قابلیت های پنهان پلی استیشن ۴

قابلیت های پنهان پلی استیشن 4

با اینکه نزدیک به هفت سال از عرضه نسل چهارم کنسول های پلی استیشن می گذرد و کاربران تقریبا با اکثر ویژگی های این دستگاه آشنایی دارند، اما اخیرا قابلیت های جدیدی از این کنسول بازی کشف شده که تا به امروز اکثر کاربران از آن بی اطلاع بودند، در این مقاله به این قابلیت های پنهان پلی استیشن ۴ نگاهی می اندازیم. 

اخیرا یکی از کاربران مشهور Reddit پوستری را به انتشار رساند و آن هایی که به شناخت همه ی قابلیت های این کنسول یقین داشتند را شگفت زده و متعجب کرد. در این پوستر به قابلیتی که در آپدیت ۴.۰ که در سال ۲۰۱۶ به این کنسول بازی اضافه شده است، اشاره شده که متاسفانه کاربران زیادی این موضوع را نفهمیده بودند و  در تمام مدتی که از این قابلیت استفاده می کردند از وجود آن بی اطلاع بودند.

بعضی از گیمر ها دوست دارند در بازی از طریق لیست های تروفی ها که با بازی ها ارتباط دارد، را بالا و پایین کنند و با تروفی هایی که به دست می آورند، اعتبار اکانت خود را بالا ببرند و برای این که از این تروفی ها در بازی ها مطلع شویم به در کنسول بازی بخشی می رویم که در آنجا تروفی ها با نظم لیست شده اند که مربوط به سیستم PS4 است، مراجعه می کنیم.

می خواهیم این موضوع را بفهمیم که کدام یک از آن ها به وسیله ی بازیکن کسب شده و این که کدام تروفی ها هنوز دست نخورده باقی مانده است و اگر اهل تروفی گرفتن باشید می دانید که بعضی از آن ها به دلیل های مختلفی در لیست پنهان شده اند، دلیل هایی مثل قابلیت های مختلف بازی، جلوگیری از لو رفتن داستان های داخل بازی و موارد دیگر، علت طراحی این ویژگی به این دلیل است که کاملا به صورت اتفاقی و ناگهانی از همه ی آن چیزهایی که هیچ علاقه ای به فهمیدن آن ها را ندارید ، آگاه و باخبر شوید.

ولی بالعکس بعضی از کاربران و مخاطبان به فعال ماندن و استفاده کردن از این قابلیت علاقه نشان می دهند و لذت می برند. بعضی از کاربران هم اصلا به اسپویلر ها اهمیت نمی دهند و دوست دارند که در منوی بازی بتوانند همه ی تروفی ها را با اطلاعاتشان مشاهده کنند. خیلی از بازی کن ها وجود چنین قابلیتی را در PS4 را تصور نمی کردند ولی حالا مشخص شده که این قابلیت ها مدت ها است که در این کنسول وجود دارد.

قابلیت های پنهان پلی استیشن 4
قابلیت های پنهان پلی استیشن ۴

با توجه به پستی که Rocky Balbubba منتشر کرده است می توانید در داخل منو صفحه ی مختص به تروفی مخفی و پنهان را باز کنید و وقتی که دکمه ی مربع را فشار می دهید همه ی جزئیات تروفی برای شما نشان داده می شود با این کار هم نام تروفی برای کاربران این کنسول آشکار می شود و هم می توانید از توضیحات مربوط به آن و چگونگی به دست آوردن آن را هم ببینید.

حتی می توانید درباره تروفی مد نظر خودتان از اینترنت سرچ کنید و بعد از آگاهی پیدا کردن راه ها و روش های به دست آوردن آن را پیدا کنید . شاید شما کاربران از این قابلیت عالی و فوق العاده باخبر بوده باشید که باعث تعجب است که این قابلیت با ساده بودنش از چشم بازی کن های زیادی دور و پنهان بوده است.

رای ها و نظرهای مثبتی که به وسیله ی کاربر ها به پست ردیت داده اند خیلی زیاد هستند و همین امر نشان دهنده ی این است که این کاربر ها تا آن لحظه از چنین قابلیت فوق العاده ای اطلاعی نداشتند.

قابلیت دیگری به وسیله کاربری به نام PixelPodium در توییتر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت که شما می توانید گزینه ای را در بخش تنظیمات فعال کنید که این امکان را به شما می دهد. وقتی دکمه مربع و PS Button را فشار می دهیم از قابلیت زوم استفاده می کنیم و باز هم این ویژگی برای خیلی از کاربران ناشناخته است و کسانی که مشکل بینایی دارند این ویژگی جالب و کوچک کمک زیادی به آن ها می کند. شاید این قابلیت برای خیلی ها مهم نباشد و برای آن ها شناخته شده باشد ولی از بازخورد ها و میزان کامنت ها معلوم و مشخص است که خیلی از کاربر ها از وجود آن بی اطلاع هستند.

زمانی که در PS4 یک بار دکمه ی پاور را فشار می دهید، کنسول روشن می شود ولی اگر دوبار آن را فشار دهید خاموش نمی شود کنسول بازی شما به حالت Rest Mode برده می شود و رنگ دکمه ی پاور تارنجی می شود در این حالت پلی استیشن شما به حالت خواب یا Sleep کامپیوترهای شخصی فرو می رود. وقتی که چنین حالتی در کنسول شما ایجاد می شود برق کمتری مصرف می کند و اموری همچون دانلود و آپدیت بازی ها را انجام می دهد، وقتی که این حالت پیش آمد راحت تر می توانید دوباره کنسول خودتان را روشن کنید.

قابلیت و برتری دیگری در این کنسول وجود دارد به نام Stay Connected to the Internet در زمانی که کنسول به حالت رست مد قرار دارد، مهم ترین و اصلی ترین  ویژگی PS4 می باشد. در این حالت کنسول بازی شما می تواند بازی را دانلود کند و آپدیت ها را ادامه دهد و در این زمان مصرف برق شما کاهش پیدا می کند و به دلیل این که در ایران سرعت اینترنت پایین است، این روش خوب و کاربردی محسوب می شود زیرا و در زمان خواب دانلود و آپدیت های کنسول انجام خواهد شد.

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =