مشکلات بازی سایبرپانک ۲۰۷۷

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

پس از سال‌ها انتظار پر شور و هیجان،‌ سرانجام میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به Night City راه یافتند. همانطور که انتظار داشتید، در بازی RPG جهان باز CD Projekt RED، چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارند. هرچند هیچ بازی‌ای کاملاً بی نقص نیست و مشکلات بازی Cyberpunk 2077 موجب نارضایتی بازیکنان شده است. در این مقاله در مورد ۱۰ مشکل Cyberpunk 2077 که بازیکنان از زمان انتشار اخیر آن اغلب مطرح کرده‌اند، صحبت خواهیم کرد.

نسخه‌های معمولی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

Cyberpunk 2077 یک بازی فوق‌العاده بلندپروازانه است. اگر آن را در سخت افزار مناسبی اجرا کنید، جلوه بصری بی‌نظیری دارد. اما این بلندپروازی، با قراردادهایی همراه است. عملکرد این بازی در نخستین روز‌های خود بر روی نسخه‌های معمولی PS4 و Xbox One به طرز عجیبی بد بود. از عابرین پیاده و تردد بسیار آهسته گرفته تا تصاویر و بافت‌هایی که بارگیری آن‌ها اغلب طول می‌کشد. فریم ریت متغیر و کندی که گاهاً موجب کرش (قطع ناگهانی بازی) شده و افراد را از بازی خارج می‌کند.

هنوز بسیاری از موارد فنی دیگر وجود دارد که ما حتی به آن‌ها اشاره نکردیم. دانستن این واقعیت که The Witcher 3 نیز هنگام انتشار دارای مشکلات فنی متعددی بود و CD Projekt RED موفق به رفع اکثر آن‌ها شد، می‌تواند برای ما تسلی ‌بخش باشد. امیدواریم که در رابطه با Cyberpunk نیز همین اقدامات انجام شود.

مبارزه با دست خالی  یا سلاح سرد (Melee)

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

مبارزه‌های Melee اغلب مواردی هستند که RPGهای اول شخص با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. مخصوصاً آن‌هایی که به اسلحه و تیراندازی به عنوان اصلی‌ترین وسیله مبارزه خود اعتماد دارند. Cyberpunk 2077 نیز این مسئله را دارد. اگر منصفانه برخورد کنیم، مبارزه Melee در اینجا چندان ترسناک نیست. برای مثال، استفاده از سلاح‌هایی مانند شمشیر Katana و Mantis حس بسیار خوبی به بازیکن می‌دهد. اما وقتی که مجبور به مبارزه با استفاده از مشت‌های خود می‌شوید، داستان کمی فرق دارد. زمانی که با مشت خود می‌جنگید، عملکردتان آهسته‌تر خواهد بود و مسلماً نسبت به اسلحه، ضربات سبک‌تری را وارد می‌کنید.

BULLET SPONGES

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

ابتدا به معرفی این اصطلاح می‌پردازیم. Bullet Sponge یکی از ایرادات بازی‌های تیراندازی است که در آن برای از بین بردن دشمن مجبور به شلیک تعداد زیادی گلوله می‌شوید. یعنی تیرهایی که به دشمن شلیک می‌کنید همچون شلیک به یک اسفنج، بی تأثیر است و این امر به مرور موجب خسته کننده شدن و یکنواختی بازی می‌شود.
این مسئله‌ای است که اغلب در بازی‌های تیراندازی شاهد آن هستیم. بنابراین جای هیچ تعجبی نیست که Cyberpunk 2077 هم از این قاعده مستثنی نباشد. این یک RPG است، بنابراین احتمال موفقیت شما در جنگ اساساً با توجه به آمار، تجهیزات و پیشرفت شما سنجیده می‌شود. به همین خاطر، اگر ده‌ها گلوله به سمت سر دشمن شلیک کنید و ببینید هیچ تأثیری بر آن نداشته، مسلماً ناامید و دلسرد خواهید شد.

سیستم غارت بهم ریخته

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

Cyberpunk 2077 در درون خود یک بازی غارتگری بزرگ جای داده و این یکی دیگر از مواردی است که چندین بار برای بازیکنان مشکل‌ساز شده است. بازی دائماً زره، سلاح و آیتم‌های جدید به بازیکنان می‌دهد و این یعنی شما مرتباً وسایل و تجهیزات خود را عوض می‌کنید. فقط برای اینکه بالا رفتن اعداد آن‌ها (به خصوص رتبه زره و DPS) را ببینید. چرا باید اینطور باشد؟ زیرا به غیر از برخی استثناهای نادر، امتیازات و مزایای خاصی که زره در اکثر مواقع به همراه دارد، بسیار ناچیز است. در نتیجه، بازی دائماً به شما غنائم جدیدی می‌دهد، اما تقریباً انگیزه کافی برای مراقبت از آن‌ها را از شما گرفته است.

NIGHT CITY چندان اضطراری نیست

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

گشت و گذار در خیابان‌های Night City و کاوش در گوشه و کنار این کلانشهر آلوده به جنایت،‌ یکی از جذاب‌ترین چشم‌انداز‌های این بازی است. از بسیاری جهات، این بازی به قول خود عمل کرده است. Night City شهر فوق‌العاده‌ای است و به لطف جهان‌سازی خوبی که دارد، به عنوان یک پس زمینه عالی در داستان بازی عمل می‌کند. اما به آن دسته از افرادی که به دنبال یک محیط خاص برای ایجاد یک گیم‌پلی فوری هستند، باید بگوییم که چندان به این موضوع امیدوار نباشند.

مانند دنیای The Witcher 3، Night City سندباکس نیست، بلکه دنیایی است که به دقت ساخته شده و پر از فعالیت‌هایی است که CDPR مقرر کرده است. اکثر این فعالیت‌ها عالی هستند، بنابراین در آن جبهه هیچ کمبودی وجود ندارد. اما این دنیایی نیست که با نشان دادن واکنش پویا به اعمالی که انجام می‌دهید، به شما اجازه دهد تا خود را در آن به هر طریقی که مایلید سرگرم کنید.

NPCهای بی‌حرکت

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

Night City شهری فوق‌العاده شلوغ است و تعداد زیادی از ساکنین آن، نقش‌های جالبی را ایفا می‌کنند. از کاراکترهایی که مشغول پخش کردن مأموریت‌های جانبی هستند گرفته تا دشمنانی که بی‌نهایت تمایل به خشونت دارند. از فروشندگان و دلالان گرفته تا پلیس و باند جنایتکاران. اما بسیاری از بازیکنان گزارش کرده ‌اند که اکثر NPCها (کاراکترهایی که به دست بازیکنان کنترل نمی‌شوند) بدون هیچ هدفی در Night City ایستاده ‌اند و تنها کاری که می‌کنند این است که محیط را شلوغ به نظر برسانند. حتی در صورت تعامل با این NPCها، پاسختان را در یک جمله کوتاه خواهند داد.

ناامیدی از POLICE

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

طی چند سال گذشته، اغلب شاهد بوده‌ ایم که مردم در مورد اینکه چقدر می‌خواهند Cyberpunk 2077 جای دنیای GTA را بگیرد، صحبت می‌کنند. در دنیای جهان باز این بازی،‌ هرج و مرج‌های زیادی وجود دارد که می‌توان مرتکب شد. اما تلاش نیروی انتظامی برای تعقیب شما و متوقف کردن اقداماتتان، بخش مهمی است که در Cyberpunk 2077 به خوبی اجرا نشده است. حتی اگر حین ارتکاب جرم توسط پلیس یا نیروی انتظامی دیده شوید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. مگر اینکه کار فوق‌العاده خطرناکی کرده باشید که در این صورت تنها تا چند بلوک شما را تعقیب می‌کنند و سپس خیلی راحت از تعقیب شما دست می‌کشند.

تماس تلفنی و پیام‌های بیش از حد

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

تلفن V، ابزار مهمی در Cyberpunk 2077 محسوب می‌شود، چرا که همانند یک رابط برای بسیاری از مأموریت‌ها و فعالیت‌های جانبی عمل می‌کند. اما تعداد دفعات تماس‌های تلفنی و پیام‌هایی که به آن می‌رسد بیش از اندازه است. در طول مأموریت‌های اصلی و جانبی اغلب تماس‌هایی از سوی کاراکترهای دارای مأموریت با شما گرفته می‌شود.‌ با ورود به مناطق مختلف شهر، معمولاً تماس‌هایی از سوی افرادی که دارای مشاغل جانبی هستند با شما گرفته می‌شود. دلالان نیز به روش خود پیام‌هایی در رابطه با وسایل نقلیه موجود برای فروش به شما می‌فرستند. این لیست تماس همچنان ادامه دارد.

کمپین اصلی بازی، نسبتاً کوتاه است

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

کمپین اصلی Cyberpunk 2077 نسبت به The Witcher 3 کوتاه‌تر است.‌ مسیر اصلی گیم ‌پلی این بازی تقریباً ۲۵-۲۰ ساعت است. برخلاف The Witcher 3 که ۵۰ ساعت بود و این کوتاهی در مدت زمان بازی مورد انتقاد بازیکنان و نقادان قرار گرفت. البته در اینجا باید به چند نکته توجه کنید. برای مبتدیان، یک بازی ۲۵ ساعته اصلا بازی کوتاهی نیست. علاوه بر این، نادیده گرفتن مأموریت‌های جانبی در راستای داستان اصلی، با توجه به اینکه این مأموریت‌های جانبی بسیار مهم و عالی هستند، روشی بسیار کوتاه‌ کننده برای بازی‌ای مانند Cyberpunk 2077 محسوب می‌شود. اما مطمئناً همه دوست ندارند که تمام فعالیت‌های اختیاری را به طور کامل انجام دهند. بنابراین اگر فکر می‌کنید که قرار است فقط داستان اصلی این بازی شما را به مدت ۴۰ الی ۵۰ ساعت مشغول کند،‌سخت در اشتباه هستید.

ظاهر

مشکلات بازی سایبرپانک 2077

Cyberpunk 2077 دارای یک سیستم کاراکترسازی و شخصی سازی نسبتاً گسترده‌ای است. اما احتمالاً می‌دانید که قرار است از چه چیزی بگوییم. این موضوعی است که در طی چند سال گذشته، بارها مطرح شده است. همانطور که می‌دانید، این یک بازی اول شخص است و در آن شما زیاد نمی‌توانید صورت یا لباس V را ببینید. بنابراین سفارشی کردن جزئیاتی مانند بلندی ناخن یا نوع دندان‌ها وقتی که قابل رؤیت نیستند، چه فایده‌ای می‌توانند داشته باشند؟

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =