قیمت ۱۴۹ دلاری برای کنسول نینتندو سوییچ لایت در والمارت رد شد

کنسول نینتندو سوییچ لایت

حال شرکت نینتندو یک نسخه از کنسول نینتندو سوییچ به نام کنسول نینتندو سوییچ لایت به وجود آورده است که در آن تنها می‌توان از حالت دستی آن استفاده کرد.

کنسول نینتندو سوییچ لایتکنسول نینتندو سوییچ لایت
کنسول نینتندو سوییچ لایت

هر ساله تخفیف‌ها و قیمت‌های کمتری برای دستگاه‌ها و محصولات مختلفی در جهان وجود دارد. گاهی این قیمت کم برای فروش بیشتر و گاهی برای جذب کاربر می‌باشد. هر شرکت برای خود سیاست‌هایی دارد و بر اساس همان سیاست‌ها قیمت خود را کمتر بیان می‌کند.

شرکت نینتندو یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در بازی سازی و ساخت کنسول می‌باشد. جدیدترین کنسول وی نینتندو سوییچ نام دارد که اگر گیمر باشید نام آن را شنیده‌اید و ممکن است با آن کار کرده باشید. نینتندو سعی می‌کند مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، برای کنسول‌های خود تخفیف‌های مختلفی مطرح کند و آنها را با قیمت کمتری در رویدادهای خاص مانند بلک فرایدی به فروش برساند.

یکی از سیاست‌های نینتندو این است که از کنسول پایه خود، نسخه‌های دیگری هم منتشر می‌کند. در حقیقت نینتندو برای کنسول پایه خود یعنی نینتندو سوییچ، نسخه‌های دیگری همچون نینتندو سوییچ لایت و نینتندو سوییچ پرو منتشر کرده است.

نینتندو به خوبی در چنین کاری خود را موفق نشان داده است و از تمام کنسول‌های خود نسخه‌های دیگری منتشر کرده است. ایده‌هایی که همیشه در شرکت نینتندو وجود دارد، برتر از شرکت‌های بازی سازی دیگر بوده است و به همین دلیل توانسته فروش زیادی در کشورهای مختلف داشته باشد. طبق آخرین آمار نینتندو تنها در آمریکا حدود ۱۵ میلیون فروش از کنسول نینتندو سوییچ خود داشته است.

حال باید بدانید که اخیراً یک خبر درباره قیمت نینتندو سوییچ لایت مطرح شده است. همانطور که گفته شد شرکت‌ها تلاش می‌کنند که در هفته‌های خاص، قیمت‌های خود را کمتر کنند. بلک فرایدی یکی از محبوب‌ترین هفته خاص برای قیمت‌های ارزان می‌باشد و تبلیغی در رسانه‌ها مطرح شده است که در آن کنسول نینتندو سوییچ لایت حدود ۱۴۹ دلار قیمت دارد.

بسیاری از افراد در ابتدای تماشای این خبر خوشحال شدند و احساس می‌کردند که می‌توانند این کنسول را خریداری کنند اما پس از مدت کوتاهی این تبلیغ توسط فروشگاه والمارت تکذیب و رد شد.

تکذیب قیمت ۱۴۹ دلاری نینتندو سوییچ لایت

فروشگاه آمریکایی والمارت، یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌هایی است که کاربران می‌توانند انواع کنسول‌ها و لوازم‌های مربوط به آن را در این فروشگاه برای خود خریداری کنند. به همین دلیل زمانی که تبلیغی از سوی این فروشگاه بیرون می‌آید یا خبری منتشر می‌شود، تمامی گیمرها به آن توجه می‌کنند.

اخیراً در رسانه‌ها پوستری طراحی شده است که در آن فروشگاه والمارت در بلک فرایدی قیمت‌های بسیار ارزانی را در نظر گرفته است. طبق این پوستر نینتندو سوییچ لایت باید حدود ۱۴۹ دلار قیمت داشته باشد و خود کنسول نینتندو سوییچ ۱۹۹ دلار قیمت دارد. این قیمت‌ها بر اساس قیمت اصلی خود کنسول‌ها بسیار ارزان‌تر به نظر می‌رسد و همین باعث شد که کاربران زیادی بخواهند آن را خریداری کنند.

زمانی که خود فروشگاه والمارت متوجه چنین پوستری در فضای مجازی شد، آن را به شدت تکذیب کرد و تلاش کرد که این پوستر را از رسانه‌ها پاک کند. کاربران زیادی به فروشگاه والمارت آمده بودند و می‌خواستند با همان قیمت مطرح شده کنسول‌ها را خریداری کنند؛ اما فروشگاه والمارت به خوبی می‌دانست که با چنین قیمتی هیچ سودی برایشان وجود ندارد و دچار ضرر زیادی می‌ شوند.

افراد زیادی سعی می‌کنند با ساخت چنین خبرهایی در رسانه‌ها، اعتبار یک فروشگاه را زیر سؤال ببرند و اهداف خاصی برای خودشان دارند که هنوز مشخص شده نیست. فروشگاه والمارت هم طی یک خبر رسمی تلاش کرد که به کاربران خود بگوید این قیمت‌ها واقعی نیستند. البته والمارت هم مانند فروشگاه‌های دیگر تخفیف‌های زیادی برای خود به وجود آورده است اما در حد تخفیفی که در پوستر وجود داشت، نیستند.

بلک فرایدی و تخفیف درون آن

بلک فرایدی در شروع سال میلادی به وجود می‌آید. معنای بلک فرایدی جمعه سیاه می‌باشد. در این روز تمامی فروشگاه‌ها و شرکت‌ها سعی می‌کنند تخفیف‌های زیادی برای محصولات خود ایجاد کنند. دلیل این کار، رسوماتی است که در خود غرب وجود دارد و می‌خواهند که مردم با شادی و خوشحالی سال خودشان را آغاز کنند.

به همین دلیل چنین پوستری که به نینتندو سوییچ لایت ارتباط داشت در این روز ساخته شده بود. بلک فرایدی تقریباً در تمامی کشورها وجود دارد و گاهی می‌توان آن را در خود ایران هم مشاهده کرد و شرکت‌های زیادی تخفیف برای محصولات خود ایجاد می‌کنند.

اولین بار نیست که این مشکل برای فروشگاه والمارت در بلک فرایدی ایجاد شده است. والمارت به سبب محبوبیت خود در آمریکا، همیشه مشکلات زیادی در اطلاع رسانی قیمت‌های خود داشته است و افراد زیادی تلاش کرده‌اند که قیمت‌های حقیقی این فروشگاه را از بین ببرند و یک قیمت غیر واقعی بیان کنند.

شکایت‌های زیادی از سوی والمارت برای این تبلیغ‌ها و خبرهای جعلی وجود داشته است، اما به دلیل گستردگی کاربران و فضای آزاد رسانه‌ها، هنوز شخصی متهم نشده است و والمارت نتوانسته به خواسته خود برسد. به هر دلیل برای اطلاع داشتن از قیمت دقیق محصولات، باید به خود سایت فروشگاه والمارت مراجعه کرد و جز آن جای دیگری را نمی‌توان برای خبر رسانی معتبر و حقیقی دانست.

کنسول نینتندو سوییچ لایت
کنسول نینتندو سوییچ لایت

معرفی محصول نینتندو سوییچ لایت

کنسول نینتندو سوییچ لایت یکی از نسخه‌های ارزان قیمت نینتندو سوییچ می‌باشد. اگر با نینتندو سوییچ آشنایی داشته باشید، می دانید که این کنسول هیبریدی است و به سبب هیبریدی بودن خود توانسته فروش بسیار زیادی داشته باشد.

هیبریدی به این معنا است که از کنسول می‌توان به صورت دستی استفاده کرد و علاوه بر آن می‌توان به تلویزیون وصل کرد و مانند کنسول‌های دیگر از آن استفاده کرد. حال شرکت نینتندو یک نسخه از نینتندو سوییچ به نام نینتندو سوییچ لایت به وجود آورده است که در آن تنها می‌توان از حالت دستی آن استفاده کرد. یعنی در این کنسول دیگر حالت هیبریدی وجود ندارد و شما تنها در حالت دستی از آن بهره می‌برید.

همین امکان قیمت نینتندو سوییچ لایت را بسیار ارزان‌تر کرده است و برای خود طرفداران زیادی دارد. نینتندو به خوبی می‌داند که ارائه نسخه‌های مختلف می‌تواند کاربران زیادی را به سوی خود جذب کند. کاربران زیادی وجود داشته‌اند که تنها به حالت دستی نینتندو سوییچ نیاز داشتند؛ اما قیمت بالای این کنسول باعث شده بود که آنها توانایی خرید لازم را نداشته باشند یا ارزش خرید را پایین بدانند.

حال که نینتندو سوییچ لایت به وجود آمده است به راحتی می‌توانند این کنسول را خریداری کنند و بخش خوب اینجا است که قیمت این کنسول برای کشورهایی همچون ایران هم مناسب است و دست خرید کاربر را بازتر می‌کند.

در نهایت نباید توجه زیادی به قیمت‌هایی که در رسانه‌ها و انجمن‌ها مطرح می‌شود داشت. رقبای زیادی وجود دارند که برای خراب کردن نام یک فروشگاه تلاش می‌کنند که این اخبار را به وجود بیاورند. شاید اگر والمارت محبوبیت خود را دارا نمی‌شد، دچار نقدهای زیادی می‌شد و کاربران زیادی به آن حمله می‌کردند اما به دلیل محبوبیت خود کاربران به خوبی می‌دانند که شایعه‌های زیادی برای آن ساخته می‌شود.

قیمت‌ها همیشه به طور رسمی از سایت یا رسانه رسمی خود فروشگاه مطرح می‌شود و قیمت‌هایی که در انجمن‌ها وجود دارد اغلب جنبه حواشی دارند و فروشگاه هیچکدام از آنها را تأیید نمی‌کند. علاوه بر والمارت، فروشگاه‌های دیگری هم همیشه دچار چنین مشکلاتی می‌شوند و اغلب در بلک فرایدی رخ می‌دهد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =