فرقه قاتلین چه کسانی بودند؟ آشنایی بیشتر با حشاشین‌ها

فرقه قاتلین

پس از اتفاق های پیش آمده در سومین نسخه ی‌ فرقه قاتلین برای دزموند مایلز و آنچه که مشاهده کردید دیگر اثری از‌شخصیت های اصلی‌، محوری ‌و معاصر در بازی نبود و این فقدان یوبی سافت را برای جبران آن به تکاپو وادار کرده است چرا که پیش‌رفتن یک مجموعه بازی‌ با این حجم از‌معروفیت قطعا با پراکندگی انتخاب شخصیت پیش نخواهد رفت و موفق نخواهد بود.

فرقه قاتلین
فرقه قاتلین

فرقه قاتلین چه کسانی بودند؟ آشنایی بیشتر با حشاشین‌ها

اساسینز ‌کرید یا فرقه قاتلین نام‌ یک چندگانه ی‌ گیمینگ است که با هنر‌نمایی‌ هایی در‌زمینه ی‌ اکشن ماجراجویی و مخفی‌ کاری‌ در بازار داغ و رقابت تنگاتنگ گیمینگ حرفای برای گفتن دارد. اولین نسخه ی اساسینز‌کرید را یوبی سافت در سال ۲۰۰۷ مناسب برای پلی استیشن ۳‌و ایکس باکس را روانه ی‌ بازار شلوغ گیمینگ کرد.

اساسینز به ریشه و جریانات عربی حشاشین میرسد که در طول تاریخ داستان ها و روایت های جذاب زیادی از آن ها نقل شده و البته سوژه نوشتار کتاب ها و داستان های زیادی نیز‌بوده اند.

این بازی که  یکی ‌از‌ پول  ساز‌ترین‌ پروژه های تاکنون یوبی سافت بوده هنگامی‌که در‌سال ۲۰۰۷منتشر شد غوغایی در‌ بازار گیمینگ به پا کرد که تا مدت ها اذهان گیمر ها و طرفداران این بازار را درگیر‌کرده بود.

نکته ی‌ جالب این است که الهام داستان Ac از قسمت اول پرنس‌ پرشیا یا شاهزاده ایرانی‌که خود یک‌ پروژه ی عظیم و جذاب و پول ساز با طرفداران پرو پا قرص زیادی در‌دنیای‌گیمینگ بود  گرفته شده و تاثیرات این بازی را پیوسته در‌قسمت اول  AC میتوان دید.

 

نگاه‌ کلی به داستان assasins creed

 اگر به طور‌ کلی به داستان نکاه کنیم، روایت یک فرقه به نام محفل قاتلین  را مشاهده میکنیم که علی رفم نام و اسم و رسم‌ منفی آنها با هدفی‌ والا و ارزشمند نبرد های خود را پیش میبرند و درگیری‌ ها و هیجانات بین آنها و دشمن دیرینه شان تمپلار ها که به علت تفاوت  عقاید فلسفی قرن هاست دچار‌درگیری اند را بیان میکند.

انجمن قاتلین قهرمان نیست اما آن ها را ضد قهرمان نیز‌ نمیتوان خواند بلکه  آنها تنها یک  گروه قاتل‌ که هدفی مثبت را دنبال میکنند شناخته میشوند. 

علت دیرینه ی این درگیری ها بر سر اعتقاد انجمن برادری قاتلین برای درک و قبول آزادی برای تمام انسان ها به یک اندازه ی  واحد و اصرار تمپلار ها برای اجرای‌ قوانین طراحی شده شان بر‌سبک و روش زندگی‌ مردم است.

یکی‌از‌نکات بسیار جذاب داستان این است که داستان از‌زاویه دید ما یعنی نوادگان و باز‌مانده های انجمن در دنیای مدرنیزه ی امروز داستان را روایت میکند و آنیموس، دستگاه بیرون کشنده ی اطلاعات از ساختاردی ان ای این دو تفاوت زمانی را به هم‌ پیوند میزند اما نکته اینجاس که آنیموس از تولیدات شرکت آبستر است که به واقع چهره ی‌ جدید تمپلار هاست و این تنها به هدف بیرون کشیدن دی ان ای حشاشین به جهت یافتن میراث قدیمی اساسینز یعنی قطعات بهشتی است. 

۶ دوره ی تاریخی‌ که روایت آنها را در اساسینز میبینید جنگ های سه گانه ی صلیبی، دوره ی رونسانس،  دوره ی‌پیشا مدرنیته، روایت انقلاب ‌فرانسه، سفر در دوره ب ویکتوریا و  مجموعه ای از‌وقایع است که قطعا نظر طیف‌ گسترده ای از گیمر های‌ کلاسیک پسند که در‌پی‌ بازی با شخصیت هایی‌مانند دارتانیان و این‌گونه کارکتر ها و همینطور طرفداران بازی های‌ مدرن را با هم جلب کرده و بسیار جهان شمول‌ خواهد بود.

اضافه شدن یک شخصیت اصلی معاصر دیگر‌به بازی در‌نسخه های بعدی 

 

فرقه قاتلین
فرقه قاتلین

پس از اتفاق های پیش آمده در سومین نسخه ی‌ فرقه قاتلین برای دزموند مایلز و آنچه که مشاهده کردید دیگر اثری از‌شخصیت های اصلی‌، محوری ‌و معاصر در بازی نبود و این فقدان یوبی سافت را برای جبران آن به تکاپو وادار کرده است چرا که پیش‌رفتن یک مجموعه بازی‌ با این حجم از‌معروفیت قطعا با پراکندگی انتخاب شخصیت پیش نخواهد رفت و موفق نخواهد بود.

وجود شخصیت اصلی‌ و محوری معاصر از‌این‌ جهت حائز اهمیت  است که یوبی سافت در این مجموعه بازی سعی‌کرده تا گیم  را در‌قالب زاویه ی دید یک‌ شخصیت در دنیای مدرن که با استفاده از آنیموس در‌پی نفوذ در‌گذشته و ماجراجویی های مربوط‌ به آن روایت کند و همین  دلیل بیان داستان در‌زمان حال و زاویه دید اول شخص ک گیمر‌میباشد است و این نقطه ی عطف‌ داستان نسبت به نسخه های پیشین است و دزموند را در‌دوزمان حال و گذشته نشان میدهد و این مسئله کسل کنندگی و روند خطی داستان را به وضوح کاهش داده است.

پس یوبی سافت در‌پی خلق شخصیتی مانند دزموند بدون تعلق زمانی، جنگجو شجاع و جذاب  تلاش برای معرفی کارکتر جدید را دارد که احتمال زن بودن این شخصیت نیز‌قابل چشم‌ پوشی‌ نیست که البته از‌شواهد موجود در بسته الحاقی‌ ارائه شده در‌بازی یا jack the ripper نیز از‌ وجود شخصیت جدید خبر میدهد.

وجود ۶ فایل اطلاعاتی جدید در این  بسته اخباری از‌برنامه های جدید انجمن برادری دارد و خبر از این‌ میدهد که انجمن نیاز و تمایلی برای استخدام و تربیت افراد تازه کار برای بررسی مطالعه و بیرون کشیدن اطلاعات اجداد و نیاکان خود را ندارد.

طبق نظر یکی از‌مسئولین ارشد انجمن 

 انتخاب افراد تازه کار به دلیل ندیدن تعلیمات مخصوص انجمن نداشتن تجربه و هنر و صرفا به جهت اتصال به دستگاه و بودن یک شخص عادی کار بسیار پر خطریست زیرا‌ که آنها به پر‌خطر ترین و حساس ترین و شخصی ترین اسرار اساسینز ها در دنیای گذشته متصل‌ میشوند و این اطلاعات بسیار محرمانه اند.

پس نهایتا بیشاپ رئیس اصلی ای‌ این موسسه طبق بیانه ای ضمن تشکر از تمام کسانی که تا کنون برای پیش برد این‌ پروژه ها انجمن را یاری داشته و در ان شرکت کرده انداعلام کرد که حذف آنها صرفا جهت سلاح و امنیت خودشان بوده و پیشرفت این پروژه  آینده ای نا مشخص لغو شده است اما احتمال استفاده مجدد از آن ها در آینده نیز وجود دارد چرا که نبرد همیشگی‌ اساسینز‌با تمپلار ها همچنان جاریست و هدف های انجمن تغییر‌نکرده است.

 پیش از این بارها از نزدیک شدن هرچه بیشتر دنیای گیمینگ و دنیای سینما و رقابت بر‌سر‌جذابیت و داشتن مخاطب و طرفداران در رده های سنی مختلف گفته ایم اما اینبار شاهد ساختن نسخه ی سینمایی اساسینز کرید هستیم که میتوان گفت پروژه ی بسیار موفقی در‌ دنیای هالیوود بوده و ثمره ی‌ مالی بسیار خوبی برای سازندگان این فیلم داشته 

کمپانی‌ فاکس‌ قرن بیستم با شعار معروف این مجموعه بازی که (ما در‌تاریکی برای روشنایی خدمت میکنیم) ساخت و تولید این فیلم را شروع کرد که میتوان گفت بر‌خلاف سیر‌تکاملی‌ بازی های رایانه ای آن  ۳۵درصد از‌ روند داستانی  آن از‌ذگذشته  اسپانیا را در قرن پانزدهم روایت میکند و ۶۵ درسد از اتفاقات آن در‌دنیا روز است گرچه که مایکل‌ فاسبندر، نقش اصلی فیلم اعلام داشته که قطعا تولید این‌پروژهذ با پایبندی به نکات زیادی از این بازیست جرا که طرفداران به روند داستانی آن تعلق خاطر زیادی داشته اند اما قطعا المان های نو‌ و موارد پیچیده ی‌‌ جدیدی به این‌ مجموعه اضافه خواهد شد که به جذابیت های ان بی افزاید چرا که روند فیلم و بازی قطعا تفاوت زیادی دارند.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =