراجویانه تنها چند ساعت زمان می‌برد تا کامل شود و اتمام آن کار آسانی است. بازیکنان در بازی دو برادری را دنبال می‌کنند که باید در چندین جنگ به یک ماجراجویی بزرگ برسند تا آب ویژه‌ای را بازگردانند. اعتقاد بر این است که این آب پدر آن‌ها را از مرگ برمی‌گردانند، هرچند اتمام این سفر بسیار دشوار است.

باز هم، به دلیل طولانی بودن آن، به سختی می‌توان اطلاعات زیادی را بدون فاش کردن داستان بیان کرد. با این اوصاف، این همان گیم پلی پر از معما و مبارزه با رئیسان است.

بازی Life is Strange

Life is Strange یکی از آن بازی‌هایی است که در نگاه اول به نظر نمی‌رسد چیزی باشد که روایت عمیقی دارد. اما زمانی که وارد آن می‌شوید، هنگامی‌ که زمان آن می‌رسد تا کنترلرها را کنار بگذارید، اوضاع وحشتناکی خواهد بود. عناصر بسیاری برای روایت وجود دارند و سفر Dontnod Entertainment طوری بازیکن را درگیر می‌کند که باعث می‌شود یکی از پیشنهادات عالی برای کسانی باشد که خواستار داستان‌های عمیق‌تر هستند و یا افرادی که وقتی به بازی می‌رسند به شدت با مهارت کار می‌کنند.

بازی غمگین
بازی Life is Strange

در بازی، بازیکنان نقش فرد جوانی به نام Max را بر عهده‌ دارند که پس از پذیرفته شدن در یک آکادمی معتبر عکاسی، سال آخر دبیرستان است. این آکادمی در واقع Max را به زادگاهش Arcadia Bay, Oregon باز می‌گرداند و با این بازگشت او بهترین دوستش Cloe را ملاقات می‌کند.

سال‌ها از رفتن Max با خانواده‌اش می‌گذرد و رابطه آن‌ها کم شده و چیزی به جز یک آشنایی باقی نمانده است. با این حال، یک روز Max متوجه می‌شود که توانایی فوق‌العاده‌ای در وارونه کردن زمان دارد و از این طریق، می‌تواند دوستی مجددی با Cloe داشته باشد. اما با همه این‌ها، چیزی عمیق‌تر وجود دارد که در Arcadia Bay ساکن است و این بازی قطعاً آن را کنار نمی‌گذارد.

شما رازهای تاریک زیادی را کشف می‌کنید که این شهر آن‌ها را مخفی نگه داشته، همچنین انتخاب‌های سخت و احساسی وجود دارند که داستان و روایت را تغییر می‌دهند. این، یک بازی ویدیویی چند قسمتی است و با در دسترس بودن کل فصل، توصیه می‌کنیم حتماً آن را انجام دهید. گیم پلی بازی بیشتر حول محور حل معما و کشف می‌چرخد که انتخاب و بازی را برای هرکسی راحت می‌کند. قصد فاش کردن پایان این بازی را نداریم، اما قطعاً پایانی است که تا کنون بین طرفداران بازی مورد بحث بوده است.

بازی Life is Strange: Before The Storm

Life is Strange: Before The Storm در واقع توسط سازنده دیگری ساخته شده است. به جای اینکه Dontnod Entertainment در طول تولید بازی حکمرانی کند، Deck Nine قدم دیگری برداشته و به طرفداران اولین نسخه فرصت دیگری برای سرگرم شدن و بازی داد. در این بازی، شما نقش Chloe Price را بر عهده خواهید داشت، بهترین دوست Max از  Life is Strange.

بازی غمگین
بازی Life is Strange: Before The Storm

باز هم برای جلوگیری از فاش شدن بازی، به خصوص از آنجایی که Life is Strange هم در این بازی وجود دارد، باید بگوییم که این بازی کمی بعد از دور شدن Max از Arcadia Bay رخ می‌دهد. Chloe در یک آشفتگی رها شده، چیزی که در سراسر بازی Life is Strange با آن آشناییم. با این حال، با این نسخه، نگاهی اجمالی به نوع دردسرها و مسائلی که Chloe Price درگیرش بوده آشنا می‌شویم. به نظر می‌رسد هیچ مشکلی برای Chloe وجود ندارد تا زمانی که او دوست جدیدی پیدا می‌کند تا جای Max را بگیرد. این داستانی است که حول Chloe Price و Rachel Amber می‌چرخد، دختری که از همان ابتدای بازی Life is Strange، گمشده اعلام شد.

همانطور که نشان می‌دهد، این بازی، یکی دیگر از نسخه‌های احساسی این بازی ویدیویی است، اگرچه پس از بازی Life is Strange شروع به انجام این بازی کنید، قطعاً متوجه معنای جدیدی از رابطه Chloe و زندگی‌اش می‌شوید.

بازی The Last of Us Remastered

Naughty Dog می‌داند چگونه یک بازی ویدیویی عالی بسازد و چندین سال است که آن‌ها را برای شرکت سونی منتشر می‌کند. با این حال، یکی از جدیدترین نسخه‌های منتشر شده، The Last of Us است که به دلیل گیم پلی و سفر روایی‌اش مورد تحسین قرار گرفت.

بازی غمگین
بازی The Last of Us Remastered

در بطن آن، The Last of Us بازی‌ای بود که جهان پس از طاعون زامبی مانند را دنبال می‌کند. بیشتر مردم در تلاش برای زنده ماندن با میزبان‌های قارچی مختلفی بودند که به بدنشان می‌چسبیدند و اساساً دوباره آن‌ها را احیاء می‌کردند. در حالی که از نظر فنی آن‌ها زامبی نبودند، اما طبقه‌ بندی آن‌ها در دسته دیگر کاری دشوار است.

به‌ طور کلی بازی Joel را دنبال می‌کند که در اوایل بازی جهانش کاملاً خرد و نابود شده بود. با این حال، پس از سفر کوتاه زمان، به نظر می‌رسد Joel در دنیایی پر از فساد، هرج‌ و مرج و بی‌اعتمادی زندگی می‌کند. زمانی که Joel مجبور می‌شود از دختر کوچکی به نام Ellie در طول سفر پیاده‌شان محافظت کند، همه‌ چیز تغییر می‌کند. همانطور که تصور می‌کنید، این یک سفر آهسته است که Joel و Ellie باید مدت زیادی را سپری کنند تا تکمیل شود. اما علیرغم تاریکی جهان، این دو در طول این زمان با هم پیوند می‌خورند.

این، بازی‌ای است که در طول آن می‌توانید کنترلرها را برداشته و لبه صندلی خود بنشینید. بعد از سپری کردن مدتی از بازی و پیچ‌ و خم‌هایی که در انتهای این روایت وجود دارد، به سختی ممکن است به شخصیت‌ها وابسته نشوید.

بازی What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch بازی ماجراجویی عالی دیگری است که برای بازیکنانی که با مهارت هستند عالی است. به جای اینکه نگران شلیک کردن به دشمنان و مانور دادن در سطح‌های پیچیده باشید، این عنوان، ماجراجویی است که داستانش را به آرامی فاش می‌کند، یکی از آن‌هایی که داستان خانواده بد شانسی را روایت می‌کند.

بازی غمگین
بازی What Remains of Edith Finch

Finches به داشتن ریشه‌های خانوادگی بسیار کم معروف است زیرا نسل‌های مختلف این خانواده نفرین شده و فقط یک فرزند هر یک زنده می‌ماند و می‌تواند نام خانواده را زنده نگه دارد. تمام فرزندان دیگر به طور غیرمعمول و با مرگ نابهنگامی می‌میرند. به همین ترتیب، به نظر می‌رسد همه آن‌ها به طریقی به خانه خانوادگی Finch متصل هستند.

در این بازی، بازیکنان نقش بدون نامی را برعهده‌ دارند، زیرا شما باید رمز و راز پشت خانه خانواده Finch را کشف کنید، جایی که می‌توانید در اطراف خانه بچرخید و به آرامی اتاق‌ها را باز کنید. این اتاق‌ها در نهایت شما را به گذشته هدایت می‌کنند، جایی که کنترل فرزند Finch را به دست می‌گیرید.

گیم پلی بازی اغلب تغییر می‌کند و با شخصیت‌ها و داستان روایی سازگار می‌شود. وارد نشدن در تاریخچه خانواده دشوار است و از همه بهتر این که این بازی کوتاه است. پس از حدود دو یا سه ساعت، اگر دوست داشته باشید داستان اصلی بازی کامل می‌شود، مگر اینکه بخواهید به جای تکمیل آن از روایت بازی لذت ببرید.

بازی The Walking Dead

وقتی صحبت از بازی‌های ویدیویی Telltale Games می‌شود، مشخص می‌شود که این سازنده بسیار دقیق و مراقب است. این استودی اغلب بازی‌های دیگری مانند Batman و Game of Thrones را کنترل می‌کند، هرچند آن‌ها پیچ‌ و خم لازم برای منحصر به‌ فرد بودن را دارند.

بازی غمگین
بازی The Walking Dead

این امر گاهی باعث ایجاد یک روایت ماجراجویانه می‌شود که به شدت بر انتخاب بازیکن برای تغییر داستان و شخصیت‌های درون آن متکی است. بازی The Walking Dead در جهان کمیک و مجموعه AMC TV رخ می‌دهد، جایی که ممکن است چهره آشنایی هم ببینید. با این حال، عمدتاً، بازی حول محور شخصیت‌هایی در جهان The Walking Dead می‌چرخد.

اولین فصل بازی Lee Everett را دنبال می‌کند، مردی که راهی زندان است تا اینکه آخرالزمان زامبی‌ها او را از اجرای قانون آزاد می‌کند. حالا او در دنیایی آشفته آزاد شده، Lee به دنبال کودکی به نام Clementine است که تنها مانده است. خیلی سریع، Lee نقش محافظ Clementine را بر عهده گرفته از او در برابر واقعیت‌های جدید و سخت جهان محافظت می‌کند.

به‌ طور کلی، این درام تعاملی عمیق است که در چند فصل اپیزودی پخش شده است. به شدت پیشنهاد می‌کنیم که فصل اول را بازی کرده و راه خود را در طول این داستان دل‌ خراش پیدا کنید.

بازی Blackwood Crossing

بازی غمگین
بازی Blackwood Crossing

Blackwood Crossing عنوان آغازینی برای PaperSeven است که بازیکنان را به جای زن جوانی به نام Scarlett قرار می‌دهد. در طول بازی، Scarlett از Finn، برادر کوچک‌ترش مراقبت می‌کند، هرچند با پیشرفت بازی موارد عجیب‌ و غریب بیشتری مانند تغییر محیط اطراف اتفاق می‌افتد. در نهایت، این بازیکنان مجبورند حین کشف لحظاتی از گذشته Scarlett، معماهای مختلفی را کشف کنند.

دقیقاً مانند What Remains of Edith Finch، این هم عنوان کوتاه ماجراجویی دیگری است که برای بازیکنانی که دوست دارند بنشینند و از روایت بازی لذت ببرند، عالی است. به همین ترتیب، با پیشرفت بازی، آنچه اطراف Scarlett و Finn رخ می‌دهد بیشتر مشخص می‌شود.

بازی The Walking Dead: The Final Season

بازی غمگین
بازی The Walking Dead: The Final Season

حالا دلایل مختلف غم‌ انگیز بودن یک بازی ویدیویی را می‌دانید. این بازی غمگین که همه ما به خاطر موفقیتش از ابتدای انتشار به عنوان یک کتاب مصور تا سریال­‌های تلویزیونی کنونی، با آن آشناییم. با این حال، علیرغم داشتن چند عنوان کمتر از حد مطلوب بازی‌های ویدیویی، یک سری خاص به‌ تنهایی و روی پای خود ایستاده و آن هم از طرف Telltale Games ساخته شده است. تیم سازنده بازی به خاطر ارائه عناوین ماجراجویی روایتی از رسانه‌های ساخته شده مانند The Walking Dead، معروف بودند. در واقع، این مجموعه‌ای بود که بازیکنان سال‌ها به عنوان اولین قسمت منتشر شده در سال ۲۰۱۲ آن را دنبال می‌کردند.

حالا پس از چندین نسخه از بازی، ما داستان پایانی شخصیت محبوبمان را که طی چند سال گذشته شاهد رشدش در دنیای آخرالزمان زامبی‌ها بودیم، دیدیم. Telltale Games اعلام کرد که این نسخه داستان پایانی Clementine است، اما هرچه به زمان راه‌ اندازی نزدیک می‌شوید، مشکلاتی برای استودیو سازنده به وجود می‌آید. این بازی چهار قسمتی طوری مدیریت شده که دو قسمت از چهار قسمت بدون دادن سرنخی به بازیکنان منتشر شود، اگرچه بازی در واقع پایانی خواهد داشت.

Telltale Games با مشکلاتی روبرو شد و مجبور شد بازی را در هاله‌ای از ابهام رها کند. خوشبختانه Skybound شرکت متعلق به Robert Kirkman که بازی The Walking Dead را ساخته بود وارد میدان شد و از سازندگانی که می‌خواستند علیرغم مقابله با فشارها از سوی کارمندان قبلی Telltale Games باز هم به پیش بروند، حمایت کرد. این نتیجه نهایی، فصل پایانی برای فرانچایز بازی ویدیویی طولانی است و احتمال دارد بازیکنان با چیزی شبیه به Telltale Games که در بازار بود، مواجه شوند.

 

منبع: GameRanx

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =