فروش GTA 5 از ۱۳۰ میلیون نسخه عبور کرد

فروش جی تی ای وی

گزارشات مالی جدید راکستار نشان می‌دهد که فروش جی تی ای وی همچنان در حال رکورد شکنی می‌باشد و اخیرا میزان فروش آن از ۱۳۰ میلیون نسخه عبور کرده است. 

عناوین بازی معدودی وجود دارند که برای دو نسل مختلف منتشر و در هر دو نسل بسیار موفق ظاهر شوند. عنوان افسانه‌­ای Gran Theft Auto 5 یکی از این معدود بازی های موفق محسوب می‌شود که برای نزدیک به هفت سال همچنان در جدول پرفروش­‌ترین بازی‌های سال جا خوش کرده است. GTA 5 از سال ۲۰۱۳ که به انتشار رسید، همچنان توانسته روند فوق العاده خود را حفط کند و تنها عناوین عظیمی همچون Minecraft فروشی مانند این بازی داشته اند.

ماشین پول چاپ کن RockStar

فروش جی تی ای وی

کمپانی Take-Two اخیرا گزارش مالی بسیاری از استدیوهایی که در تولید بازی های ویدئویی فعالیت دارند را منتشر کرده که فروش خارق العاده GTA 5 نیز در آن به چشم می خورد. براساس این گزارش، نسخه پنجم جی تی ای بیش از ۱۳۰ میلیون نسخه برای چهار کنسول بازی و PC در دنیا به فروش رسیده است که این بازی را تبدیل به پرفروش‌ترین بازی دهه اخیر ایالات متحده آمریکا می‌سازد. البته این رقم شگفت انگیز تنها میزان فروش این بازی به حساب می آید و درآمد کمپانی Rockstar از بخش آنلاین جی تی ای در آن اعمال نشده است که خود به رقم قابل توجهی می رسد.

با وجود سودآوری بی نظیر GTA 5 برای راکستار، این کمپانی آمریکایی پروسه Grand Theft Auto 6 را آغاز کرده است. اما  بعید به نظر می­رسد که با این درآمد سرشار GTA V، راکستار عجله ای برای انتشار نسخه بعدی جی تی ای داشته باشد.

منبع: Gamingbolt

کلیدواژه : Rockstar
کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نه =