مایکروسافت رسما بتسدا را خرید

مایکروسافت بتسدا

مایکروسافت رسماً بتسدا را خریداری کرده است. این شرکت ماه گذشته قصد داشت کمپانی مادر بتسدا یعنی ZeniMax Media را خریداری کند و هنوز جوهر این نقشه خشک نشده بود که امروز رسمی شد.

مایکروسافت با پست جدیدی در وبلاگ رسمی‌اش ضمن خوشامدگویی به بتسدا در تیمش و اعلام برخی برنامه‌های آینده، این معامله را رسمی کرد. البته این پست هیچ جزئیاتی در بر نداشت، اما دارای برخی نکات اصلی است که پاسخ سؤالات طولانی‌مدت مربوط به این قرارداد هستند.

به عنوان اولین مورد، مایکروسافت اعلام کرد که برخی از بازی‌های بتسدا به طول انحصاری برای Xbox و رایانه شخصی باقی می‌مانند. در یکی از خطوط پست Xbox Wire بیان شده که “بازیکنان باید بدانند که کنسول‌های Xbox، رایانه شخصی و Game Pass بهترین موارد برای تجربه بازی‌های جدید بتسدا، و همچنین برخی عناوین جدیدی هستند که در آینده منحصراً برای بازیکنان Xbox و رایانه‌های شخصی خواهند بود.

با توجه به اینکه مایکروسافت قبلاً از پاسخ دادن به این سؤال‌ها اجتناب می‌کرد، این یک پیشرفت عظیم محسوب می‌شود. این شرکت رسماً تأیید کرد که بازی‌هایی مانند Deathloop طبق برنامه‌ریزی برای پلی‌استیشن باقی می‌مانند، اما در مورد پروژه‌ها و عناوین آینده پاسخ مبهمی داد.

تیم استوارت، مدیر ارشد مالی Xbox در کنفرانس تلفنی در ماه نوامبر بیان کرد” کاری که در طولانی‌مدت انجام می‌دهیم این است که نمی‌خواهیم فقط محتوای بتسدا را سونی یا نینتندو خارج کنیم، اما می‌خواهیم در طولانی‌مدت بهتر یا بهترین باشیم، یا تجربه متفاوتی در پلتفرم خود ایجاد کنیم.” توسعه دیگر سریع‌تر رخ داد. مایکروسافت تأیید کرد که بازی‌های جدید بتسدا این هفته وارد Xbox Game Pass می‌شوند. پست Xbox Wire مشخص نکرده که کدام بازی در چه روزی منتشر می‌شود، اما اطلاعات تکمیلی به زودی ارائه می‌شوند.

شایعات فعلی حاکی از آن هستند که پنجشنبه همین هفته سخنرانی بزرگی رخ می‌دهد که در آن برنامه‌های مایکروسافت و بتسدا برای آینده مشخص می‌شود. انتظار می‌رود که شرکت‌ها اعلام کنند چه بازی‌های جدیدی وارد Game Pass می‌شوند و همچنین به‌روزرسانی‌ها برای بازی‌هایی مانند Starfield و The Elder Scrolls VI نیز اعلام شوند.

 

منبع: DigitalTrends

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 9 =