معرفی و بررسی بازی ایرانی Relax از استودیوی ساینا

بازی Relax

بازی ایرانی Relax یک بازی فکری برای پلتفرم گوشی های اندرویدی است که در آن بازیکنان باید تمرکز و توجه زیادی بر روی بازی داشته باشند. در این بازی باید توپی را از موانع مختلف عبور داده و از سمتی به سمت دیگر صفحه ی موبایل خود برسانید. با اینکه این بازی از نمونه ای خارجی الهام گرفته است، اما سازندگان بازی یعنی استودیوی ساینا، طراحی نوآورانه ای در بازی داشته اند که باعث شده Relax با هر بازی دیگری در این سبک متفاوت باشد.

بازی Relax
بازی Relax

بازی ایرانی Relax یک بازی فکری برای پلتفرم گوشی های اندرویدی است که در آن بازیکنان باید تمرکز و توجه زیادی بر روی بازی داشته باشند. در این بازی باید توپی را از موانع مختلف عبور داده و از سمتی به سمت دیگر صفحه ی موبایل خود برسانید. با اینکه این بازی از نمونه ای خارجی الهام گرفته است، اما سازندگان بازی یعنی استودیوی ساینا، طراحی نوآورانه ای در بازی داشته اند که باعث شده “ریلکس” با هر بازی دیگری در این سبک متفاوت باشد.

البته توسعه دهندگان زیادی در کشور ما در حال ساخت بازی های ویدئویی هستند. با اینکه صنعت بازی سازی در کشور ما نسبتاً نوپا محسوب می شود، اما بازی های موفقی نیز در سطح ملی و گاها در سطح جهانی ساخته شده اند که عموماً پروژه های کم هزینه ای نیز بوده اند. بازی Relax نیز جزء بازی های موفق موبایلی در کشور ما است.

قطعاً با مشاهده ی نام بازی، اولین چیزی که به ذهن مخاطب خطور می کند این است که قرار است با یک بازی آرامش دهنده روبرو باشم. البته احتمالاً پاسخ به این سؤال سخت است. اگر عاشق بازی های فکری هستید، پس این بازی قرار است حسابی ذهن شما را قلقلک دهد و شما را به چالش بکشد. اما اگر جزو آدم های عجول و کم صبر هستید، احتمالاً انتخاب این بازی گزینه ی مناسبی برای شما نخواهد بود! چرا که بازی دقیقاً صبر و حوصله ی شما را نشانه گرفته و محک می زند.

بازی Relax یک بازی مستقل است که در آن باید تمام توجه خود را بر حرکت موبایل خود متمرکز کنید. موانعی که پیش روی شما قرار دارند به سادگی طراحی شده اند اما عبور از آن ها تا حد زیادی دشوار است. خصوصاً این که با پیشروی در بازی، متوجه می شوید که مراحل در حال سخت تر شدن هستند و موانع پیچیده تری پیش روی شما قرار می گیرند.

اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع بپردازیم باید گفت که بازیکن باید نهایت تلاش و دقت خود را برای عبور از موانع به خرج دهد و توپ را به طرف دیگر بازی برساند و به دیوار آن اصابت کند. بعد از این برخورد، رنگ توپ تغییر می کند و همرنگ یکی از دیوارهای موجود در صفحه بازی می­شود.

 حال بازیکن باید تلاش کند که گوی را به دیوار همرنگ خود برساند؛ دیواری که درست در نقطه مقابل گوی قرار دارد. توپ پس از رسیدن، باید به این دیوار نیز اصابت کند. در واقع، بازیکن باید با توپ آن قدر به دیوار مورد نظر ضربه بزند که دیوار کاملاً به رنگ توپ در بیاید. این برخورد سبب می­شود که شما یک مرحله را گذرانده و به مرحله بعد بروید.

دیوارها در بازی Relax معمولاً دو رنگ هستند و تفاوت رنگ چندانی در ظاهر آن ها وجود ندارد و این مسئله باعث می شود که تمرکز بازیکن به خوبی حفظ شود و بازیکن درگیر رنگ های بازی نباشد. مراحل بازی بسیار هوشمندانه طراحی شده­اند و از تنوع بسیار زیادی برخوردارند. بعد از آن که به مراحل پیچیده ی بازی وارد می شوید، متوجه می شوید که برخی از موانع متحرک هستند. حرکت موانع، بازی را بیش از پیش سخت می کند. این بخش از بازی را می توان مهم ترین چالش دانست که بازیکن در مواجهه با آن به دردسر خواهد افتاد.

بازی Relax جزو آن دسته از بازی­هایی است که باید برای گذراندن یک مرحله بارها و بارها تلاش کنید و شکست بخورید و پس از آن با خشمی دوچندان شروع به تجربه ی دوباره ی بازی ­کنید تا موفق به گذشتن از یک مرحله از آن شوید. جالب است بدانید که سیستم پاداش خاصی در بازی تعبیه نشده است اما خود بازی به قدری درگیرکننده است که گذراندن مراحل بازی بهترین پاداش برای بازیکنان است.

بازی Relax بسیار ساده است و از نظر منتقدان باید این بازی را از سادگی بیش از اندازه آن خارج کرد.. بسیاری از مخاطبان معتقدند که طراح بازی با چند افکت ساده سایه زنی برای موانع موجود و گوی غلتان، می­توانست جلوه بهتری به بازی بدهد. البته باید گفت که این موضوع را نمی­توان به عنوان یک نقص در بازی دانست چون این احتمال وجود دارد که سازندگان بازی برای تمرکز بیشتر بازیکنان بر روی بازی، تصمیم باشند که جلوه های بصری بازی را ساده تر طراحی کنند.

بازی Relax
بازی Relax

نقدهای وارده بر بازی Relax

اما نقدهایی نیز بر بازی وارد است. یکی از این نقدها مربوط به مدت زمانی است که طول می کشد تا بازی مرحله ی جدید را آغاز کند. این فاصله زمانی در حدود ۳ ثانیه طول می کشد که بر روی صفحه موبایل با یک ثانیه شمار قابل رؤیت است. علاوه بر این، وقتی مرحله جدید آغاز می­شود، توپ متحرک است و در لحظه شروع در جای خود ثابت نیست و این موضوع می­تواند باعث سردرگمی و از بین رفتن تمرکز بازیکن شود. این مسئله به نوعی شروع مرحله را برای بازیکن بسیار سخت تر کرده است.

علاوه بر این، این مسئله فرصت عکس­العمل را از بازیکن در زمان شروع بازی می گیرد و ممکن است بازیکن چند مرحله را از دست بدهد تا درنهایت بتواند متوجه شود چگونه بازی را آغاز کند. در کل اگر از ترکیب رنگی این بازی بگذریم، بازی Relax به دلیل تنوع بسیار زیاد در مراحل بازی، رایگان بودن، کنترل با دقت بالا و درجه سختی بسیار زیاد می­تواند یک انتخاب خوب برای اوقات فراغت افراد باشد. کاربران مختلف در رده های سنی گوناگون می توانند در خانه، مترو، اتوبوس و یا هر زمان دیگری با این بازی، ذهن خود را به چالش بکشند.

معمولاً تعدادی از افراد برای تمرکز بر اعصاب خود از یک چالش بسیار سخت استقبال نمی­کنند اما گیمرها را می توان تنها افرادی دانست که برای تسلط ذهنی خود این چالش دشوار را انتخاب کرده و با تمام وجود به استقبال آن می­روند. بازی Relax نیز بازیکنان را وارد یک دنیای پیچیده، جذاب و البته دشوار می کند که ادامه آن فقط توسط افراد باهوش و متمرکز امکان پذیر است.

بازی Relax در روز­های اخیر برای پلتفرم اندروید انتشار یافته است و بازیکنان می توانند آن را دانلود و بر روی گوشی موبایل خود نصب کنند. این بازی با همه انتقاداتی که می توان از آن داشت؛ بسیار ساده و البته جذاب است. بازی Relax از یک ایده بسیار خوب طراحی شده است و این توانایی را دارد که هر کسی را به خود جذب و سرگرم کند. اگر می­خواهید خود را به چالش بکشید از تجربه این بازی مهیج غافل نشوید.

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =