جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی The Persistence PS4 کمپانی Firesprite

جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی The Persistence PS4 کمپانی Firesprite

جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی The Persistence PS4 کمپانی Firesprite

بازی the persistence حدود دو سال پیش توسط شرکت سونی معرفی شد که طرفداران زیادی را به واسطه ی ژانر ترسناکی که داشت جذب کرد. ترسی که بر کاراکتر بازی مستولی میشود و در عین حال باعث تحریک او در جهت نجات خود و بقیه ی اعضا میشود. خط داستانی بازی از این قرار است که یک سفینه فضایی به همان نام persistence ،طی اتفاقاتی بر روی یک ستاره ای قرار میگیرد که با سیاره ی زمین فاصله ی زیادی دارد.
این سفینه که یک سفینه ی تحقیقاتی است باعث ایجاد رخداد هایی میشود که برخی افراد حاضر در آن ستاره را دچار تغییراتی میکند. اما افرادی که داخل خود سفینه بودند به سبب سیستمی که این سفینه داشت سالم و بدون تغییر باقی ماندند. حالا آن ها میبایست به نجات افراد خود میپرداختند که در بیرون از سفینه دچار جهش هایی عجیب شده بودند. پس درواقع گیمر در نقش یک منجی ظاهر میشود.

جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی The Persistence PS4 کمپانی Firesprite
جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی The Persistence PS4 کمپانی Firesprite

حالا در ادیشن جدید این بازی قابلیت هایی به آن افزوده شده که در ادامه به توضیح درباره ی آن ها میپردازیم. همانطور که میدانید، امروزه ما در دنیایی زندگی میکنیم که روزبه روز در حال پیشرفت است و زندگی در تمامی مقاطع برای تمامی افراد رو به آسان شدن میرود. از تهیه ی غذا و خوراک، نحوه ی نظافت، درمان بیماری هایی که قبل تر ها با عنوان لاعلاج یا صعب العلاج از آن ها یاد میشد گرفته تا طریقه های مختلف حمل و نقل و دیگر نیاز های ضروری.
اما گذشته از این ها میدانید که زندگی برای افراد معلول جسمی سختی هایی دارد که عملکرد آن ها را در اکثر زمینه ها مختل میکند.این نسخه با در نظر گرفتن افراد معلول آپشن هایی برای آن ها ضمیمه ی مسیر کرده است. این بار این بازی برای افراد در تمام درجات و شرایط طراحی شده است و به قولی تاکید بر برابری افراد دارد. به این صورت که افراد معلول هم شانس پرداختن به این بازی Playstation را دارا شدند و میتوانند مانند سایر افراد که مشکلی با انجام بازی ندارند به بازی بپردازند.
در این روند افراد معلول از طریق pause menu وارد تنظیمات می شوند و تغییراتی در آن اعمال می کنند که در ادامه این تغییرات را شرح میدهیم.
برای افرادی که از توانایی بدنی کمتری برخوردارند، امکان تنظیم بازی روی زره خودکار وجود دارد که در مواقع مورد نیاز زره دفاعی به صورت خودکار برایشان فعال میگردد. همچنین قابلیت جابجایی به صورت نامتناهی برای کاربر وجود دارد و همینطور مهماتی که برای جنگ لازم است نیز، به تعداد بی نهایت فراهم است.
همچنین این آپشن که از نظر من بسیار کاربردی است از مهم ترین آپشن ها محسوب میشود. در این مرحله بازیکن میتواند سرعت بازی را کم کند تا بتواند کنترل کامل روی بازی داشته باشد. این قابلیت برای افرادی طراحی شده که قدرت عکس العملشان پایین است. پس دیگر مشکلی با سرعت بالای بازی، حمله ی ناگهانی دشمن، فرار، شلیک و این مشکل ها ندارند و همواره میتوان میزان آسیب پذیری زیاد را نیز کاهش داد.
به طوری که با برخوردهای غیر متفرقه کاراکتر بازی دچار آسیب ناگهانی نشود و قدرت بدنی بیشتری داشته باشد.
از دیگر قابلیت های مهم میتوان به قابلیت آن در برابر افراد ناشنوا اشاره کرد. به کاربران ناشنوا و کم شنوا این توانایی داده میشود که متوجه موقعیت حریف ها از طریق علامت ها بشوند و در جاهایی که موقعیت از طریق صدای دشمن یا دیگر کاراکتر ها تشخیص داده میشود بتوانند به راحتی خطر را شناسایی کنند.

جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی The Persistence PS4 کمپانی Firesprite
جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی The Persistence PS4 کمپانی Firesprite

گذشته از این ها بازی به طور کلی شامل چهار بخش است. بخش اول Campaign است که وقتی تجهیزاتتان در طول بازی ارتقا یافت به شما این امکان را میدهد که با همان تجهیزات جدید یک بار دیگر بازی پلی استیشن ۴ را از سر بگیرید. اما خب تغییراتی نیز متوجه حالتان میشود. برای مثال شرایط در سخت ترین حالتشان برای شما جلوه میکنند و دیگر این قابلیت که بتوانید دشمنان را پشت موانع ببینید برایتان وجود ندارد.
بخش بعدی permadeath است. این بخش مانند بخش campaign میباشد. با این تفاوت که پس از اینکه کاراکتر یا همان گیمر یک بار میمیرد، این بار بدون تجهیزات ارتقا یافته و به نقطه ی آغاز باز میگردد.بخش دیگر glass canon است. در این بخش اسلحه ی شما دارای گلوله های فراوانی است که تمام نمیشوند و شما باید تعداد زیادی اتاق را طی کنید و نهایتا از محل بگریزید. بخش First blood هم مانند بخش glass canon است و شما باید به سرعت از محل معین شده فرار کنید اما دیگر مانند بخش قبلی دارای تجهیزات و مهمات بی نهایت نیستید و تنها با یک چاقو باید مراحل را طی کرده و محل مذکور را ترک کنید.

مرکز خرید دات کام

کلیدواژه : بازی The Persistence
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =