فروش نینتندو سوییچ از مرز ۴۱ میلیون دستگاه عبور کرد

فروش نینتندو سوییچ

فروش نینتندو سوییچ از مرز ۴۱ میلیون دستگاه عبور کرد. کمپانی نینتندو اعلام کرد که فروش مینی کنسول نینتندو سوییچ که اکنون که کمتر از سه سال از ارائه آن می گذرد، به ۴۱.۷ میلیون دستگاه رسیده است. این ارقام از طریق نتایج مالی موجود در شرکت که بررسی شش ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ را نشان می دهند، منتشر شد.

بر طبق این گزارش، ۳.۸ میلیون دستگاه در سه ماهه قبلی فروخته شد که ۱.۹۵ میلیون از این تعداد شامل Nintendo Switch Lite می شود. سود عملیاتی این دوره به ۹۴ میلیارد پوند (۸۷۰ میلیون دلار) رسید که ۵۳ درصد افزایش را نشان می دهد. سود معمولی با ۳۲ درصد افزایش به ۹۲ میلیارد پوند (۸۴۹ میلیون دلار) و فروش خالص آن که در طول شش ماه و در مقایسه با سال قبل افزایش ۱۴ درصدی داشت، به ۴۴۴ میلیارد پوند (۴ میلیارد دلار) رسیده است.

بازی های پرفروش نینتندو سوییچ

فروش نرم افزارهای نینتندو سوییچ نیز با رقمی بیش از ۲۴۶ میلیون نرم افزار گزارش شد. پیش از این تعداد نرم افزارهای فروخته شده ۲۱۰.۱۳ واحد یعنی بیش از ۳۵ میلیون بازی بود. اکنون نگاهی به فهرستی از ۱۰ بازی پرفروش نینتندو سوییچ در سراسر جهان و میزان فروش آن ها تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ می اندازیم:

  1. Mario Kart 8 Deluxe -1 میلیون
  2. Super Smash Bros. Ultimate –۷ میلیون
  3. Super Mario Odyssey –۳۸ میلیون
  4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild –۵۴ میلیون
  5. Pokemon: Let’s Go, Pikachu/Eevee –۲۸ میلیون
  6. Splatoon 2 –۲۸ میلیون
  7. Super Mario Party –۵۹ میلیون
  8. New Super Mario Bros. U Deluxe –۵۹ میلیون
  9. Super Mario Maker 2 –۹۳ میلیون
  10. The Legend of Zelda: Link’s Awakening –۱۳ میلیون

این جدول از پرفروش ترین بازی یعنی Mario Kart 8 Deluxe شروع شده که فروش آن نزدیک به عبور از ۲۰ میلیون نسخه بوده و با The Legend of Zelda: Link’s Awakening که در طی ۱۱ روز ۳.۱۳ میلیون نسخه از آن به فروش رفته، پایان می یابد. در طول سال مالی، تعداد بازی های پرفروش نینتندو سوییچ که از مرز یک میلیون فروش فراتر رفته، اکنون به ۱۱ عدد رسیده است. این بازی Fire Emblem: Three Houses نام دارد که از زمان ارائه آن در ماه ژوئیه ۲.۲۹ میلیون نسخه از آن به فروش رفت.

بازی های پرفروش نینتندو سوییچ
بازی های پرفروش نینتندو سوییچ

درآمد حاصل از انتشار بازی های موبایل نینتندو در مدت شش ماه برابر با ۲۰ میلیارد پوند (۱۸۴ میلیون دلار) گزارش شده است که نسبت به سال گذشته افزایش شش درصدی را نشان می دهد. نینتندو همچنین اعلام کرد که به تمرکز هرچه بیشتر خود را بر روی بازی های اخیر یعنی Mario Kart Tour و Dr. Mario World ادامه خواهد داد. Mario Kart Tour با ۱۲۴ میلیون نصب، حدوداً ۳۷ میلیون دلار برای این شرکت تولید درآمد می کند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =