اطلاعات جدیدی از بازی فال اوت ۴ توسط برخی منابع فاش شد

فال اوت 4

طبق اطلاعات فاش شده از بازی فال اوت ۴ دیالوگ ها به طور مخصوصی مهندسی شده اند و دیالوگ ها توسط کاربر انتخاب می شوند. بدین منظور در مراحل مختلف بازی، کاربر باید روند مذاکره و مصاحبه ی خود با دشمنان یا دوستان را انتخاب کند که همه ی این مصاحبه ها فرمت دو انتخابی دارند. که یکی از فرمت ها جواب دیپلماتیک و دیگری جوابی تهاجمی می باشد.وکاربر به دلخواه خود مسیر حرف هایش را مشخص می کند.

فال اوت 4
فال اوت ۴

اطلاعات جدیدی از بازی فال اوت ۴ توسط برخی منابع فاش شد

درحالی که هنوز چند روز به تاریخ انتشار بروز ترین نسخه بازی فال اوت مانده است، اطلاعات و ویژگی های زیاد و گسترده ای از گیم پلی و صحنه ها و پرک های جدید، توسط افراد ناشناخته ای فاش شد. البته گمانه زنی ها حاکی از این است که این افراد، کسانی بودند که به شرکت تولید کننده این بازی، نزدیک بوده اند وگرنه هکر ها هم حتی نمی توانند چنین اطلاعاتی را هک کنند.

این اطلاعلات فاش شده از بازی فال اوت، در زمینه های گوناگون است که قیبل از بررسی آن ها، به بررسی اجمالی بازی FALLOUT4  میپردازیم.

معرفی اجمالی بازی FALLOUT :

 اولین نسخه از بازی فال اوت در سال ۱۹۹۷ میلادی منتشر شد و با توجه به سبک این بازی که نقش آفرینی است، در همان سال های ابتدایی توانست محبوبیت خود را پیدا کند و گیمر های سراسر جهان را به خود جذب کند.

در سبک نقش آفرینی، بازی های زیادی تولید و منتشر شده اند.اما نسخه ی سوم بازی فال اوت که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، بی شک بهترین و محبوب ترین بازی در این سبک است. و حالا باید ببینیم نسخه چهارم این بازی می تواند همانند نسخه قبلی خود و یا حتی بهتر از آن باشد یا نه ؟

داستان بازی بسیار غنی است و نقش مهمی در گیم پلی و ویژگی های بازی داشته است و حتی باعث شده است که سازنده ی این بازی، آقای بتسدا از المان های فلسفی نیز بهره ببرد. تا مهم بودن داستان را به نوعی دیگر نشان دهد.

 حال اطلاعات فاش شده از بازی را دسته بندی می کنیم :

تصاویر فاش شده :

تصاویری که به تازگی منتشر شده است مخصوص نسخه ی PC بازی است و از همین تصاویر می توان به راحتی این نکته را فهمید که بازی فال اوت، در زمینه های نورپردازی و ایجاد و طراحی سایه ها توانسته است گامی رو به جلو نسبت به نسخه های قبلی اش بردارد. اما یکی از مشکلات  این بازی موتور گرافیکی آن است که هنوز ارتقا داده نشده است و نمی توان آن را در زمره ی موتورهای نسل هشتم قرار داد. و همین مشکل باعث شده است که ضعف هایی در کیفیت بافت ها ازجمله بافت های پوستی و لباس و حتی بافت های محیطی وجود داشته باشد.

فال اوت 4
فال اوت ۴

دیالوگ ها :

طبق اطلاعات فاش شده از بازی فال اوت ۴ دیالوگ ها به طور مخصوصی مهندسی شده اند و دیالوگ ها توسط کاربر انتخاب می شوند. بدین منظور در مراحل مختلف بازی، کاربر باید روند مذاکره و مصاحبه ی خود با دشمنان یا دوستان را انتخاب کند که همه ی این مصاحبه ها فرمت دو انتخابی دارند. که یکی از فرمت ها جواب دیپلماتیک و دیگری جوابی تهاجمی می باشد.وکاربر به دلخواه خود مسیر حرف هایش را مشخص می کند.گاهی باید دیپلمتیک برخورد کند تا به هدفش برسد و گاهی باید تهاجمی حرف بزند ولی در هر حال این انتخاب، انتخاب گیمر است و هرفردی می تواند به دلخواه خودش بازی را پیش ببرد. همچنین خود بازی هم با رنگ هایی که به دیالوگ ها می دهد به موفقیت انتخاب هر یک از آن ها اشاره می کند.به طور مثال رنگ قرمز نشان دهنده ی شانس ضعیف این دیالوگ برای موفقیت در روند مذاکرات است و به ترتیب رنگ های نارنجی و سبز موفقیت های پنجاه درصدی و بیشتر را نشان می دهند.

زره آهنین :

زره آهنین یکی از پرکاربرد ترین ابزار بازی فال اوت می باشد. و با فاش شدن وجود این زره و ویژگی های آن، آن دسته از گیمر هایی که دوس داشتند همه چیز را بردارند و و با کمبود جا مواجه می شدند و مجبور بودند بعضی وسایل را بندازند تا بتوانند وسیله ای بهتر را بردارند بسیار خشنود شدند. چرا که این زره جایگیری بیشتری دارد و تقریبا میزان کاهش چابکی کمتری نسبت به بازی های دیگر دارد. که آن هم قابل حل شدن است. گیمر در این بازی با استفاده از پرک جدیدی به نام PAIN TRIAN که برای فعال شدن آن باید پارامتر نیرو ی خود را به عدد ۱۰ برساند، می تواند به راحتی و با سرعت همراه با زره سنگینش پیش روی کند و به دشمنان سطح پایینتر تنه بزند و حتی با همین زره به درون خانه ها برود.

نقش تشعشات رادیو اکتیو در بازی فال اوت ۴

تشعشات رادیو اکتیو در این نسخه از بازی نقشی تقریبا پر رنگ دارد و علاوه بر داستان در موارد دیگری هم نمود پیدا کرده است.

به طور مثال در بازی فال اوت ۴ اسلحه هایی طراحی شده اند که قابلیت پرتاب تشعشعات رادیو اکتیو را

دارند. و در مورد دیگری از بازی، در پرکی به نام غول، گیمر از لحاظ قدرتی شبیه به یک غول عمل می کند و توانایی های غول را در خود می بیند.یکی از ویژگی های این غول، استفاده از تشعشات رادیو اکتیو برای ترمیم زخم ها و بازیابی سلامت تا میزان حداکثر ۵۰ درصد است.

اسلحه ها :

همانطور که گفته شد اسلحه های پرتابگر تشعشعات پرتویی به بازی فال اوت اضافه شده است. و مورد دیگری که در زمینه ی اسلحه می توان به آن اشاره کرد این است که دیگر اسلحه ها نمی شکند و لازم نیست توانایی های مربوط به تعمیر اسلحه را در خود افزایش دهید.

سنگر گیری و مخفی کاری :

فرآیند سنگر گیری و مخفی شدن در بازی فال اوت ۴ با دیگر بازی های سبک خودش بسیار متفاوت است و باید بدانید که برای سنگر گیری و مخفی شدن، کلید مخصوصی روی کیبرد یا موس وجود ندارد و برای این منظور، باید به دیوار یا مکانی که مناسب سنگر گیری است نزدیک شوید تا به خودکار در حالت سنگر یا مخفی قرار گیرید و برای خروج از این حالت، کافی است از آن محل فاصله بگیرید تا به حالت عادی برگردید.

همچنین باید بدانید که در بازی پرک های گوناگونی برای قابلیت های مخفی کاری وجود دارد که گیمر در تراز های مختلف به آن ها دست پیدا می کند. و در هر حال با تمام این ها، بعضی افراد که دوس دارند بدون هیچ درگیری و با سنگرگیری و مخفی کاری، مراحل را پشت سر بگذارند، باید توجه داشته باشند که در این بازی نمی توانید بدون کشتن حداقل چند نفر و چند درگیری، مراحل را به آخر برسانید.

لیست پرک ها:

تمامی پرک های بازی، قبل از انتشار فاش شده اند. که این پرک ها عبارتند از:

قدرت – ادراک – استقامت – جذبه – هوش – چابکی – شانس

هرکدام از این پرک ها ۱۰ تراز دارند که اگر به آن ها دست پیدا کنید، دارای نیرو های مربوط به آن پرک می شوید و در تراز های مختلف قدرت ها و نیروهای مختلفی برای هر پرک وجود دارد و کاربر به دلخواه، برحسب نیازش، قدرت های خودش را زیاد می کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 10 =