مذاکره در خصوص قابلیت کراس پلی برای Nintendo

قابلیت کراس پلی برای Nintendo

کمپانی بعدی که به مایکروسافت پیوست و کراس پلی را مورد پشتیبانی قرار داد، شرکت نینتندو است که با پذیرش قابلیت کراس پلی برای Nintendo، ارتباط کاربران کنسول خود یعنی نینتندو سوئیچ را با ایکس باکس وان شرکت مایکروسافت فراهم کرده است.

قابلیت کراس پلی برای Nintendo
کراس پلی برای Nintendo

همان طور که می دانید، قابلیت کراس پلی از جنجالی ترین بحث هایی که است که در زمینه بازی های ویدیویی وجود دارد و در حال حاضر، شرکت بازی سازی نیست که درگیر این موضوع نباشد. اولین شرکتی که از این قابلیت پشتیبانی کرد، شرکت مایکروسافت بود. این شرکت مدتی است که امکان کراس پلی را بین کاربران کنسول خود یعنی ایکس باکس وان و کامپیوتر برقرار کرده است و به کاربران آن ها، اجازه استفاده از ویژگی های قابلیت کراس پلی را داده است.

اولین بازی که توانست بین این دو کنسول از این ویژگی برخوردار باشد، بازی فورتنایت بود که این موضوع، خوشحالی کاربران را به دنبال داشت. بازی بعدی Minecraft بود و این نوید را می داد، که از این بعد، این قابلیت برای بازی های بیشتری در دسترس خواهد بود. اما در این میان، شرکت سونی که سازنده کنسول های پلی استیشن است، استقبالی از این قابلیت نکرد و مدت زیادی طول کشید تا بالاخره آن را برای بازی فورتنایت فراهم کند. سازندگان بازی های دیگر ازاین موضوع ناراضی بوده و سونی را به این خاطر مورد انتقاد قرار دادند.

شرکت های دیگر نیز از سونی درخواست برقراری این ارتباط را داشته و منتظرند تا این شرکت نیز با تغییر سیاست های خود در این زمینه، به آن ها بپیوندد.در جدیدترین اخبار مربوط به بازی های ویدیویی و به ویژه قابلیت کراس پلی، مصاحبه مدیران شرکت نینتندو جلب توجه می کند. دو مدیر ارشد شرکت نینتندو مصاحبه ای را در خصوص مذاکرات خود با شرکت های دیگر، در راستای برقراری قابلیت کراس پلی برای Nintendo، انجام دادند و خواستار تجدید نظر کمپانی سونی در مورد این قابلیت شدند.

سوسومو تاناکا، که مدیریت ارشد اجرایی کمپانی نینتندو را بر عهده دارد، در نشستی که در این خصوص با سهامداران شرکت برگزار شده بود، بیان کرد که شرکت نینتندو به برقراری ارتباط با سایر پلتفرم ها در خصوص برقراری قابلیت کراس پلی برای Nintendo تمایل زیادی دارد و به این ارتباط بسیار مشتاق است.

او در این خصوص بیان داشت که کمپانی ها باید در خصوص قابلیت کراس پلی به توافق برسند تا بتوانند به یک نقطه عطف در این زمینه دست یابند. سوسومو تاناکا در این خصوص گفت:

پشتیبانی از قابلیت کراس پلی، با گفت و گوی ناشران و سازندگان پلتفرم های بازی موفقیت آمیز خواهد بود. شرکت ما مایل است هر زمان که ناشران بازی های مختلف، برای برقراری این قابلیت اقدام می کنند، هر کمک و اقدامی که از شرکت بر می آید، انجام دهد و از هیچ اقدامی برای موفقیت در این زمینه فرو گذار نکند. کمپانی های دیگر نیز گرد هم آمده اند تا در مورد این قابلیت بحث کرده و نکات مثبت و منفی آن را مورد بررسی قرار دهند تا متوجه شوند که این قابلیت می تواند ویژگی هایی مثبتی را برای کمپانی ها و بازی سازها و هم چنین کاربران داشته باشد یا خیر. ما نیز همراه آن ها بوده و به مذاکره با آن ها خواهیم پرداخت.

قابلیت کراس پلی برای Nintendo
کراس پلی برای Nintendo

قابلیت کراس پلی برای Nintendo

شخص بعدی که در این خصوص صحبت هایی را بیان داشت، رئیس سابق شرکت نینتندو، تاتسومی کیمیشیما بود. او در این خصوص بیان کرد که نمی تواند به طور مستقیم درباره قابلیت کراس پلی و پشتیبانی بازی های Fortnite و Minecraft از این قابلیت نظری بدهد چرا که موارد ذکر شده بوسیله کمپانی ما راه اندازی نشده اند. اما این مورد تغییری در طرز تفکر کمپانی ما در خصوص پشتیبانی از قابلیت کراس پلی و ارائه بازی های شرکت مان برای سایر پلتفرم ها ایجاد نخواهد کرد. اما می توان امید داشت که شرکت سونی نیز طرز تفکر خود را تغییر داده و با پشتیبانی از این قابلیت، به دیگر کمپانی ها بپیوندد.

در این خصوص، شاون لیدن که مدیر عامل بخش سرگرمی های تعاملی شرکت سونی است، بیان کرد که از بازخوردهای کاربران در این خصوص اطلاع دارد و شرکت سونی نیز شرایط مورد نظر را برای پشتیبانی از قابلیت کراس پلی دارد. او در این خصوص اعلام کرد که:

ما هموراه نظرات کاربران را می شنویم و آن ها را مورد توجه قرار می دهیم. ما باید برای برقراری قابلیت کراس پلی، احتمالات زیادی را در نظر بگیریم چرا که پذیرش این قابلیت، می تواند تاثیرات زیادی در این زمینه بگذارد و این تاثیرات، محدود به یک بازی نخواهند بود. اما چیزی که از آن اطمینان داریم این است که به زودی به راه حلی خواهیم رسید که هم برای سونی مفید خواهد بود و هم کاربران را راضی نگه خواهد داشت.

از دلایلی که شرکت سونی از این قابلیت پشتیبانی نکرده و در مقابل آن جبهه می گیرد، مباحث مربوط به پول می باشد. جان اسمدلی که توسعه دهنده اسبق سونی بود، در این خصوص گفته است که در زمان فعالیت من در شرکت سونی، دلیل این محدودیت، پول بود چرا که این کمپانی علاقه ای ندارد به این که کاربری که یک بازی را برای اکس باکس خریداری کرده است، بتواند آن را در پلی استیشن نیز به کار گیرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + یازده =