فیل اسپنسر یک بار دیگر دعواهای کنسولی را بی‌حاصل نامید

فیل اسپنسر

فیل اسپنسر به نکته ای درباره جایگاه اصلی صنعت بازی اشاره کرد و گفت که در شرایطی که دستگاه های موبایل هر روز با استقبال بیشتری مواجه می شوند.

فیل اسپنسر
فیل اسپنسر

فیل اسپنسر یک بار دیگر دعواهای کنسولی را بی‌حاصل نامید

فیل اسپنسر رئیس پلتفرم ایکس باکس است که پیش از این اعلام کرده بود از دعواهای کنسولی بیزار است. وی به تازگی دوباره در رابطه با این موضوع صحبت کرده و نارضایتی خود از وجود این موضوع در صنعت بازی را اعلام کرده است.
رئیس پلتفرم ایکس باکس در حاشیه نمایشگاه E3 2017 مصاحبه ای با وب سایت گیم اسپات انجام داده است که در این گفتگو بیان کرده جنگ و جدل هایی که بین طرفداران کنسول ها به صورت آنلاین رخ می دهد هیچ نفعی برای صنعت بازی ندارد و کاری کاملا بی نتیجه است.
در این مصاحبه از

فیل اسپنسر سوال شد که آینده صنعت بازی را با توجه به اینکه کنسول های جدیدی مانند ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۴ پرو وارد بازار شده اند و یک رقابت ایجاده کرده اند را چگونه می دانید. در پاسخ به این سوال گفت که این صنعت از نظر وی زمانی سالم تر و بهتر خواهد بود که افراد نسبت به یکدیگر جبهه گیری نکنند. همچنین یک صنعت بازی قوی می تواند به مایکروسافت کمک بسیار زیادی کند و باعث پیشرفت این کمپانی شود. سونی نیز بخشی از یک صنعت قوی به حساب می آید.
فیل اسپنسر در ادامه گفت: به نظر من این درگیری ها و جنگ و جدل هایی که در اینترنت مشاهده می کنید و شما هم در انجمن های بحث و گفت و گو شاهد آن هستید، به رشد صنعت بازی هیچ کمکی نخواهد کرد. ما برای موفقیت کمپانی خود نباید به دنبال شکست کمپانی های دیگر باشیم. برای اینکه یک صنعت تداوم داشته باشد این موضوع اصلا منطقی نیست.
فیل اسپینسر به نکته ای درباره جایگاه اصلی صنعت بازی اشاره کرد و گفت که در شرایطی که دستگاه های موبایل هر روز با استقبال بیشتری مواجه می شوند، بقای کنسول های بازی زمانی شرایط بهتری پیدا خواهد کرد که کمپانی های بیشتری در صنعت بازی سهیم شوند و با یکدیگر همکاری کنند. اسپینسر ادامه داد:
من پنج سال پیش در صنعت بازی حضور داشتم و در آن زمان همه از مرگ کنسول های بازی می گفتند. دلیل این گفته آن ها وجود آیپدها بود و اکثر افراد سعی می کردند به وسیله آیپدهای خود بازی کنند. اما در حال حاضر ما و شرکت سونی توانسته ایم به خوبی کار خود را انجام دهیم. کنسول سوئیچ هم توانسته بسیار قدرتمندانه کار خود را آغاز کند و همه این ها باعث می شود تا ما احساس خوبی داشته باشیم.
من در نمایشگاه E3 بازی های زیادی را روی پلتفرم های مختلف می بینم که شور و هیجان بسیار زیاد و خاص دارند. با توجه به کنفرانسی که شرکت سونی انجام داد دید من نسبت به بازی Spider-Man بسیار عالی است. در حال حاضر برای حضور در صنعت بازی بهترین زمان است و افرادی که در این صنعت سعی می کنند با یکدیگر به جنگ بپردازند و این صنعت را به میدان جنگ تبدیل می کنند تنها مانع رشد و پیشرفت این صنعت خواهند شد. من به انجام بازی علاقه بسیار زیادی دارم و این کار برای من به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی رسد.

فیل اسپنسر
فیل اسپنسر

فیل اسپینسر پیش از این نیز در یکی از مصاحبه های خود بیان کرده بود که ایکس باکس وان ایکس در مقایسه با پلی استیشن ۴ پرو گران به نظر نمی رسد و اختلاف قیمت ۱۰۰ دلاری این دو دستگاه کاملا منطقی است. زیرا این دو کنسول به هیچ عنوان رقیب یکدیگر به حساب نمی آیند. وی در این باره گفته بود که در واقع پلی استیشن ۴ با ایکس باکس وان اس در رقابت است و ایکس باکس وان ایکس نسبت به هر دو کنسول در سطحی دیگر است.
فیل اسپنسر علاوه بر این به توهین کاربران در بازی های انلاین نیز واکنش نشان داده است. وی در این باره می گوید که توهین به یکدیگر در بازی های آنلاین رفته رفته به یک فرهنگ و عادت تبدیل شده است. البته شرکت های بزرگ و صاحب نام برای این گونه افراد و توهین ها مجازاتی را در نظر گرفته اند.
وی همچنین بیان کرده است که اگر فکر می کنید تمامی افرادی که در بازی های رایانه ای شرکت می کنند مرد هستند در اشتباهید و جمعیت زیادی از این افراد را زن ها تشکیل می دهند. علاوه بر این، این بازی ها را افرادی در رده های سنی مختلف انجام می دهند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 7 =