معرفی اسلحه جدید بازی Call of duty Black Ops 4

معرفی اسلحه جدیدی برای بازی پلی استیشن 4 Call of duty Black Ops 4 با تریلری

بعضی بازی ها برای کاربران به قدری جذاب و دوست داشتنی می شوند که گاها می‌بینیم با وجود ضعف ها در برخی نسخه ها باز هم برای آمدن نسخه جدید آن لحظه شماری می کنند. قطعا کال آف دیوتی یکی از این بازی ها به شمار می رود. هر چند Call of Duty: Black Ops 4 نسبت به نسخه های قبلی تغییرات زیادی داشته است و حتی برخی از بخش های محبوب بازی را هم حذف کرده است اما این تغییرات منجر به بدتر شدن بازی نشده است.

نمی توان گفت این تغییرات اتفاق فاجعه آمیز یا شگفت انگیزی هستند، در حالی که در دنیای بازی سازی برخی بازی ها با تغییرات کوچک نابود شده‌ اند و برخی دیگر با کمی تغییرات به موفقیت های شگفت انگیز دست پیدا کرده اند. در این نسخه از کالاف دیوتی بخش داستانی حذف شده است، تصمیمی که بحث های زیادی پیرامون آن شکل گرفت.

با وجود منتقدان زیاد، اما این حذف به نفع بخش های دیگر بازی تمام شد. البته این نسخه عاری از هیچ گونه داستان نیست بلکه چند مرحله نه چندان بلند برای Specialist های بازی تدارک دیده شده اند که دو هدف را دنبال می کنند. یکی معرفی کردن گزینه های هر کدام از Specialist ها و در وهله ی دوم به دنبال ایجاد یک پیش زمینه داستانی درباره کاراکتر های بازی بوده اند. این قسمت ها به خوبی به بازیکنان کمک می کنند تا با ویژگی های منحصر به فرد کاراکترها آشنا شوند و در ادامه ی بازی از آن ها بهره ببرند.
هر چند نمی توان از این مسئله گذشت که دشمنان در این قسمت ها دارای هوش مصنوعی قوی ای نیستند. تصاویری که برای معرفی شخصیت ها ارائه می شود دارای کیفیت لازم نیستند چرا که چندان اطلاعات قابل استفاده ای درباره ی کاراکترها بدست نمی آوریم و از اهداف و شخصیت‌ آن ها چیز زیادی دستگیرمان نمی‌ شود. پس در کل می توان گفت کمپانی نتوانسته با قرار دادن این بخش ها خلا نبود داستان را جبران کند.

معرفی اسلحه جدیدی برای بازی پلی استیشن 4 Call of duty Black Ops 4 با تریلری
معرفی اسلحه جدیدی برای بازی پلی ‌استیشن ۴ Call of duty Black Ops 4

اگر میزان محتوایی که یک بازی تولید می‌ کند را مهم می پندارید، باید بگویم این بازی در این مورد سربلند خواهد بود. گفتنی است می توان ساعت ها به بازی در بخش های زامبی، چند نفره و یا بتل رویال گذراند. شاید در نگاه اول به نظر برسد این بازی برای طولانی مدت طراحی نشده است ولی کاملا برعکس است، باید گفت چند ماهی می توانید روی آن حساب باز کنید.

اما شاید جذاب ترین مسئله در این بازی تجربه‌ ی متفاوت اسلحه ها باشد. در طراحی و استفاده از هر اسلحه مقدار زیادی وسواس و حساسیت دیده می شود، به طوری که از تک تک شلیک ها لذت می برید و حتی برخورد تیر با دشمن را هم به خوبی حس می کنید. گیم پلی بازی به قدری روان و مرتب است که در کمتر بازی ای دیده شده است.

معرفی اسلحه جدیدی برای بازی پلی استیشن 4 Call of duty Black Ops 4 با تریلری
معرفی اسلحه جدیدی برای بازی پلی ‌استیشن ۴ Call of duty Black Ops 4

بخش چند نفره بازی خود از چند قسمت مختلف تقسیم شده است. علاوه بر team death match که در نسخه های قبلی هم بود در این نسخه قسمتی به نام کنترل داریم که در آن دو تیم باید به صورت نوبتی به یک نقطه حمله کنند یا از آن دفاع کنند. همچنین قسمت Heist که چیزی شبیه به بازی کانتر را تداعی می کند هم وجود دارد. در این قسمت باید با میزان پولی که در اختیار دارید اسلحه و تجهیزات بخرید و در رقابت با تیم دیگر یک محموله را برداشته و به یک نقطه مشخص برسانید.

ریسک کمپانی سازنده یعنی تری ارک که بازی را کاملا آنلاین کرده بسیار شجاعانه و قابل ستایش است و برای لدت بردن از بازی تنها کافیست پیش داوری را کنار گذاشته و آماده ی یک تجربه ی جدید و خلاقانه باشید. در این صورت عدم وجود بخش داستانی به هیچ وجه به چشم نخواهد آمد. اخیرا استودیوی تری ارک با انتشار تریلری طرح اسلحه‌ی جدیدی را برای بازی Playstation 4 معرفی کرد.

این  طرح اسلحه و چند آیتم دیگر در خلال ایونت Barbarian که داخل بازی برگزار می شود معرفی شده‌ اند. بازیکنان در این رویداد می توانند با کسب امتیاز از این آیتم ها بهره مند شوند.

برای به دست آوردن این طرح اسلحه که با نام Hades  شناخته می‌شود باید در این رویداد به سطح ۲۰ برسید که البته کار آسانی نیست. این طرح به صورت فعال می باشد. یعنی در طول بازی پوسته‌ی آن تغییر می کند و شکل آن بسته به تعداد قتل های بازیکن می تواند متفاوت باشد. روند کار به این صورت می باشد که ماشینی در حال حرکت در یک جاده است و هرچقدر افراد بیشتری را بکشید طرح بیشتر درهم برهم می شود. در پایان هم این ماشین به پرواز در خواهد آمد.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 2 =