آپدیت جدید فورت نایت حاوی بات های هوش مصنوعی خواهد بود

فورت نایت

دقیقاً مشخص نیست که فورت نایت دقیقاً محبوبیت بسیار زیاد خود را مدیون چه چیزی است و دقیقاً چه عنصری درون این بازی باعث شده که فورتنایت تا حد زیادی معروف شود.

فورت نایت
فورت نایت

آپدیت جدید فورت نایت حاوی بات های هوش مصنوعی خواهد بود

اگر دنیای بازی‌های امروز را دنبال می‌کنید و از اهالی بازی‌های ویدیویی هستید با بازی فورت نایت آشنایی کامل را دارید. بازی در سبک بتل رویال که موفق شده در دو سال گذشته میلیون‌ها کاربر از سراسر جهان را به خود جذب کند و به جرئت می‌توان گفت که این بازی در زمره محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ قرار گرفته است. همواره دو عنوان در صدر بازی‌های سبک بتل رویال قرار داشته‌اند.

پابجی و فورتنایت که رقبای قسم خورده یکدیگر نیز هستند. شاید دور از تصور نیز نباشد که بگوییم فورتنایت تا حد بسیار زیادی از پابجی فاصله گرفته و توانسته خود را بر رتبه نخست محبوب‌ترین بازی بتل رویال بنشاند. جایگاهی که سابقاً در دست پابجی بوده است و حال شاهد از دست رفتن جایگاه خود می‌باشد. البته این نکته نیز نباید فراموش شود که fortnight بازی رایگان است و بسیاری افراد به همین دلیل به آن جذب شده‌اند در صورتی که شما برای دریافت پابجی باید آن را خریداری کنید.

این بازی به صورت اکشن سوم شخص شوتر ساخته شده است. این بازی برای همه پلتفرم‌ها، یعنی پی سی، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و حتی تلفن‌های همراه اندروید و ios موجود و قابل دریافت است. فورتنایت پس از کسب سود فراوان در بخش کنسول و پی سی در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت تا نسخه‌های مربوط به موبایل را نیز اضافه کند.

همین تنوع پلتفرم نیز در محبوبیت این بازی بی تأثیر نبوده است و قطعاً تأثیر بسزایی در این زمینه داشته است. جالب است که بدانیم تنها بخش درامدی شرکت از فورت نایت بخش اسکین ها واضافات بازی می‌باشند که به نوبه خود توانسته‌اند از بسیاری از بازی‌های پرخرج دیگر سود بیشتری را نصیب کمپانی کنند.

احتمالاً در ارتباط با شیوه انجام بازی قبلاً شنیده‌اید اما به طور خلاصه در فورتنایت ۱۰۰ بازیکن در محیطی بزرگ وارد شده و به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. برنده آخرین کسی است که زنده بماند. ورود بازیکنان به نقشه به شکل فرود از هواپیما است و شما قادر خواهید بود که با چتر نجات محل فرود خود را انتخاب کنید.

با گذشت زمان کم کم فضای نقشه کوچک‌تر خواهد شد و بازیکنان مجبور خواهند بود دائماً در حال حرکت باشند تا گرفتار طوفان آبی نشوند. شما برای پیروزی در این بازی باید استراتژی دقیقی را به کار بگیرید، از اسلحه‌های خوب استفاده کرده و لباس‌های مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. همچنین تیراندازی و تجربه بازی می‌تواند شما را در این راه یاری کند.

بازی با نوآوری‌هایی هم همراه بوده است برای مثال بیلد کردن برای دفاع از خود یا بالارفتن یکی از هوشمندانه‌ترین سیستم‌هایی است که در این بازی به کار گرفته شده و نشان می‌دهد که بازی بر روی اصول ساده نیز ساخته نشده و پشت بازی ایده‌های بسیاری قرار داشته است. همچنین بخش تیمی این بازی نیز بسیار جالب است شما می‌توانید در تیم چهار نفره به رقابت بپردازید و به صورت هماهنگ با دوستان خود فورتنایت بازی کنید. برای این کار لازم است تنها با سه نفر دیگر از دوستان خود جوین شوید و هیچگونه اکانت و پرداخت اضافه‌ای لازم نخواهد بود.

دقیقاً مشخص نیست که این بازی دقیقاً محبوبیت بسیار زیاد خود را مدیون چه چیزی است و دقیقاً چه عنصری درون این بازی باعث شده که فورتنایت تا حد زیادی معروف شود. اما چیزی که قطعاً می‌توان از ان مطمئن بود این است که گیم پلی بازی به گونه‌ای طراحی شده است که بسیار اعتیاد آورد باشد.

شما بعد از هر بازی می‌خواهید یک بازی دیگر را شروع کنید و به هیچ وجه متوجه گذر زمان نخواهید شد. اپیک گیمز در ساختن این بازی بسیار خوب عمل کرده و آن را در مرز متعادلی میان پیچیدگی و سادگی قرار داده است که چنین ویژگی در گیم پلی کمتر عنوان‌هایی مشاهده می‌شود و قابل تحسین است.

حال این شرکت بازی سازی اعلام کرده است که قرار است هوش مصنوعی و بات ها را به بازی خود اضافه کند. قطعاً یکی از فقدان‌های فورتنایت همین موضوع هوش مصنوعی بوده است که می‌توانند بسیار مفید واقع شوند. بسیاری از بازی‌های آنلاین سعی می‌کنند تا از پیشرفته‌ترین الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای بازی‌های خود استفاده می‌کنند.

بازی کردن با ربات‌ها می‌تواند به رشد و پیشرفت مهارتی بازیکنان کمک کرده و تأثیر بسزایی در جذب کاربر برای این بازی دارد. حتی در مواردی که به اینترنت دسترسی نیست می‌توان با بات ها بازی کرد که خود می‌تواند بسیار برای بازی مهم باشد. روی هم رفته می‌توان ایده ساخته شدن بات و اضافه شدن هوش مصنوعی به بازی همچون فورتنایت را ستایش کرد. اما شیوه اجرای این حرکت بسیار مهم خواهد بود و باید سازندگان بازی تلاش بسیاری را به خرج دهند تا بتوانند بات هایی با معیارهای دست بالا به بازی بیفزایند.

همانگونه که در بسیاری از بازی‌های آنلاین دیگر حضور بات ها موجب عصبانی شدن کاربران می‌شود ممکن است چنین رخدادی برای فورتنایت نیز پیش بیاید اما بهتر است امیدوار باشیم که بات های قبل قبول و هوشمندی به بازی اضافه خواهند شد تا تجربه و تمرین بازی را به خصوص برای بازیکنانی که تجربه بازی کردن فورتنایت را ندارد لذت بخش تر کند.

طبق گفته‌های مسئولین اپیک گیمز بات ها در طی آپدیت بعدی به فورتنایت اضافه خواهد شد. همچنین علاوه براضافه شدن بات ها به بازی شاهد تغییراتی در زمینه سیستم مچ میکینگ بازی نیز خواهیم بود که تلاش شده در این آپدیت سیستم مچ میکینگ بهتری برای کاربران در نظر گرفته شود تا کاربرانی با سطح بازی برابر مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه بازی‌های آنلاین که موجب رضایت کاربران از بازی می‌شود همین الگوریتم‌های مچ میکینگ است. اگر شما با بازیکنانی بسیار ضعیف یا بسیار قوی رقیب باشید نمی‌توانید آن چنان که باید از بازی لذت ببرید. بهترین حالت این است که شخص در سطحی برابر با شما قرار داشته باشد تا تجربه‌ای بهتر از بازی در اختیار شما قرار بگیرد. با توجه به ریتم به روز رسانی‌هایی که از سوی سازندگان فورتنایت دیده‌ایم این احتمال وجود دارد که به روزرسانی مذکور تا پنجشنبه در اختیار کاربران قرار بگیرد.

فورت نایت
فورت نایت

طبق گفته‌های مسئولین بات هایی که به بازی اضافه خواهند شد رفتارهای انسانی خواهند داشت و سعی شده تا طبیعی‌ترین شکل ممکن ساخته شوند. تلاش‌ها به حدی خواهد بود که تفاوتی میان بازیکنان واقعی و بات ها مشاهده نشود. البته گفته‌های مسئولین همیشه با اغراق همراه است و تا زمان عرضه رسمی چنین آپدیتی برای بازی نمی‌توان از کیفیت بات ها اطمینان حاصل کرد اما قطعاً وجود بات ها به بازیکنان تازه وارد احساس بهتری خواهد داد و آن‌ها می‌توانند با خیالی آسوده‌تر به تمرین بازی بپردازند و سپس به بازی اصلی وارد شوند.

اپیک گیمز قول داده تا سیستم مچ میکینگ را به طور دقیق‌تری بررسی کند و اشکالات مربوط به آن را رفع کند تا سیستم بی نقص تر در اختیار بازیکنان قرار بگیرد. اما هنوز انتقادهایی به سیستم مچ میکینگ بازی وارد است که امیدواریم در طی آپدیت‌های بعدی مشکلات مربوط به این بخش بازی نیز رفع شوند تا کاربران بتوانند از بازی لذت بیشتری را ببرند.

هنوز مشخص نیست که فصل یازدهم بازی چه زمانی منتشر خواهد شد اما طبق حدس و گمان‌ها این فصل از بازی تا اواخر مهر ماه به دست طرفداران خواهد رسید و باید دید چه تغییراتی در این فصل از بازی مشاهده می‌شود. شما نیز نظر خود را به آپدیت‌های مربوط به بازی فورتنایت بنویسید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =