فروش کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۸

شرکت ژاپنی نینتندو یکی از بزرگ ترین شرکت های فعال در حوزه تولید بازی های ویدئویی است که در سال ۱۸۸۹ در شهر کیوتو تاسیس شد و نزدیک به ۱۳۰ سال در این عرصه تجربه دارد. این شرکت که یکی از موفق ترین، تاثیرگذارترین و سودآورترین شرکت های ژاپنی بوده و هست و میزان بالای فروش آن در کل دنیا معرف موفقیت فوق العاده آن است، برخی از محبوب ترین و پرفروش ترین بازی های ویدئویی را تولید کرده است.

بازی بسیار معروف ماریو که بدون شک همه با آن خاطره دارند، فقط یکی از محصولات شرکت نینتندو است. شرکت نینتندو که از آغاز تا کنون هم بازی های بسیاری زیادی تولید کرده و هم کنسول های بازی زیادی را روانه بازار کرده، برای اینکه جایگاه خود را در صنعت بسیار بزرگ بازی سازی مستحکم تر کرده و حرف تازه ای برای گفتن در این عرصه داشته باشد، جدیدترین محصول خود یعنی Nintendo Switch را در سال ۲۰۱۷ به صورت بین المللی عرضه کرد.

این کنسول جدید که ظاهری متفاوت و جذاب دارد و هم به صورت پرتابل و قابل حمل و هم به صورت ثابت در منزل قابل استفاده است، رقابتی جدی را با همتایان خود یعنی پلی استیشن و ایکس باکس آغاز کرده و در صدد به دست آوردن سهم قابل توجهی از بازار است. شرکت نینتندو در خبری اعلام کرد که فروش این محصول از مرز ۳۲ میلیون واحد گذشته است و نرم افزارهای این کنسول بیش از ۱۶۳.۶۱ میلیون واحد به فروش رفته اند.

فروش ۱۴.۴۹ واحد از این کنسول فقط بین ماه های آوریل و دسامبر سال ۲۰۱۸، Switch را به پرفروش ترین کنسول بازی ۲۰۱۸ (هم از لحاظ تعداد و هم از لحاظ فروش دلاری) و هم چنین پرفروش ترین محصول شرکت نینتندو در هفته شکرگذاری در آمریکا تبدیل کرد. این آمارها نشان می دهد عزم شرکت نینتندو برای هرچه گسترده کردن بازار محصول جدید خود جدی است.

بعد از Wii U، محصول دیگری از این شرکت که در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شد و درکل ۱۳.۵۶ میلیون واحد و نرم افزارهای آن بیش از ۱۰۲.۶۹ میلیون واحد فروش داشت، کنسول Nintindo Switch جان تازه ای به بازار موردنظر شرکت نینتندو تزریق کرد و نشان داد که انتظارات از این محصول به جا بوده است.

البته این محصول هنوز تا رسیدن به رکورد کل فروش Nintendo 3DS که در سال ۲۰۱۱ رونمایی شد و در کل ۷۸.۸۴ واحد و نرم افزارهای آن ۳۷۵.۹۷ میلیون واحد فروش داشت، فاصله دارد. شرکت نینتندو در اطلاعات اعلام شده، میزان کل فروش محصولات خود را در ۹ ماه آخر سال ۲۰۱۸ ۹۹۷.۲ میلیارد ین (معادل ۹.۱ میلیارد دلار) اعلام کرد که نسبت به فروش محصولات این شرکت در ۹ ماه آخر سال ۲۰۱۷ چیزی حدود ۱.۳ میلیارد دلار رشد داشته است.

طبق آمار اعلام شده، از بین بازی های پرفروش این شرکت نیز می توان به Super Mario Paty که فروشی بالغ بر ۵.۳ میلیون واحد داشته، Pokemon: Let’s Go, Pikachu! and Let’s Go, Eevee! که بالغ بر ۱۰ میلیون واحد فروخت و همچنین Super Smash Bros که ۱۲.۰۸ میلیون واحد فروخت، اشاره کرد. Super Smash Bros که در ۷ دسامبر رونمایی شد، در مدت کوتاهی به این میزان فروش رسید و با فروش بیش از ۳ میلیون نسخه تنها در ۱۱ روز، پرفروش ترین بازی ماه دسامبر شد.

این بازی همچنین بالاترین میزان فروش را در بین بازی های شرکت نینتندو تاکنون داشته است. مدیرعامل شرکت نینتندو البته گفته است که “آن ها به هدفی که برای خود در سال ۲۰۱۸ درنظرگرفته بودند نرسیدند، اما با این حال فروش Nintendo Switch در دنیا با نرخ بالایی در حال افزایش است و خصوصا میزان فروش نرم افزارهای آن بسیار خوب است.

این شرکت طبق پیش بینی های خود برای سال ۲۰۱۹ ابتدا میزان فروش ۲۰ میلیون واحد را برای کنسول Switch اعلام کرد، ولی بعدا آن را تا ۱۷ میلیون کاهش داد. شرکت نینتندو که پس ازاین همه سال جاپای محکمی را برای خود در عرصه بازی سازی ساخته است، قطعا برای ادامه مسیرخود برنامه های مهم و بزرگی دارد. طرفداران نینتندو در سال ۲۰۱۹ خبرهای خوبی خواهند شنید و از بازی های جدید این شرکت مثل New Super Mario Bros, U Deluxe، Mario Kurt Tour و … لذت خواهند برد.

کلیدواژه : سوییچ
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =