قیمت حدودی Nintendo Switch در ژاپن ۲۵۰ دلار می باشد

چند روز قبل شاهد انتشار خبری بودیم مبنی بر اینکه کنسول جدید شرکت نینتندو تحت عنوان Switch، قیمتی برابر با ۲۵۰ دلار خواهد داشت. این خبر موجب تعجب خیلی ها شد زیرا هیچکس انتظار نداشت که این کنسول با چنین قیمت مناسبی عرضه شود. یکی از روزنامه ‌های مطرح کشور ژاپن، حدس هایی را در رابطه با قیمت کنسول جدید نینتندو عنوان کرده است. بر اساس عادت رایج، شرکت نینتندو کنسول جدیدی را ارائه کرده و بعد از آن روزنامه Nikkei اقدام به اعلام برخی جزئیات مهم در مورد آن نموده است.

این روزنامه ژاپنی قبلا هم جزئیات مهمی از ۳DS و قیمت حدودی عرضه Wii U را به خوبی پیش‌بینی نموده بود. این بار نوبت به کنسول نینتندو سوئیچ رسیده که روزنامه Nikkei در مورد قیمت آن اقدام به پیش بینی نماید. این روزنامه ادعا کرده بود که خریداران باید چیزی در حدود ۲۵ هزار ین برای خرید نینتندو سوئیچ در کشور ژاپن هزینه نمایند که تقریبا ۲۱۵ دلار می ‌شود. با وجود اینکه مطرح شدن این قیمت، یک خبر عالی برای علاقه مندان به نینتندو سوئیچ محسوب می گردد ولی هنوز نمی‌توان با قطعیت کامل در مورد آن اظهار نظر کرد. حتی اگر این خبر صحیح باشد هم نمی‌ توان قیمت جهانی نینتندو سوئیچ را طبق نرخ برابری ‌های ارزی حساب کرد. مثلا Wii U نیز در بازارهای جهانی با قیمتی متفاوت از قیمت ژاپن عرضه شده بود.

در ابتدای امر، شعبه کانادایی فروشگاه آمریکایی تویز آر آس (Toys “R” Us)، نینتندو سوییچ را در سایت خودش ۳۲۹.۹۹ دلار قیمت گذاری نمود. با تبدیل کردن ارز، پی می بریم که ۳۳۰ دلار کشور کانادا حدودا معادل ۲۵۰ دلار کشور آمریکا می شود. مدتی بعد، این قیمت به وسیله شعبه بریتانیای فروشگاه GAME هم اعلام گردید. بلافاصله ۲ منبع مطمئن، قیمت های ۲۵۰ و ۲۰۰ پوندی فروشگاه GAME را برای دو مدل پرمیوم و پایه نینتندو سوییچ تایید کردند تا موضوع جدی تر شود.

با استناد به همین موارد می توان پیش بینی نمود که کنسول نینتندو سوییچ نیز دقیقا مثل Wii U در دو مدل ویژه و پایه عرضه می گردد که تفاوت قیمت آنها حدودا ۵۰ دلار خواهد بود. این بدین معناست که گران ترین مدل نینتندو سوییچ با ارزان ترین مدل Play Station 4 و ایکس باکس وان برابری می کند. بی دلیل نبوده که مدیر شرکت انویدیا تا این اندازه در رابطه با کنسول جدید ژاپنی ها متعجب گشته است.
فروشگاه GAME همچنین قیمت کنترلر Pro دستگاه را نیز حدود ۵۰ دلار تعیین کرده است. البته قطعا کنترلر اصلی این کنسول قادر است تا کلیه نیازهای کاربران را برطرف کند، ولی در صورتی که دوست دارید تجربه ای فراتر به دست آورید می توانید از کنترلر پرو استفاده کنید. انتظار روسای شرکت نینتندو این است که تا آخر ماه مارس میلادی حداقل ۲ میلیون عدد از این کنسول فروخته شده باشد که با این قیمت به نظر انتظار منطقی ای می آید. جالب این است که مدیر فعلی شرکت نینتندو اعلام نموده که آنها کنسول سوییچ را با ضرر و زیان به فروش نمی رسانند و سود اصلی آنها از سخت افزار خواهد بود.

طی ماه های قبل، خیلی از تحلیل گران اخطار داده بودند که اگر قیمت کنسول نینتندو سوییچ از ۳۰۰ دلار بیشتر باشد این کنسول برای فروش به مشکل خورده و سرنوشتی نظیر Wii U را در بازار پیدا می کند.به منظور مقایسه، کنسول پلی استیشن ۴ در عرضه اولیه قیمت ۴۰۰ دلار را داشت و ایکس باکس وان هم قیمتی برابر با ۵۰۰ دلار برایش اعلام شده بود. در نسل هفتم هم play station 3 و ایکس باکس ۳۶۰ به ترتیب ۵۰۰ و ۴۰۰ دلار تعیین قیمت شده بودند. در شرایطی که Wii با چیزی در حدود نیمی از قیمت play station 3، یعنی ۲۵۰ دلار عرضه شده بود و موضوع هم تاثیر عجیبی بر موفقیت کنسول نینتندو در نسل هفتم داشت.

هم اکنون کاربران این امکان را دارند تا مدل های پایه playstation 4 و همچنین ایکس باکس وان را با قیمتی حدود ۳۰۰ دلار بخرند و حتی در تخفیف های پایان سال، این قیمت پایین تر نیز می آید. ولی اینکه کمپانی نینتندو موفق شود چنین قیمتی را برای محصول خود تعیین نماید قطعا باعث ایجاد تحول در شرایط بازار خواهد شد. کنسول نینتندو سوییچ، در ماه مارس به شکل جهانی عرضه می گردد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 5 =