راهنمای قدم به قدم بازی قسمت دوم Destiny (قسمت نهم)

قسمت دوم Destiny

انتقام خیلی بی سر و صدا و بی خطر در قسمت دوم Destiny شروع می شود. نشانگرتان را شبکه تونل های Cabal  دنبال کنید. یک مشت فالانکس و لِجنِری در راه مانعتان شوند. به این سپر دار ها نشان بدهید یادتان هست چگونه به دست ها و پاهایشان که از پشت سپر بیرون زده شلیک کنید؛ در سمت چپتان و پایین.

قسمت دوم Destiny
قسمت دوم Destiny

راهنمای قدم به قدم بازی قسمت دوم Destiny (قسمت نهم)

آپلیسون شاید جثه بزرگی داشته باشد؛ اما درست مثل دیگر مینوتار های تیکن عمل می کند. او مثلاً “نامرئی” می شود ولی آن قدر بزرگ و درخشان هست که واقعاً ناپدید نشود.

تنها حقه او در قسمت دوم Destiny برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، احضار عده ای سیگمای آپلیسون را به عنوان محافظ است. این ها در واقع گابلین های تیکن هستند که از اربابشان دفاع می کنند. اول آن ها را نابود کنید، در فواصل معین دور اتاق بچرخید تا تازه اضضافه شده ها را نیز از بین ببرید و در این بین به خود آپلیسون هم شلیک کنید. مقدار سلامت زیادش می تواند این جنگ را طولانی مدت کند؛ اما انجامش کار پیچیده ای نیست.

و با اتمام این قسمت (به اضافه یک مجموعه جالب از صحنه های داستانی (کات سین))، کار ما روی سیاره لو تمام می شود. بعد از این، جنگ قرمز (Red War) ما را دوباره به EDZ می کِشد تا درماموریت انتقام (PayBack) در کشتار هایی با ماشین های گنده شرکت کنیم.

 Destiny 2 ای دی زِد: انتقام

جنگ با ماشین که در ماموریت خشم و درندگی برای چند ثانیه انجام دادید را به یاد دارید؟ خب، قرار است چیز خیلی بزرگ تری را تصاحب کنیم. دیگر وقت این رسیده که جنگ را به Cabal  ببریم.

توصیه های این مرحله: مرحله ۱۵، درجه قدرت ۱۶۰

انتقام خیلی بی سر و صدا و بی خطر در قسمت دوم Destiny شروع می شود. نشانگرتان را شبکه تونل های Cabal  دنبال کنید. یک مشت فالانکس و لِجنِری در راه مانعتان شوند. به این سپر دار ها نشان بدهید یادتان هست چگونه به دست ها و پاهایشان که از پشت سپر بیرون زده شلیک کنید؛ در سمت چپتان و پایین.

راهتان را به جلو ادامه دهید تا آماندا از پشت بی سیم شروع به صحبت کند. او برای شما یک غافلگیری به شکل یک تانک عظیم و فرستاده شده توسط خودش دارد.

استفاده از این وسیله نقلیه آسان است. دکمه شلیک باعث می شود اسلحه اصلی شلیک کند. این کار مثل آب خوردن است؛ البته چند لحظه طول می کشد تا بین شلیک ها، اسلحه دوباره آماده شلیک کردن شود. نگه داشتن دکمه نارنجک و کشیدن صفحه نشانه گیری روی هدف ها، آن ها را با ذخیره ای تمام نشدنی از موشک ها تعقیب می کند. این نوع شلیک، بدون توجه به تعداد هدف هایی که به آن می دهید، هیچ وقت تمام نمی شود. هدفتان را مشخص کنید و دکمه را رها کنید تا هر چند موشک که می خواهید به همان یک دشمن شلیک شود.

تانک، خب خوب است؛ اما شکست ناپذیر نیست. متوجه خواهید شد که میزان سلامتش در بالای صفحه هیچ وقت دوباره افزایش پیدا نمی کند. البته لازم نیست خیلی نگرانش باشید. سکو های پراکنده در اطراف تونل ها بهتان اجازه می دهد تانک های آسیب دیده را بدون نیاز به پرداخت چیزی با تانک های جدید عوض کنید. اگر این ماشین ها خیلی آسیب زیادی ببینند هم بلافاصله بازی را نمی بازید. اول غرش می کند و شروع به درخشیدن می کند و به شما چند ثانیه برای تخلیه ماشین می دهد.

بیشتر قسمت های اتاق بعد از ارتباط اماندا آسان است – در ادامه قسمت قبل طراحی شده تا اسباب بازی جدیدتان را به رخ بقیه بکشد. فقط باید مواظب باشید یک دفعه زیر دسته بمبی که در سقف کار گذاری شده نرانید. این بمب ها به راحتی شل می شوند و می افتند اگر به تانکتان بخورند، حتماً نابودش می کنند.

از روی دشمن ها در قسمت دوم Destiny رد شوید و آن هایی که امکان رد شدن نیست را با یک شلیک بخار کنید. ماشین های Cabal کم خطر تر، مانند دراپ شیپ ها و رهگیرها، چند بار پدیدار می شوند. اول از همه آن ها را از سر راه بردارید چون تنها تهدید واقعی هستند که تا مدتی به آن ها بر می خورید.

قسمت دوم Destiny
قسمت دوم Destiny

شما بالاخره می شوید از تانک بیرون بیایید تا بتوانید وارد یک پناهگاه زرزمینی شوید. این مکان پر است از سربازان زمینی Cabal معمولی؛ ولی هر بار فقط یک جفت از آن ها. زمانی که در تانک گذراندید، به شما مقدار زیادی ابر قدرت و سلاح ها و مهمات قدرتی داده تا با خیال راحت ازشان استفاده کنید.

سپس باید به یک تانک جدید برگردید و دوباره رانندگی کنید. یک جنگنده سپاهی قرمز (Red Legion Goliath) (نوع به خصوص تانک Cabal) این بار سر راهتان قرار می گیرد. این فرصت بسیار مناسبی برای تمرین متمرکز کردن شلیک موشکی و همین طور شلیک اصلی تان است. فقط فاصله تان را حفظ کنید و برای در امان ماندن شلیک دشمن، آن ها را به تیر ببندید. تانک شما به مراتب قوی تر است؛ در نتیجه این جنگ یک به یک نمی تواند مانعتان نمی شود.

اگرچه یک شکاف در تونل این کار را انجام می دهد. در قسمت دوم Destiny شما باید یک بار دیگر از امنیت چیزی که کِید به آن می گوید “ابر تانک” خارج شوید. وقت این است که در یک اتاق کنترل بپرید که پر از Cabal است تا بتوانید برای گذر تانکتان یک پل را باز کنید. بار دیگر، نباید در استفاده از توانایی ها و مهماتتان خساست به خرج دهید. در این ماموریت خیلی فرصت دیگری برای استفاده از آن ها پیدا نخواهید کرد.

با فعال شدن پل، دوباره سر کارتان برگردید. اولویتتان را نابودی گولیاث ها و اینترسپتر ها قرار دهید. باز هم با شلیک مسلسلی از تیر خوردن پرهیز کنید. اگر اوضاع تانکتان خیلی وخیم شده، آن را عوض کنید.

وقتی دوباره از تونل ها به سطح زمین بر می گردید، سایه یک کشتی جنگی Cabal پدیدار خواهد شد. هدف های شما مدافع های آن هستند؛ برج های عظیمی که نور نارنجی روی این سفینه انداخته اند.

اگرچه شما نمی توانید همین طور در قسمت دوم Destiny به هر جایی از آن ها که خواستید شلیک کنید. باید تانکتان را به کنارشان ببرید تا صفحات سفید بزرگ جلوی این مولد ها را ببینید. یکی، دو بار به هر کدام شلیک کرده، سپس به موتور هار رانشگر عقبی سفینه شلیک کنید و ماموریت را به پایان برسانید. دسته مصممی از گولیاث ها، اینترسپتر ها و دراپ‌شیپ ها احتمالاً مشکل زیادی برایتان ایجاد نمی کنند، چون این منطقه پر از جای پوششش است و می توانید پنهان شوید.

این هم از انتقام! در ماموریت بعدی، رام نشده (Unbroken)، با مردی ملاقات خواهیم کرد که همین الان سفینه اش را داغان کردیم. نگران نباشید. او اوضاع را درک می کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 3 =