حجم آپدیت بازی Spyro Reignited Trilogy PS4

Spyro Reignited Trilogy PS4

مجموعه بازی Spyro Reignited Trilogy حاوی سه نسخه به نام های Spyro the Dragon ،Spyro 2: Ripto’s Rage و Spyro: Year of the Dragon می باشد که هر کدام از این سه نسخه، جذابیت خاص خود را داراست. اولین سری این مجموعه در سال ۱۹۹۶ منتشر شد و در آن زمان توانست مخاطبان زیادی را جذب خود کند. نسخه های بعدی هم بعد از چند سال منتشر شدند و همانند سری اول، با قدرت ظاهر شدند.

اما این موفقیت برای این مجموعه بازی یک شبه به دست نیامد بلکه فراز و نشیب های زیادی بر سر راه آن قرار داشت. حتی نام اژدهای موجود در بازی هم بعد از بحث های فراوان پیرامون آن انتخاب شد. این بازی، در سبک پلتفرم است و کاربر در آن، در قالب کاراکتر یک اژدها، باید سرزمین خود را از دست دشمنان نجات دهد. این مجموعه بازی بعد از انتشار متوقف نشد و نسخه های ریمستر شده آن توانست موفقیت بیشتری در پی داشته باشد.

Spyro Reignited Trilogy PS4
Spyro Reignited Trilogy PS4

نسخه ریمستر شده ای که توسط استودیوی اکتیویژن منتشر شد، بسیار باکیفیت تر بوده و به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ عرضه شد. هرچند بعدها، کنسول ایکس باکس وان نیز توانست میزبان آن باشد. سازندگان بازی در نسخه های ریمستر شده، سعی کرده اند تا ساختار کلی بازی تغییری نکند و جلوه های بصری آن بهبود یابد چراکه تغییر در ساختارگیم پلی می توانست به حس و حال فضای بازی خلل وارد کند و به همین دلیل از آن خودداری شد.

گیم پلی آن، سرگرم کننده و بسیار جذاب است و همین مورد موجب شده تا نمرات خوبی نصیب نسخه ریمستر شده این مجموعه شود. استودیوی سازنده و منتشر کننده آن توانسته اند جزئیات بیشتری را وارد بازی کنند و به خوبی از عهده ساخت انیمیشن ها آن هم با کیفیت بهتر و روان تر برآمده اند. نسخه اصلی این بازی توسط استودیو اینسامنیاک گیمز ساخته شده بود و در زمان خود، بسیار موفق بود اما استودیوی Toys for Bob توانسته در این نسخه ریمستر شده، تجربه بسیار بهتری را برای کاربران رقم بزند.

این بازی برای کودکان طراحی شده و فضای آن برای سنین آن ها مناسب است. طبق گفته سازندگان بازی، اژدهای موجود در آن در ابتدا قرار بود که بزرگسال باشد اما این مورد می توانست موجب عدم برقراری ارتباط کودکان با آن شود به همین دلیل، این تصمیم تغییر کرده و اژدهای بازی که اسپایرو نام داشت، کوچکتر در نظر گرفته شد. از ویژگی های اسپایرو، تند دویدن و هم چنین پرواز است که بدون کمترین نقصی انجام می شود و دارای کیفیت خوبی است.

اما مهم ترین ویژگی این نسخه ریمستر شده، گرافیک بازی است که از کیفیت بی نظیری برخوردار است. سازندگان این سری جدید، با طراحی مجدد کاراکترها و مراحل بازی و دشمنان موجود در آن، سعی در بهبود آن داشته و به خوبی از عهده این وظیفه برآمده اند و لذت فراوانی را برای کاربران رقم زده اند. مراحل بازی دارای تنوع زیادی شده و طبق گفته سازندگان آن، از شهرهای فیلم هایی مانند جنگ ستارگان الهام گرفته شده است.

هوش مصنوی دشمنان نیز پیشرفت چشمگیری داشته و باعت جذابیت بیشتر بازی شده است. علاوه بر گرافیک روان و با کیفیت بازی و نورپردازی های زیبایی که در آن مشاهده خواهید کرد، موسیقی آن که در سبک کلاسیک است، نیز در انتقال حس بازی به کاربر، نقش مهمی را ایفا می کند. در این نسخه ریمستر شده، شاهد صداگذاری های بسیار خوبی خواهید بود که توسط دوبلورهای حرفه ای کار شده و علاوه بر افزایش تعداد این دوبلورها، کیفیت کار آنان نیز پیشرفت زیادی داشته است.

البته ارائه این محصول با کیفیت بدون تلاش سازندگان نسخه اولیه این بازی که در آن سال ها و با امکانات کمتر، توانسته بودند بازی خوبی ارائه دهند، ممکن نبود. در مورد این نسخه ریمستر شده، اخباری وجود داشت که حاکی این امر بود که از طرف شرکت منتشر کننده این مجموعه بازی، اعلام شده که دیسک بازی Spyro Reignited Trilogy فقط شامل بازی Spyro the Dragon خواهد بود و کاربرانی که قصد انجام دو سری دیگر این مجموعه یعنی Spyro 2: Ripto’s Rage و Spyro: Year of the Dragon را دارند، باید به دانلود آن ها اقدام کنند ولی حجم آن مشخص نشده بود.

با عرضه این بازی، کاربرانی که آن را خریداری کرده و به دانلود این دو نسخه پرداختند، اعلام کردند که حجم این دو نسخه، ۱۹ گیگابایت بوده و این حجم باید توسط کاربران دانلود شود. فضای بازی اولی فقط ۳۱.۵ گیگابایت بود ولی با دانلود این دو سری، این فضا به ۶۷.۵ گیگابایت افزایش می یابد. البته این حجم مربوط به Playstation 4 است و در کنسول ایکس باکس وان، این فضا بیشتر بوده و در ابتدا فضای بازی ۳۶.۵ گیگابایت است که بعد از دانلود دو سری دیگر، افزایش هم می باید.

یکی دیگر از مسائلی که کاربران پس از تجربه این بازی اعلام کردند این بود که برای انجام بازی Spyro 2: Ripto’s Rage و Spyro: Year of the Dragon، باید دیسک بازی را در داخل کنسول قرار دهید و بدون آن، قادر به تجربه بازی نخواهید بود. زمان ارائه این مجموعه بازی با اندکی تاخیر همراه بود و دلیل این تاخیر، تلاش سازندگان آن برای هر چه بهتر کردن این بازی و تغییر برخی قسمت های آن بود تا بتوانند مجموعه ای با بهترین کیفیت ارائه کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 1 =