فروش ۳ میلیون عدد پلی استیشن VR توسط شرکت سونی

شرکت سونی امروز اعلام کرده است که هدست پلی استیشن VR این شرکت به فروش نقطه عطف خود یعنی سه میلیون رسیده است. این شرکت هم چنین موفق شده که در فروش بازی های این نسخه از پلی استیشن به فروشی بالغ بر ۲۱ میلیون دست پیدا کند.

این خبر که توسد توئیت شرکت سونی پست شده است از این قرار است:” اکنون بیش از سه میلیون هدست مخصوص پلی استیشن نسخه VR در سراسر دنیا به فروش رسیده است. از شما برای اینکه بخشی از این فروش بزرگ بوده اید تشکر می کنیم.”

پلی استیشن VR در ماه اکتبر شال ۲۰۱۶ به عنوان یک وسیله ی جانبی برای Playstation نسخه ی ۴ وارد بازار شد. درحالی که دیگر هدست نسخه ی VR همچون HTC Vive و Oculus Rift نیاز به کامپیوترهای قدرتمند و عموما گران قیمت دارند، پلی استیشن VR با پلی استیشن متناسب با خود که همان پلی استیشن ۴ است قابل استفاده می باشد.

براساس نوشته ی The Elder Scrolls V، بازی Skyrim در VR از نظر تنوع یکی از محبوب ترین عناوین در این زمینه می باشد. نسخه ی اصلی Skyrim در سال ۲۰۱۱ وارد بازار شده است اما Bethesda این بازی را با انتقال آن به دستگاه های جدید، به شکل مرتبط و سود آوری حفظ کرده است.

پلی استیشن ۴ تعداد ۸۲ میلیون کنسول را به فروش رسانده است، بنابراین تنها یک درصد کوچکی از دارندگان کنسول ها به خرید پلی استیشن های VR پرداخته اند. این هدست که با لوازم جانبی نیز همراه است دارای یک دوربین پلی استیشن و یک بازی شبیه Doom VR می باشد و همچنین قیمت ان ها از ۳۰۰ دلار آغاز می شود. همچنین این نسبت به یک رقابت ویژگی ارزانی است، پلی استیشن VR هنوز یک گزینه ی گران قیمت در نظر گرفته می شود.

اما سرمایه گذاری سونی در زمینه ی پلی استیشن VR این شرکت را فراتر از توقع رقبای این شرکت که به تولید کنسول می پردازند قرار داده است. ایکس باکس یک مایکروسافت و سوئیچ نینتندو از VR پشتیبانی نمی کنند.

مرکز خرید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =