اخبار

مایکروسافت استودیو بتسدا را خریداری کرد

مایکروسافت

در یک اعلامیه شوکه کننده، مایکروسافت بیان کرد که رسماً استودیو بتسدا و شرکت مادر یعنی ZeniMax Media را خریداری کرده‌ است. بتسدا استودیو سازنده فرانشیزهای بسیار محبوبی چون The Elder Scrolls، Doom، Fallout، Wolfenstein و غیره است.

مایکروسافت در یک بیانیه مطبوعاتی در Game Informer بیان کرد که ZeniMax Media را به قیمت ۷.۵ میلیارد دلار خریداری کرده و مالکیت بزرگ‌ترین مجموعه بازی‌های حاضر را به آن‌ها داده است. مایکروسافت همچنین بیان کرد که این حرکت با هدف اولیه سرویس‌های مبتنی بر ابر مانند Xbox Game Pass انجام شده است، که با بیش از ۱۵ میلیون کاربر موفقیت بزرگی را جشن گرفته است.

صحبت‌های مدیرعامل مایکروسافت

به گفته Satya Nadella، مدیرعامل شرکت مایکروسافت “گیمینگ گران‌ترین دسته در صنعت سرگرمی است، زیرا مردم سراسر دنیا از بازی برای برقراری ارتباط، معاشرت و بازی با دوستان استفاده می‌کنند،” “محتوای متمایز با کیفیت، محرک رشد و ارزش Xbox Game Pass – از Minecraft تا Flight Simulator است. بتسدا به‌ عنوان توسعه‌ دهنده و ناشر بازی، موفقیت‌های بسیاری را در صنعت بازی به دست آورده و امیدواریم از این جاه‌ طلبی برای توانمندسازی بیش از سه میلیارد بازیکن سراسر جهان استفاده کند.”

این آخرین دستاورد برای مایکروسافت است که در زیر سایه Xbox و با چشم‌انداز بلندتری خریداری شده است. این امر همچنین اطمینان حاصل می‌کند که عناوین بتسدا به‌ طور رایگان و به لطف اشتراک رو به رشد Game Pass در روز اول در دسترس قرار خواهد گرفت.

فیل اسپنسر، معاون اجرایی گیمینگ در مایکروسافت بیان کرد:” این زمان؛ زمانی عالی برای طرفداران ایکس باکس است. در ده روز گذشته، ما جزئیاتی از دو کنسول جدید ارائه کرده‌ایم که از فردا برای پیش سفارش در دسترس قرار می‌گیرد، گیمینگ ابری در Xbox Game Pass Ultimate راه‌اندازی می‌شود و اکنون قصد داریم روی مهم‌ترین بخش استراتژی‌مان سرمایه‌گذاری کنیم: بازی‌ها.” “نسل گیمرها جذب فرانشیزهای معروفی در مجموعه بتسدا شده و این جذابیت همچنان به‌ عنوان بخشی از ایکس باکس ادامه خواهد داشت.”

این تبدیل هنوز با شرایط مخصوصی ادامه دارد. بر طبق گفته‌های مایکروسافت، این خرید در نیمه دوم سال مالی ۲۰۲۱ نهایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفت =