مرور وقایع نسخه‌های گذشته در بازی The Banner Saga 3

The Banner Saga 3 PS4

اولین بار در سال ۲۰۱۴ بازی The Banner Saga به دوستداران بازی های رایانه ای ارائه شد. این بازی از ابتدا با استقبال مخاطبان روبرو شد. استودیو استوئیک (Stoic) به عنوان سازندۀ این بازی اعلام کرده بود که قصد ساختن یک سری سه گانه را دارد. در حقیقت، کامیابی این شرکت در جلب نظر مخاطبان در هنگام انتشار اولین نسخه این مجموعه، مشوق آن ها در ساخت و ارائه نسخه های بعدی این بازی شد.

استودیو استوئیک در همان سال یعنی ۲۰۱۴ نسخه دوم The Banner Saga را منتشر ساخت. این نسخه نیز همانند نسخه اول از کیفیت خارق العاده ای برخوردار بود و توانست مخاطبان را راضی و چشم انتظار انتشار نسخه بعدی نگه دارد. با نزدیک شدن به زمان انتشار The Banner Saga 3 استودیو استوئیک اقدام به ارائه تریلری در این مورد کرد. آن ها در این تریلر با معرفی نسخه های قبلی، و با استفاده از برخی صحنه های مبارزان حماسی شخصیت های معروف نسخه های پیشین، سعی در ترغیب مخاطبان برای تجربۀ نسخۀ جدید را دارشتند.

The Banner Saga 3 PS4
The Banner Saga 3 PS4

همان طور که اشاره شد، اگر دو نسخه قبلی این سری را تجربه نکرده اید این تریلر کمک زیادی به شما در جهت آشنایی با این بازی خواهد کرد. بنابراین تماشای این تریلر را به این دسته از طرفداران بازی پلی استیشن ۴ اکیداً توصیه می کنیم. از نظر ساختاری نیز، تریلر جدید نشان دهندۀ تغییرات مثبتی در استراتژی بازی و تاکتیک مورد استفاده در روند بازی است. به طوریکه می توان کیفیت گرافیکی که در تریلر بازی به نمایش گذاشته شده است را از جملۀ جذاب ترین بخش ها و نقطۀ قوت The Banner Saga 3 به شمار آورد.

البته همۀ جذابیت بازی منحصر به گرافیک فوق العادۀ آن نیست، داستان بازی نیز مبارزات حماسی را در فضایی رویا گونه و فانتزی روایت می کند که همین مسئله در موفقیت The Banner Saga 3 نقش مهمی داشته است. در واقع داستان بازی به شدت از تاریخ خدایان نوروس الهام گرفته است. خدایان نوروس یا اساطیر نوردیک در افسانه های مردم اسکاندیناوی نقل شده اند. اویدن (Odin) در این افسانه ها، فرزند بور و بستلا است و چنین کفته شده است که در راس تمام خدایان نوروس قرار داشته است.

در افسانه ها چنین آمده است که نوروس، چندین همسر به نام های فریگ (الهۀ پیمان، ریسندگی، زایش، مادری)، یورد (الهۀ زمین) و غول مونث یا گرید داشته. همچنین پنج فرزند برای او نقل شده است. بالدر (که فرشتۀ پاکی و دوستی بود)، هود (فرزند نابینایی که خدای زمستان و تاریکی بود)، هرمود (فرزند جسور و پیام رسان)، ثور (خدای آذرخش و تندر، که محبوب ترین ایزد در خدایان نوروس بود) و ویدار (که خدای انتقام بود).

به هرحال آنچه تفاسیر در مورد بازی The Banner Saga 3 ذکر کرده اند، نشان می دهد، الهام گیری از این خدایان در نوشتار داستان بازی اهمیت زیادی داشته است.از تریلر منتشر شده چنین استنباط می شود که بازیکنان باید به شدت مراقب تصمیمات خود در حین بازی باشند زیرا داستان بازی به گونه ای است که تصمیم های اتخاذ شده توسط بازیکن در شرایط مختلف بازی، بر روی روند بازی تاثیر خواهد گذاشت.

بعد از انتشار تریلر مربوط به وقایع گذشته، شاهد انتشار تریلرهای دیگری نیز بودیم. در یکی از این تریلرها شخصیت بورلوک به مخاطبان معرفی می شود. البته بورلوک رهبر گروه راونز (Ravens)، شخصیتی جدید در Banner Saga نیست ولی تریلر حاوی نکاتی جالب از تاریخچه حضور این شخصیت در بازی Playstation 4 می باشد. در ابتدا راوی در مورد نسخه های اول و دوم اطلاعاتی به مخاطبان ارائه می دهد سپس با ارائه توضیحاتی در مورد بورلوک، از راز خشونت این شخصیت پرده بر داشته می شود.

بورلوک در نسخه اول برای بازیکنان شخصیتی غیر قابل بازی بود ولی در نسخه دوم مخاطبان این امکان را داشتند که کنترل این شخصیت را در دست بگیرند. در تریلری دیگر که در واقع تریلر اول در مورد بازی The Banner Saga 3، استودیو استوئیک ۳۱ دقیقه از گیم پلی بازی را منتشر کرد. در این تریلر مخاطبان شاهد گیم پلی انتخاب های شخصیت های در فضای بازی بودند. یک شخصیت جدید به نام جونو نیز در این تریلر به مخاطبان معرفی شد و مخاطبان اطلاعاتی راجع به راهبردها و استراتژی های بازی و همچنین سیستم مبازرات آن به دست آوردند. بر طبق این تریلر شما با سیستمی مبتنی بر نوبت در مبارزات این بازی مواجه هستید.

با توجه به اخبار منتشر شده توسط سازندگان بازی The Banner Saga 3 احتمال ساخت نسخه های جدیدتر از این بازی نیز وجود دارد و ما شاهد توسعه بیش تر سری Banner Saga خواهیم بود. نسخه سوم این سری در تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۱۸ برای پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، پی سی، مک، نینتندو سوییچ و اندروید منتشر شده است.

کلیدواژه : بازی The Banner Saga 3 PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شش =