فروش بازی ایکس باکس وان Dead Cells از مرز دو میلیون نسخه عبور کرد

بازی ایکس باکس وان Dead Cells

استودیوی مستقل motion twin بازی ایکس باکس وان dead cells را ساخته و منتشر کرد. تا قبل از آن, کسی فکر نمی کرد این استودیو بتواند یک بازی ناب و اصیل را طراحی و روانه ی بازار کند که تا مدت ها بشود از آن صحبت کرد و از تجربه ی این بازی لذت برد. این بازی در یک سال اولیه ی انتشار, به صورت زود هنگام (Early Access) عرضه شد و کاربران از این نسخه ی بازی استقبال هم کردند.

بازی ایکس باکس وان Dead Cells
بازی ایکس باکس وان Dead Cells

نسخه ی جدید منتشر شده ی این بازی با نسخه ی قدیمی تفاوت هایی دارد. این بازی از آنچه به نظر می ­رسید عجیب تر و مهیج تر است. شخصیت های بازی خیلی متنوع و پرنقش نیستند و فقط در حد چند دیالوگ کوتاه شاهد ایفای نقش آنها هستیم. مثلا در بخش فاضلاب بازی فردی شما را راهنمایی می­ کند و از وجود قدرتی ویژه سخن می گوید که در لا به لای دخمه ها گمشده است و شما باید آن را پیدا کنید.

شما حتی پس از دستیابی به این قدرت هم این شخص راهنما را از نزدیک نمی بینید. در واقع طراحان این بازی تمام تلاش خود را کرده اند تا کاربران این بازی یک تجربه ی خوب و سرگرم کننده داشته باشند. کاربراین بازی همانطور که در بازی پیش می روند متوجه می شوند که در یک جزیره گرفتار شده اند که مردم آن همگی به یک بیماری مهلک دچار شده اند.

یک شخصیت گمنام در بازی وجود دارد که گویا همان پادشاه جزیره است که به دنبال تصاحب قدرت پیشین خود می باشد. از دیگر شخصیت های این بازی معمار هایی هستند که بسیار به پادشاه وفادارند و پس از هر بار کشته شدن پادشاه, سلول های او را از طریق شبکه ی فاضلاب بازی جمع آوری می کنند تا دوباره همین روند را طی کند.

شروع بازی بدون هیچ مقدمه ای و پیش زمینه ای است و کاربران با یک توده ی لزج مواجه می شوند که یک جنازه را در بر گرفته و با خود حمل می کند. کاربران بازی Dead Cells در مدت زمان کوتاهی به قوانین بازی پی می برند و می فهمند که بدون هیچ هدفی در دخمه های زندانی شده اند و حرکت رو به جلو دارند. اما با پیش روی بیشتر, دشمنان بازی هم ترسناک تر و دهشتناک تر می شوند و کاربر بازی بالاخره توسط یکی از همین دشمنان غافلگیر و کشته خواهد شد و مجددا باید از ابتدا بازی را شروع کند.

راز موفقیت در بازی ایکس باکس وان Dead Cells

دقت و کشف رمز و راز های بازی راز موفقیت در این بازی اسرار آمیز می باشد. این ویژگی که با هر بار گیم اور شدن باید بازی را مجددا از نقطه ی صفر شروع کرد تنها یکی از به اصطلاح ضد حال های این بازی است. نکته ی جالب این جاست که با هر بار گیم اور شدن و شروع مجدد بازی فضای بازی و دخمه ها و زندان ها هم تغییر می کند و کاربران دوباره باید به کند و کاو بپردازد و قوانین بازی و راه موفقیت در بازی را کشف کند.

از دیگر قسمت هایی که شاید کمی اعصاب خورد کن باشند. می توان پل سیاه را نام برد که کاربر تازه وارد برای مبارزه با غول بزرگی که روی پل ایستاده سلاح آن چنان قوی ای در اختیار ندارد. اما در مقابل یک مزیت بازی این است که با جمع آوری سلول دشمنان عادی و خاص بازی تحویل آن ها به کلکسیونر کاربران می توانند قدرت شخصیت خود را در بازی افزایش دهند. این ویژگی, دقیقا نقطه ی عطف بازی است.

چرا که با هر بار گیم اور شدن از بین نمی رود و همچنان باقی می ماند و به تدریج شخصیت کاربر در بازی قوی و قوی تر می شود. شاید جالب باشد که بدانید شما در طول بازی در ازای صبر و تلاش جایزه می گیرید. صندوقچه های نفیسی که در طول بازی با آن ها مواجه خواهید شد. همچنین در میان دخمه های بازی درئازه هایی هستند که اگر شما در طول زمان معینی که توسط طراحان مشخص شده است به این دروازه ها برسید میبینید که در پشت آن ها تعداد زیادی طلا و سلاح و سلول های مرده ی دشمنان به عنوان پاداش قرار داده شده است.

کاربران بازی می توانند مطمین باشند که با شروع این بازی تا یک سال در گیر کشف و جست و جوی رمز و راز های آن خواهند بود. چه بسا با گیم اور شدن قدرت شخصیت آنها تحلیل نمی رود و پا برجا خواهد بود. همه ی این ها حاکی از این هستند که طراحان بازی Dead Cells برای انواع متفاوت مخاطبان خود اهمیت و احترام قایل هستند.

بازی ایکس باکس وان Dead Cells
بازی ایکس باکس وان Dead Cells

اگر شما کاربر این بازی هستید باید بدانید که با به پایان رساندن بازی, وقتی سرنخ ها را کنار هم بچینید متوجه خط داستانی بازی می شوید. به طور کلی این بازی برای طرفداران بازی های ویدیویی بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

استودیوی سازنده ی این بازی اعلام کرده است فروش آن از مرز دو میلیون نسخه هم عبور کرده است و همچنین بسته ی الحاقی آن هم برای کاربران کنسول های پلی استیشن ۴ و نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفته است. این میزان از فروش برای یک بازی مستقل دستاوردی بزرگ به شمار می رود. کاربران این بازی می توانند بسته ی الحاقی Rise of the Giant را به طور رایگان تهیه و استفاده کنند. در روند این بسته ی الحاقی جدید, کاربران با فضایی جدید و گشت و گذار و کشف راز هایی جدید از بازی مواجه می شوند.

استودیوی موشن توین برای احترام به مخاطبان و همچنین جذب طرفداران بیشتر, بسته های الحاقی خوبی را برای بازی هایش ارایه می دهد و حالا این بسته ی الحاقی منتشر شده برای بازی دد سلز, تاثیر خود را گذاشته و این بازی را فروش خوبی رو به رو کرده است. در میان آمار فروش این بازی شصت درصد آن مربوط به رایانه های شخصی بوده است و باقی مربوط به کنسول های خانگی است. در میان کنسول های خانگی نیز نینتندو سوییچ بیشترین آمار را داشته است. این آمار برای سازندگان بازی Dead Cells  رضایت بخش و سود آور بوده است اما طبیعی است که این استودیو تلاش های خود را برای نتایج بهتر و جذب مخاطبین علاقمند خواهد کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 5 =