معرفی و بررسی بازی ایکس باکس وان CrackDown 3

بازی Crackdown 3

مجموعه بازی Crackdown در ژانر اکشن ماجراجویی است که در آن شاهد المان های سند باکس هستیم که به کاربر خود اجازه می دهد هر شکلی که دوست دارد روند بازی را پیش بگیرد و جلو ببرد. بازی Crackdown در شهر پاد آرمان شهر روایت می شود و شما در نقش گروهی از مامورین مخصوص هستید که وظیفه محافظت از شهر را در برابر خطر ها احتمالی و انواع و اقسام خطر هایی که هدف آن ویران کردن شهر است دارید.

بازی Crackdown 3
بازی Crackdown 3

مجموعه بازی Crackdown در ژانر اکشن ماجراجویی است که در آن شاهد المان های سند باکس هستیم که به کاربر خود اجازه می دهد هر شکلی که دوست دارد روند بازی را پیش بگیرد و جلو ببرد.

بازی Crackdown در شهر پاد آرمان شهر روایت می شود و شما در نقش گروهی از مامورین مخصوص هستید که وظیفه محافظت از شهر را در برابر خطر ها احتمالی و انواع و اقسام خطر هایی که هدف آن ویران کردن شهر است دارید.

در بازی شما باید با گروه های خطرناک و مافیایی مبارزه کنید و با گروه تروریستی موسوم به Cell یا سلول بجنگید و با زامبی ها و هیولا هایی به نام Freaks مبارزه کنید که هدفی به جز از بین بردن شهر ندارند.

اولین نسخه از مجموعه Crackdown در سال ۲۰۰۷ توسط استودیو Realtime Worlds Ltd ساخته شد استودیویی بریتانیایی که در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد، وظیفه انتشار بازی Crackdown به دلیل انحصاری بودن این بازی برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰ بر عهده خود مایکروسافت بود و بازی با استفاده از المان هایی شبیه به مجموعه GTA توانست بازی در همان سبک و ژانر ولی در آینده تولید کند و روایت کند.

بازی Crackdown توانست نظرات مثبت منتقدین را نیز بدست بیاورد به طوری که میانگین امتیاز نسخه اول این مجموعه در سایت متاکریتیک عدد ۸۳ از ۱۰۰ را نشان می دهد که این آشکار می کند بازی Crackdown تا چه اندازه توانست شروع کننده یک مجموعه فوق العاده و جذاب باشد.

اما با عرضه نسخه دوم همه چیز عوض شد و در سال ۲۰۱۰ که بازی Crackdown 2 با تغییر استودیو سازنده خود از استودیو Realtime Worlds Ltd به استودیو Ruffian Games شاهد خلاقیت آن چنانی نبود و بازی با عرضه به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰ نتوانست آن طور که شاید نظر منتقدین را به خود جلب کند و منتقدین نتوانستند با بازی ارتباط خوبی برقرار کند به همین دلیل بازی در سایت Metacritic تنها توانست به امتیاز ۷۰ از ۱۰۰ برسد که امتیازی متوسط بود و به نسبت نسخه اول از مجموعه با افول بسیار بعدی مواجه شد.

تاخیر در انتشار نسخه سوم بازی Crackdown

اما بعد از گذشت یک سال از عرضه بازی Crackdown 2 خبر هایی منتشر شد که قرار است بازی Crackdown 3 به زودی ساخته شود، بازی که قرار بود دوباره مجموعه را محبوب کند و خاطرات بد قسمت قبل را از خاطرات پاک کند اما Crackdown 3 با تاخیر وحشتناکی مواجه شد به طوری که بعد از گذشت ۵ سال در سال ۲۰۱۵ خبر انتشار آن برای کنسول نسل جدید ایکس باکس وان منتشر شد اما بازی باز هم تاخیر خورد و حالا طبق اعلام های صورت گرفته باید در سال ۲۰۱۹ شاهد عرضه بازی Crackdown 3 باشیم و این یعنی فاصله ای ۹ ساله بین نسخه دوم و سوم این بازی.

اما Crackdown 3 قرار است چه بازی باشد؟ بازی قرار است در همان ژانر اکشن ماجراجویی سوم شخص و با تمرکز به جهان باز بودن خود باشد، در این نسخه شاهد قدرت تخریب بیشتری خواهیم بود و بازی از لحاظ تخریب قرار است بسیار به واقعیت شبیه باشد.

شما در این بازی قرار است باز هم در نقش یک مامور مخفی با ویژگی های فوق العاده قوی باشید که از این ویژگی ها می توان به پرش های بسیار بلند و قدرت بدنی بسیار بالا نام برد که با ترکیب این توانایی ها می توانید دشمنان خود را در بازی Crackdown 3 از پای در بیاورید.

شخصیتی که شما در بازی Crackdown 3 قرار است در نقش او بازی کنید فرمانده ای سیاه پوست به نام Commander Jaxon است که فرمانده گروه ماموران شهر به حساب می آید و شما در قالب این شخصیت باید آرامش را به شهر خود برگردانید.

بازی Crackdown 3
بازی Crackdown 3

بازی قرار است علاوه بر بخش داستانی که قسمت اصلی بازی Crackdown 3 است بخش مولتی پلیر هم داشته باشد که بازیکنان و گیمر ها قرار است در تیم ها پنج نفره به نبرد با یکدیگر بپردازند.

علاوه بر موارد گفته شده ویژگی جذاب دیگری که امروزه در تمامی بازی های تیراندازی شاهد آن هستیم و در این بازی نیز قرار است حضور داشته باشد بخش شخصی سازی سلاح و آیتم های بازی است که به شما این اجازه را می دهد که اسلحه ها و آیتم های همراه خود را به هر شکلی که دوست دارید و علاقه دارید شخصی سازی کنید و به آن ها جلوه های خاص و ترسناک و بعضی وقت ها بامزه بدهید.

مسئله جذابی که در بازی Crackdown 3 شاهد آن خواهیم بود این است که بازی در بخش داستانی خود به شما این امکان را می دهد که هر زمان که علاقه داشتید این بخش داستانی را به صورت همکاری پیش ببرید و بازی را به شکل CO-OP جلو ببرید.

یک موضوعی که ممکن است بعد از خواندن این بخش توی ذوق شما بزند مسئله این است که بازی به دلیل حجم بسیار زیاد تخریبات خود قرار نیست تمام پردازش های مرتبط با این تخریبات توسط خود کنسول و پردازنده آن صورت بگیرد و دلیل آن نیز تعداد زیاد عملیات هایی است که در یک لحظه باید کنسول انجام بدهد به همین دلیل بخش بسیار زیادی از این پردازش ها توسط خود سرور های مایکروسافت و به صورت آنلاین انجام می پذیرد که این به این معنی است که شما باید برای دیدن تخریب های فوق العاده وسیع بازی Crackdown 3 به اینترنت متصل باشید تا پردازش ها به صورت ابری توسط مایکروسافت انجام گیرد تا فشاری بر روی پردازنده کنسول ایکس باکس وان شما وارد نشود.

بازی با عرضه بر روی کنسول ایکس باکس وان قرار است از تمام قدرت گرافیکی این کنسول استفاده کند و همین مسئله باعث می شود که گیمر ها بتوانند بازی Crackdown 3 را با کیفیت فوق العاده ۴K تجربه کنند، شاید اگر این بازی در همان سال ۲۰۱۵ عرضه می شد آن چنان که الان قرار است شاهد قدرت گرافیکی بازی باشیم در آن دوره گرافیک بازی شما را درگیر خود نمی کرد اما حالا با قدرت فوق العاده کنسول ایکس باکس وان به خصوص در بخش پردازش گرافیکی شاهد جلوه های بصری فوق العاده و خیره کننده ای در بازی خواهیم بود.

نکته مهمی که سوال بسیاری از گیمر ها خواهد بود این است که اگر کسی تا امروز هیچ کدام از دو قسمت قبلی مجموعه Crackdown را تجربه نکرده باشد آیا برای تجربه بازی Crackdown 3 نیاز دارد که پیش از این دو قسمت قبلی را بازی کند یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که طبق اعلام صورت گرفته این بازی قرار است خط داستانی خود را داشته باشد و شاید با ارجاعات به نسخه های قبلی مواجه شوید اما تصمیم بر آن است که این بازی به طور کامل یک روایت جداگانه و جذاب را داشته باشد.

اما موضوعی که بسیاری از گیمر ها را می ترساند این مسئله است که آیا با گذشت ۹ سال از عرضه آخرین قسمت از مجموعه Crackdown آیا این بازی می توان دوباره به روز های خوب خود باز گردد یا قرار است بعد از این همه سال و انتظار کشیدن شاهد یک بازی متوسط باشیم و بازی Crackdown 3 قرار است با چیزی که انتظار آن را می کشیم بسیار متفاوت باشد و ضعیف تر از حد انتظار باشد.

قبول کنیم یا نه مایکروسافت با تاخیر های چند ساله خود انتظار هواداران را به سر رسانده است و اگر بازی Crackdown 3 یک بازی حتی معمولی باشد خشم طرفداران این مجموعه و همینطور افرادی که چندین سال برای تجربه بازی Crackdown 3 لحظه شماری کرده اند می تواند برای مایکروسافت خطرناک باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − سه =