مدیرعامل شرکت Take-Twoمی‌گوید بهتر است در عرضه بازی عجله نکنیم

مدیرعامل شرکت Take-Two

استراوس زلنیک مدیرعامل شرکت Take-Two بیان کرد: ما در الگوی فعالیت هفتگی نیستیم و هرگز هم نخواهیم بود. عرضه بازی Cyberpunk 2077 در دسامبر سال گذشته یک رویداد مهم بود، اما همانطور که مشخص است، به دلایل غلطی مهم شمرده شده است. این بازی، یکی از مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی است که در طی سال‌های گذشته عرضه شده و به خاطر وضعیت فنی ضعیف –مخصوصاً در کنسول‌ها- مورد واکنش و انتقاد شدیدی قرار گرفت.

با توجه به سال‌های زیادی که بازی در حال توسعه بود و تأخیر چندین ‌باره هنگام راه‌ اندازی، راه ‌اندازی بازی Cyberpunk باعث ایجاد مکالمات بسیاری درباره انتشار شتاب ‌زده و با عجله بازی شد. اخیراً، مدیر عامل یعنی استراوس زلنیک طی تماس سه‌ ماهه سرمایه ‌گذاران Take-Two Interactive به توجیه این امر پرداخت.

Rockstar Games تحت مالکیت Take-Two به‌ طور مداوم بازی‌های جهان باز عظیمی را بدون عیب و نقص فنی منتشر می‌کند و جدیدترین آن‌ها هم Red Dead Redemption 2 بوده است. در حالی که سایر عناوین Take-Two نیز سطوح چشمگیری را حفظ کرده ‌اند. زلنیک بیان کرد که Take-Two موضوعی را به بخش اصلی خود تبدیل کرده و این شرکت تصمیم گرفته به ‌جای عجله در انتشار بازی‌ها برای حفظ تاریخ برنامه ‌ریزی‌شده آن‌ها “منتظر کامل شدن” بماند.

صحبت‌های زلینک

زلنیک بیان کرد “ما بیشترین انتقادات را شنیده ‌ایم. چطور باید کیفیت تعهداتمان را حفظ کنیم، با اطمینان از اینکه تیم­‌های خلاقی داریم که چیزی که دوست دارند را دنبال می‌کنند و چیزی که نسبت به آن اشتیاقی دارند را دنبال نمی‌کنند. همینطور دیسیپلین عملکردی و مالی را به‌ طور هم‌ زمان حفظ می‌کنند. تأثیرش این است که می‌توانیم چرخه‌های توسعه طولانی داشته باشیم و به خاطر آن مورد انتقاد قرار نمی‌گیریم.”

“اما من فکر می‌کنم چیزی که کاربران به آن اشاره دارند این واقعیت را نشان می‌دهد که اگر می‌توانید کمال را ایجاد کنید باید منتظر بمانید و تمام تیم ما به دنبال کمال هستند و ما همیشه موفق نیستیم. گاهی اوقات ما کوتاه می‌آییم اما اهداف نه. اگر این چیزی است که باعث می‌شود ذهنمان، دیسیپلین­مان هوشیارتر شود و سخت‌تر تلاش کنیم. پس بله، منظورم این است که اینکه Rockstar Games به‌ طور مداوم محتوای اضافی برای Grand Theft Auto Online و Red Dead Online تولید می‌کند عالی است.

“اما آن‌ها مفادی که به آن اعتقاد دارند را کنار می‌گذارند. جیزهایی که نسبت به آن‌ها اشتیاق دارند و از بالاترین کیفیت ممکن برخوردارند. این بدان معنا است که ما لزوماً الگوی هفتگی دقیقی نداریم و نخواهیم داشت. این بدان معنا است که ما تاریخ دقیق عرضه عناوین خود را نمی‌دانیم. تنها چیزی که می‌دانیم این است که باید منتظر بمانیم تا همه‌ چیز به حد کمال برسد و این با ۲K و Social Point و Private Division مطابقت دارد.

” این یک تعهد خدشه‌ ناپذیر و بخشی از استراتژی ما است و از رأس شرکت نشات می‌گیرد. وقتی از نظر زمان‌بندی کم می‌آوریم یا وقتی ‌که نسبت به زمان همیشگی به دوره بیشتری نیاز داریم، آماده پذیرش نتایج هستیم.”

سطح پرداخت بازی‌های Take-Two – به‌خصوص بازی‌های Rockstar- ثابت باقی می‌ماند و این غیر قابل ‌انکار است. مشاهده آن بسیار چشمگیر است و شکی نیست که این همان سطحی است که بسیاری از صنایع دوستش دارند. البته، روی دیگر سکه بحران‌هایی است که در طول توسعه رخ می‌دهد، که به نظر نمی‌رسد معامله درستی باشد. گزارشات نشان داده ‌اند که Rockstar قصد دارد این بحران‌ها را به حداقل برساند. پس امیدواریم این اتفاق بیافتد و نتیجه خوبی بدهد و سازندگان بتوانند سطح خوبی را تحت شرایط کاری بهتر حفظ کنند.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 14 =