متوقف شدن کنسول نسل گذشته در پشتیبانى از بازى Minecraft

متوقف شدن كنسول هاى نسل گذشته در پشتيبانى از بازى Minecraft

طبق اعلام استودیو ۴J توسط توییتى که منتشر کرده بودند، پشتیبانى از بازى Minecraft براى کنسول هاى نسل گذشته متوقف خواهد شد. بر اساس این خبر زین پس پشتیبانى آن ها از بازى Minecraft بر روى کنسول هاى ایکس باکس ۳۶۰، پلى استیشن ۳، نینتندو Wii U و پلى استیشن ویتا متوقف خواهد شد. این استودیو در محتواى این پست گفت که به جمع آورى کیت هاى توسعه مربوط به کنسول هاى قدیمى این بازى پرداخته است.
قابل ذکر است که بازى Minecraft در سال ٢٠١٢ روى کنسول XBox 360 منتشر شد و شاهد راهیابى این بازى در سال ٢٠١٣ بر روى PS3 بودیم. با گذشت یک سال یعنى در سال ٢٠١۴ PlayStation Vita نیز میزبان این بازى شد که در نهایت Minecraft در سال ٢٠١۵ روى کنسول نینتندو Wii U قرار گرفت.

متوقف شدن کنسول هاى نسل گذشته در پشتیبانى از بازى Minecraft
متوقف شدن کنسول هاى نسل گذشته در پشتیبانى از بازى Minecraft

آخرین آپدیت این بازى که The Nightmare Before Christmas Mash-up Pack بود، روى کنسول XBox 360 و نسخه هاى دیگر منتشر شد. در نهایت سازندگان Minecraft در استودیوى ۴J به سپاسگزارى از ٢١ میلیون کاربرى که روى این کنسول به تجربه این بازى مشغول بودند، پرداختند.
از سوى دیگر کاربران این بازى به لطف نسخه Bedrock Edition توانستند با کنار گذاشتن نسخه Pocket Edition و با سیستم Cross Play بر روى کنسول هاى مدرن به بازى با یکدیگر بپردازند. بازیکنان آیفون، اندروید، XBox1، ویندوز ۱۰ و حتى نینتندو سوییچ نیز توانستند در دنیاى این بازى با یکدیگر به ساخت و ساز بپردازند.
این در حالى بود که از سوى دیگر شرکت Sony به مخالفت با این موضوع پرداخت. قابل ذکر است که در رابطه با نسخه نینتندو ۳DS این بازى که ساخته شده توسط Ocean Interactive می باشد، متوقف شدن یا نشدن پشتیبانى اش هنوز مشخص نیست. >البته نسخه اروپایى این بازى نیز در سپتامبر سال ٢٠١۶ روى ۳DS منتشر شد و یک سال بعد در ٢٠١٧ راه به آمریکاى شمالى یافت.

معرفی بازی Minecraft

به احتمال زیاد شما بارها اسم این بازى را از افراد مختلفى در بازه هاى سنى متفاوت از کودک و نوجوان گرفته تا افراد میان سال شنیده اید و یا حتى ویدئوهاى آن را در یوتیوب و آپارات مشاهده کرده اید. مطمئناً این سؤال براى شما پیش آمده است که این بازى چیست و چرا تعداد بالایى از بازیکنان را جذب خود کرده است! اکنون می خواهیم به یک سرى اطلاعات از این بازى بپردازیم.

تاریخچه و اطلاعات کلى بازی

ماینکرفت یک بازى ویدئویى از سرى بازى هاى در سبک Sand Box است. این سبک بازى به گونه ایست که در آن بازیکن داراى آزادى عمل است و خود می تواند انتخاب کند که کى، کجا و چگونه به ادامه بازى بپردازد. این بازى توسط شخصى سوئدى به نام Markus Persson که به Notch ملقب بود طراحى و ساخته شد و سپس به طور کامل توسط کمپانى Mojang ارتقا پیدا کرد و به بازار طرفداران بازى عرضه شد.
این بازى داراى جنبه خلاقانه و سازندگى است که می تواند این اجازه را به بازیکن دهد که با مکعب هایى سه بعدى و به همراه طرح هاى بسیار متنوع به ساختن ساختار هاى مد نظر خود بپردازد. اما این آپشن ساده و ابتدایى تنها جذابیت و زیبایى این بازى نیست. بلکه Minecraft امکاناتى به کاربر ارائه میدهد که داراى حالتهاى متنوع زیادى می باشند.

جوایز و فروش

بازی ماینکرفت بارها مورد ستایش منتقدان بازى و بازیکنان سراسر جهان قرار گرفته و موفق به کسب جوایز متعددى نیز شده است. از انتشار اولیه بازى تا فوریه سال ٢٠١٧ توانست بیش از ١٢١ میلیون نسخه از خود را در پلتفرم هاى مختلف به فروش برساند و همین باعث شد که Minecraft جایگاه دومین بازى پرفروش جهان را به خود اختصاص دهد.

شرکت Microsoft در سال ٢٠١۴ توانست با پیشنهاد ٢.۵ میلیارد دلارى خود شرکت Mojang و تمام متعلقاتش که از جمله آن ها می توان به Minecraft اشاره کرد را از آن خود نماید. در پى همین اتفاق نسخه Minecraft: Story Mode که نسخه اى دیگر از این بازى بود منتشر شد.

متوقف شدن کنسول هاى نسل گذشته در پشتیبانى از بازى Minecraft
متوقف شدن کنسول هاى نسل گذشته در پشتیبانى از بازى Minecraft

گیم پلی بازی ماینکرافت

با توجه به سبک Sand Box و سه بعدى بودن Minecraft، بازیکن در این بازى داراى هدف ١٠٠٪‏ مشخصى نیست که بخواهد تمام انرژى و تلاش خود را صرف رسیدن به آن هدف بکند. در Minecraft حرف اول را خلاقیت، نوآورى و کار گروهى میزند که باعث استثنایى شدن این بازى شده است. فضاى بازى در ابتدا به صورت اول شخص تنظیم شده است اما بازیکن میتواند با تغییر این تنظیمات آن را به فضاى سوم شخص تبدیل کند.
دنیاى Minecraft متشکل از مکعب هاى سه بعدى، هیولاها، حیوانات و روستایى ها است. البته موادى همچون آب، مواد مذاب، آتش و … هم در کنار آن ها وجود دارند. بلوک ها یا همان مکعب هاى سه بعدى هر یک داراى شکل و خواص منحصر به فردى می باشند و بازیکن این امکان را دارد که با حفر بلوک ها در جا هاى دیگرى از آن ها استفاده نماید.
قابلیت هاى متعدد دیگرى نیز وجود دارند که به جذابیت بازى مى افزایند که به عنوان مثال می توان به کشاورزى، دامدارى، جادو، ساخت وسایل و اسلحه و … اشاره کرد. بازى Minecraft داراى دنیاى نا محدودى نیز هست که تا بى نهایت ادامه خواهد داشت.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =