فورتنایت به چه قیمت موفق شد

حتما تاکنون نام فورتنایت به گوشتان خورده است. اتفاقی که حسابی اوضاع استودیوی “اپیک گیمز” را زیر و رو کرده است. اما آیا تا به حال ازخودتان پرسیده اید که این موفقیت از کجا نشات می گیرد و به چه قیمتی به وجود آمده است؟ اگر تمایل دارید در مورد فورتنایت به حقیقت های تازه ای دست پیدا کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

بررسی بازی فورتنایت

حقیقت هایی در مورد فورتنایت که نشان می دهد، بدون شک، هیچ موفقیتی به سادگی به دست نمی آید. برای اینکه بتوان به افتخارات تازه ای دست پیدا کرد باید سختی هایی را به جان خرید. این حقیقتی ساده اما مهم در مورد رسیدن به موفقیت است که اکثر مردم دنیا بر آن واقفند. اما عده ای آن را نادیده می گیرند و سعی می کنند با حفظ آرامش هرچه بیشتر خود، در جایگاه فعلی باقی بمانند!

یادتان باشد زیاده روی در کار هم به میزان بیکاری خطر آفرین است و می تواند ارزش موفقیت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این همان اتفاقی است که برای استودیوی اپیک گیمز افتاده است. کارمندان سابق و فعلی این استودیو دست به مصاحبه ای زده اند و پرده از حقایقی در مورد فورتنایت و اپیک گیمز برداشته اند که پس از کسب آگاهی در این زمینه متوجه می شوید که موفقیت به هر قیمتی نمی ارزد! کارمندان استودیوی اپیک گیمز اعتراف کرده اند که برای اینکه بتوانند فورتنایت را به موفقیت مورد نظر برسانند، موظف بودند تا بیش از ۷۰ ساعت در هفته کار کنند. این خبر هیاهوی زیادی به پا کرد. اما اوضاع زمانی بدتر شد که برخی از کارمندان این استودیو ساعات کاری خود در هفته را نزدیک به ۱۰۰ ساعت اعلام کردند! گویا در این میان اوضاع کارمندان تست کیفیت و پشتیبانی از همه بدتر بوده است.

آنها موظف بودند تا فضای پر استرس کار را تحمل کنند و خدماتی ارزنده و بدون نقص ارائه دهند. بدون شک وقتی که صحبت از دستمزدها و پاداش های آن چنانی شود، پیگیری کار کمی آسان تر از قبل می شود. گویا مبلغ بالاتر انگیزه تلاش را هم ارتقا می دهد. اما در مورد کارمندان اپیک گیمز چنین اتفاقی نیفتاده است. آنها موظف به کار ۷۰ الی ۱۰۰ ساعت در هفته هستند و برای اضافه کار خود هیچ حقوقی دریافت نمی کنند. در واقع اضافه کاری جزء اجبارات کـاری بـرای کارمندان در اسـتـودیـوی اپیـک گـیـمـز به حساب می آید. توسعه دهندگان بازی پلی استیشن موظف بوده اند تا کار را با سرعت هر چه تمام تر پیش ببرند. بدین ترتیب در یک بازه زمانی کوتاه سلامت خود را از دست می دادند و به نیروهایی نا کارآمد تبدیل می شدند. بدون شک این اتفاقی است که دیر یا زود گریبان کارمندانی که ساعت ها به اضافه کار مشغول می شوند را می گیرد.

کارمندان این استودیو اظهار داشته اند که مرخصی گرفتن در این مجموعه چیزی شبیه به رویا بوده است. اگرچه هیچ محدودیتی در این زمینه برای کارمندان تعریف نشده بود، اما کارمندان به خوبی می دانستند که با رفتن به مرخصی تمامی کارها بر دوش سایر همکاران می افتد. به همین جهت ترجیح می دادند تا در پست خود باقی بمانند و به کارها پایان دهند. اگر کارمندی قصد داشت تا پایان هفته را در کنار خانواده سر کند، باید کارهای خود را در زمان مقرر تحویل می داد که چنین اتفاقی با آن حجم بالای کاری تقریبا چیزی عجیب و نشدنی بود.

در صورتی که کارمندان به تعطیلات آخر هفته می رفتند و نمی توانستند کار را به دلایلی برسانند، خیلی راحت اخراج و از گروه کسر می شدند. کارمندان استودیوی اپیک گیمز معتقدند که سخت ترین کار را توسعه دهندگان تیم داشته اند. این گروه همواره در تلاش بوده اند تا جذابیت و محبوبیت فورتنایت را حفظ کنند و به همین خاطر باید همواره دست به تغییرات تازه می زدند. مدیران ارشد اپیک گیمز به شدت از تیم توسعه دهنده متوقع بوده اند و انتظار داشتند تا اظهارات و نظراتشان درآن واحد به برنامه کاری اعمال شود.

توسعه دهندگان موظف بوده اند تا آپدیت های هفتگی فورتنایت را آماده کنند و در همان زمان به ایرادات لحظه ای بازی هم رسیدگی کنند. به عنوان مثال اگر یکی از اسلحه های بازی PlayStation دچار مشکل می گردید، تیم توسعه دهنده باید تمام تلاش خود را به کار می گرفت تا بتواند این مشکل را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کند. البته باید این کار را درست در زمانی که مشغول تهیه آپدیت هفته آینده بودند، انجام می دادند!

در صورتی که با یک نگاه منطقی می شد، اسلحه مورد نظر را به طور موقت حذف کرد و در آپدیت هفته بعدی به دست مخاطبان رساند. از محدودیت ها و فشارهای کاری که بگذریم، متوجه می شویم که اپیک گیمز به هیچ عنوان رفتار انسانی و مناسبی با نیروهای خود نداشته است. کارمندان این مجموعه اعتراف کرده اند که در محیط های کاری دیر به دیر نظافت انجام می گردیده و از آن جایی که این استودیو همیشه در حال استخدام نیرو بوده، از این رو همواره با چالش کمبود فضا نیز مواجه بوده است. به همین دلیل از کوچکترین فضاها برای استقرار نیروهای تازه استفاده می گردیده، به طوری که در پشت هر میز ۴ نفر به صورت فشرده مشغول به کار بوده اند!

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =