آموزش لول آپ سریع در هوریزون زیرو داون

لول هوریزون زیرو داون

دریافت XP  و لول آپ در بازی هوریزون زیرو داون برای پیشرفتتان ضروری است، زیرا می‌توانید از آن برای ارتقای سطح Aloy و آسان نمودن کارها برای خودتان استفاده کنید. متوجه خواهید شد که با ارتقای سطح و مهارت‌هایتان، کشتن دایناسورهای رباتیک برایتان آسان‌تر خواهد شد و با اینکه در طول داستان بازی Horizon Zero Dawn به تدریج XP دریافت خواهید کرد اما روش‌های دیگری نیز وجود دارد که ارتقای سطحتان را تضمین کند. تعداد زیاد فعالیت‌های موجود در بازی می‌تواند طاقت‌ فرسا باشد و به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا بهترین روش‌های دستیابی به XP در بازی Horizon Zero Dawn را توضیح دهیم تا آلوی به سرعت به بهترین مبارز ممکن تبدیل شود.

ماموریت‌ها را تکمیل کنید

شاید این مورد کمی احمقانه به‌ نظر برسد، اما با توجه به مقدار زیاد فعالیت‌های موجود در بازی Horizon Zero Dawn ممکن است آن را فراموش کنید. مخصوصا اینکه تکمیل برخی از ماموریت‌های مهم، ساده‌ترین راه برای کسب XP است. تا جایی که می‌توانید در ماموریت‌های مختلف شرکت کنید و آن‌ها را به پایان برسانید. ژورنالتان به شما می‌گوید که دقیقا چه میزان XP برای تکمیل هر ماموریت کسب خواهید کرد و همچنین بسیاری از این ماموریت‌ها علاوه بر هزاران XP، امتیاز مهارتتان (skill point) را نیز افزایش می‌دهند. اولویت‌ بندی این موارد باعث می‌شود که گزینه‌های دیگر سریع‌تر باز شوند و رشد شخصیتتان تسریع خواهد شد.

داستان اصلی بازی دائما ماموریت‌هایی برایتان در نظر می‌گیرد، همچنین می‌توانید آن‌ها را با علامت‌های سبز رنگ بر روی نقشه پیدا کنید و اغلب با پیدا کردن وسایل یا شکست دشمنان می‌توانید آن‌ها را تکمیل نمایید. حتی بالا رفتن از دایناسورهای رباتیک Tallneck و تکمیل ماموریت‌ها خانه‌ شکار نیز ماموریت محسوب می‌شود.

بسته Golden Fast Travel Pack را بردارید

زمانی که به سرزمین Meridian رسیدید، با چند بازرگان مواجه خواهید شد که هیچ جای دیگری نمی‌توانید با آن‌ها ملاقات کنید، هر یک از آن‌ها کالاها و پاداش‌های منحصر به فردی را در ازای وسایل قابل‌جمع آوری مختلفی که پیدا کرده‌ اید، به شما پیشنهاد می‌کنند. درست در کنار فروشنده ویژه‌ای که «ظروف» باستانی معامله می‌کند، تاجری است که می‌تواند یک Golden Fast Travel Pack به شما بفروشد.

لول هوریزون زیرو داون

این بسته برای عبور و مرور در نقشه بدون صرف منابع عالی است. به طور معمول، شما باید بسته‌های مسافرتی Fast Travel Packs را پیدا کرده و یا آن‌ها را بسازید، که خب این یکی از موارد دیگری‌ است که زمانی که در طبیعت گشت و گذار می‌کنید می‌توانید به دنبال آن باشید. اما خرید Golden Pack (که هزینه آن ۵۰ قطعه فلز، یک پوست روباه و ۱۰ گوشت چرب است) به شما امکان می‌دهد که بدون استفاده از منابع هر چند بار که دوست دارید، سریع سفر کنید. اگر می‌خواهید بسیاری از ماموریت‌های بازی را تکمیل کنید پس دستیابی به این بسته برایتان ضروری خواهد بود زیرا سرعت سفر از ماموریتی به ماموریت دیگر را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که سریع‌تر XP کسب کنید.

تمام سلاح‌ها را خریداری نموده و ماموریت‌های آموزشی را کامل کنید

لول هوریزون زیرو داون

هروقت که یک وسیله جدید می‌خرید، در ژورنالتان یک ماموریت آموزشی جدید باز خواهد شد. این ماموریت‌ها نه تنها به شما یاد می‌دهند که چگونه از آن تجهیزات جدیدتان استفاده کنید بلکه برای کاری که از قبل نیز انجام می‌دادید -یعنی تخریب ربات‌ها- نیز چند هزار XP به شما پاداش می‌دهند. شما می‌توانید هر ماموریت را به طور جداگانه از درون ژورنالتان فعال کنید تا بدین ترتیب فعالیت‌هایتان در راستای تکمیل آن‌ها حساب شوند، اما اگر خود آن ماموریت‌ها را اجرا کنید، به دلیل تلاش‌هایتان پاداش بیشتری دریافت خواهید کرد.

اردوگاه‌های راهزنان و مناطق خطرناک را پاک سازی کنید

با کاوش در دنیای آلوی و کشف چیزهای جدید درون نقشه، به احتمال زیاد با تعدادی منطقه خطرناک که توسط روبات‌ها یا راهزنان تسخیر شده‌ اند، مواجه خواهید شد. این مناطق مکان‌های مناسبی برای افزایش قابل توجه میزان XP هستند. هنگامی‌ که اردوگاه‌های راهزنان و مناطق خطرناک را کشف کردید، آن‌ها در نقشه کوچکتان به نمایش در می‌آیند و همچنین سطح لازم برای تکمیل آن‌ها نیز نشان داده می‌شود. این مناطق را پیگیری کنید و اگر می‌توانید چند دقیقه وقت بگذارید و آن‌ها را پاک سازی نمایید- نه‌تنها از طریق کشتن افراد XP دریافت می‌کنید، بلکه اگر این مناطق را به طور کامل پاک سازی کنید نیز XP خوبی دریافت خواهید کرد.

قتل‌هایتان را به‌ طور مخفیانه و با دقت انجام دهید

کشتن راهزنان و تخریب ربات‌ها باعث دریافت XP و بالا رفتن لول هوریزون زیرو داون می‌شوند که این بسیار خوب است، اما اگر برای کشتنشان کمی فکر کنید و این کار را با دقت بیشتری انجام دهید، پاداش بیشتری دریافت خواهید کرد. هر قتل نه تنها براساس سطح دشواری دشمن (دشمنان سطح پایین معروف به Watchers صرفا چند صد XP پاداش دارند در حالی که دشمنان شیطانی معروف به Stormbird به میزان XP 3680 پاداش خواهند داشت) بلکه براساس نحوه کشتن دشمن و استفاده از مخفی‌کاری و استفاده از مهارت‌های مختلف به شما پاداش خواهند داد.

لول هوریزون زیرو داون

آیا می‌توانید یواشکی به سراغ یک نگهبان دشمن بروید و بی‌سر و صدا او را از پای در آورید؟ با این کار به میزان ۲۵-۱۰۰ XP بیشتر از حالت عادی دریافت خواهید کرد. به سوی زره‌ها و یا سلاح‌های متصلشان نشانه‌گیری کنید و بدین ترتیب تا ۳۰۰ XP پاداش دریافت خواهید کرد. هدشات کردن، سوزاندن یا یخ‌زدن دشمنان، کشتن دشمنان با سلاح‌های سنگین و تقریبا هر اقدام ماهرانه‌ای که برای کشتن دشمنان انجام می‌دهید، برایتان امتیاز کسب خواهد کرد. پیش‌ بینی اینکه چه میزان پاداش دریافت خواهید کرد کار سختی است- به‌نظر می‌رسد که میزان مزایا و پاداش دریافتی حاصل از کشتن دشمنان علاوه بر نوع دشمن به سطح آن نیز بستگی دارد- به هر حال تا زمانی که قتل‌های جالبی انجام دهید، XP دریافت خواهید کرد.

مهارت‌هایی را انتخاب کنید که میزان XP مبارزات را افزایش دهند

در هنگام اجرای گزینه قبلی حواستان باشد که مهارت‌های مناسبی را انتخاب نمایید تا میزان XP دریافتی را به حداکثر برسانند. مهارت‌هایی مانند Silent Strike و Critical Hit به شما کمک می‌کنند تا دشمنان کوچک‌تر را سریعا از پای در آورید و به دلیل استفاده از این مهارت‌ها، بالا بردن لول هوریزون زیرو داون برایتان راحت‌تر خواهد بود. مهارت‌هایی مانند Strike From Above، Strike From Below و Leader Strike براساس موقعیت‌تان در محیط و اندازه دشمنان، فرصت بیشتری برای کشتارهای مخفیانه به‌وجود می‌آورند و مهارت‌های Precision و Percision+ به شما کمک می‌کنند تا در هنگام مبارزات تن به تن دشمنان را سریع‌تر از پای در آورید و هر بار که از این مهارت‌ها استفاده می‌کنید مقدار مناسبی XP دریافت خواهید کرد.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =