فروش کلی مجموعه Resident Evil به ۱۰۰ میلیون رسید

فروش 100 میلیونی Resident Evil

وقتی بحث بازی‌های ویدئویی ژانر وحشت به میان می آید، شاهد بازی هایی نظیر Dead Space، Silent Hill و Fatal Frame هستیم. با این که مدت زمان زیادی از انتشار این بازی ها می گذرد، اما هم چنان در بین گیمرها محبوبیت خود را حفظ کرده اند. اما هیچ‌کدام از آن‌ها نمی‌توانند به قدمت مجموعه‌ی Resident Evil برسند. این فرانچایز در سال ۱۹۹۶ کار خود را آغاز کرد و از آن زمان تقربیا هر دو سال یک‌بار، یک بازی جدید منتشر می کند و هنوز با قدرت ادامه دارد. اکنون میزان فروش بازی‌های رزیدنت اویل به ۱۰۰ میلیون نسخه رسیده است.

فروش ۱۰۰ میلیونی بازی

بااین‌که شرکت کپ‌کام هنوز هیچ بیانیه رسمی‌ منتشر نکرده است، اما داده‌های فروش خود در سه ماه اولیه سال ۲۰۲۰ را به‌روزرسانی کرده و این داده‌ها میزان فروش ۹۸ میلیون نسخه را برای بازی‌های رزیدنت اویل نشان می‌دهند.

البته می‌دانیم که این عدد دقیقا ۱۰۰ میلیون نیست، اما باید بدانید که این داده‌ها تا تاریخ ۳۱ مارس را پوشش می‌دهند. اگر انتشار Resident Evil 3 در ۳ آوریل را به یاد داشته باشید، می‌دانید که تا ۱۳ آوریل بیش از ۲ میلیون نسخه فروش رفته و به این معناست که میزان فروش کلی مجموعه رزیدنت اویل سه‌رقمی شده است.

 

فروش 100 میلیونی Resident Evil
بازی Resident Evil

این اولین مجموعه از بین ۱۳۵ عنوان بازی‌های کپ‌کام است که به این میزان فروش رسیده و رتبه‌ی بعدی دست مجموعه Monster Hunter است که فروشی معادل ۶۳ میلیون نسخه دارد.
رزیدنت اویل همچنان پابرجاست و تا مدت‌های زیادی ادامه خواهد داشت. علاوه‌براین، شایعاتی مبنی بر ساخت Resident Evil 8 و بازسازی Resident Evil 4 هم به گوش می‌خورند.

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یک =