معرفی و بررسی بازی پرطرفدار Farms AND Castles

بازی Farms AND Castles

سازمان رده بندی گیم های کامپیوتری آمریکای شمالی، عنوان رده بندی سه سال به بالا را به بازی Farms AND Castles داده است. با اینکه مدت زمان کمی از زمان عرضه این بازی تا به حال گذشته است، فقط در تلفن های همراهی که  دارای سیستم عامل Android می باشند بیشتر از پنج میلیون بار دانلود شده است.

بازی Farms AND Castles
بازی Farms AND Castles

سازمان رده بندی گیم های کامپیوتری آمریکای شمالی، عنوان رده بندی سه سال به بالا را به بازی Farms AND Castles داده است. با اینکه مدت زمان کمی از زمان عرضه این بازی تا به حال گذشته است، فقط در تلفن های همراهی که  دارای سیستم عامل Android می باشند بیشتر از پنج میلیون بار دانلود شده است.

 اما کسانی که گوشی های موبایل با سیستم عامل اندروید ندارند و به این بازی علاقه دارند اصلا ناراحت نباشند این بازی برای تلفن های همراه با سیستم عامل ios هم ارائه شده است. از جمله اتفاقات جذاب این بازی می توان به سیستم جایزه دهی بازی اشاره کرد که در ازای هر بار آپدیت ساختمان ها و انجام یکی از مأموریت ها به شما جایزه می دهد.

این بازی دارای وضوح تصویر بالایی می باشد و به دلیل اینکه استودیو سازنده از یک موتور گرافیکی مناسب استفاده می کند و تست گیری های خوبی را انجام می دهند توانسته اند تصاویر دارای کیفیت بالا به مخاطب ارائه کنند. زمانی که شما بازی را شروع می کنید باید یک ملت را از زمان انسان های نخستین خلق کنید و توسعه دهید و آن ها را تا عصر امروزی و سفر به فضا پیش ببرید.

لازم به ذکر این نکته می باشد که بعضی از منتقدین از این بازی به عنوان اعتیاد آورترین بازی در سبک خودش یاد کرده اند. گیم پلی بازی تا حد زیادی روان و ساده بوده که همین موضوع یکی از آپشن های مثبت بازی محسوب می شود.

در قسمت بالای صفحه شما چند گزینه را مشاهده خواهید کرد که از جمله آن ها می توان به گزینه های:

  • Score
  • Moves
  • Food
  • Coin اشاره کرد.

گزینه score شامل امتیازاتی می باشد که شما در ازای انجام دادن هر مأموریت دریافت می کنید.

گزینه moves تعداد حرکت هایی که شما در طول بازی Farms AND Castles انجام می دهید را شمارش کرده و تعداد آن ها را برای شما نمایش می دهد. این گزینه خود یک حالت رقابتی را برای شما ایجاد می کند تا شما احساس کنید لازم است به مرحله قبلی بازگشته و آن مرحله را با تعداد حرکات کم تر به پایان برسانید.

 برای رسیدن به کمترین حرکت و بالاترین امتیاز شما راه های مختلف را امتحان نموده و با خودتان به رقابت بپردازید.یکی دیگر از گزینه هایی که در بالای صفحه برای شما نمایش داده می شود، غذا است. شما باید در طول انجام هر مرحله مدام به جمع آوری مواد غذایی بپردازید.

 زیرا هرچقدر که سرزمین شما گسترش پیدا کند و جمعیت آن بیشتر شود به طبع نیاز به مواد غذایی بیشتری برای سیر کردن شکم مردم سرزمین خود پیدا خواهید کرد. در انتها دو گزینه سکه و تنظیمات قرار گرفته اند. هرچقدر که شما کاری را در بازی انجام دهید در ازای انجام آن کار، کامپیوتر به شما چند سکه پرداخت می کند.  شما می توانید از آن سکه ها برای گسترش سرزمین خود و ساخت و ساز ساختمان هایی عظیم و پیشرفته تر برای رفتن به سطوح بالاتر استفاده نمایید. حواستان را حسابی جمع کنید که مبادا از آن سکه ها به درستی استفاده نکنید وگرنه باید زحمت زیادی برای به دست آوردن پول مورد نیاز خود بکشید تا بتوانید به لول بالاتر راه پیدا کنید.

دکمه تنظیمات در بازی Farms AND Castles دارای قسمت های مختلفی می باشد.

  • قسمت تنظیم صدا و موسیقی
  • قسمت اتصال بازی به جی میل شما
  • بخش مشاهده امتیازات شما و دیگر اشخاصی که این بازی را نصب کرده اند.

در قسمت تنظیم صدا شما می توانید میزان صدا را کنترل و موزیک بازی را قطع و وصل کردن نمایید.

در بخش دوم که جهت اتصال به Gmail شما می باشد شما قادر خواهید بود تا با متصل کردن بازی Farms AND Castles به پست الکترونیک خود از فضای ابری برای ثبت بازی خود بهره ببرید.

این کار کمک خواهد کرد تا در صورتی که تلفن همراه خود را تعویض کردید یا به هر علتی بازی از روی گوشی شما پاک شد به راحتی بتوانید اکانت خود را بازیابی کرده و به بازی خود ادامه دهید.

از جمله کارهایی که در این قسمت می توانید انجام دهید تعویض اکانت می باشد. کسانی که بیشتر از یک اکانت را بر روی تلفن همراه خود دارند می توانند با تعویض Gmail خود آن ها را بازیابی کنند و از انجام آن بازی ها لذت کافی را ببرند.

قسمت پایینی بازی Farms AND Castles شامل لوازمی می شود که به آن ها احتیاج پیدا خواهید کرد. تمام مایحتاج شما در این بازی به دو قسمت ((غذا و درختان)) و ((سنگ های جادویی)) تقسیم شده است.

همانطور که از اسم های آن ها پیداست در بخش غذا و درختان شما مواد غذایی و درخت ها را مشاهده خواهید کرد که برای ایجاد یک تمدن به آن ها به شدت نیاز خواهید داشت.

اما در بخش سنگ های جادویی چه چیزهایی وجود دارد؟ در جواب به این پرسش باید بگویم، لابد گمان کرده اید که سنگ های جادویی مانند گیم های استراتژیک پیشرفته در این قسمت وجود دارد.  اما باید بگویم که این گونه نیست و بر خلاف آنچه که تصور می کنید تنها چند سنگ ریز و درشت در آن وجود دارد.

بازی Farms AND Castles
بازی Farms AND Castles

سنگ های جادویی در بازی Farms AND Castles

تنها چیزی که باعث شده استودیو سازنده به آن ها لقب سنگ های جادویی را بدهد این است که با قرار دادن چند خرده سنگ در زمین بازی ناگهان آن ها به یکدیگر ملحق شده و یک دیوار سنگی کوچک را ایجاد می کنند. شما باید آنقدر خرده سنگ بگذارید تا سه دیوار کوچک سنگی ایجاد شود، سپس هر سه دیوار با همدیگر ادغام شده و یک خانه کوچک سنگی درست می کنند.

 شما برای اینکه بتوانید پول به دست بیاورید لازم است که ساختمان سازی کنید. زیرا تنها راهی که می توانید از آن پول به دست بیاورید ساخت خانه می باشد. این سیستم در همه قسمت های مختلف بازی گنجانده شده است. برای اینکه روشن تر شوید یک مثال می زنم، شما برای ساختن کلبه های جنگلی تعدادی درخت می خواهید. برای ایجاد یک درخت نیاز به سه بوته دارید، برای ایجاد یک درخت بزرگ نیاز به سه درخت کوچک دارید که هر کدام از سه بوته کوچک به وجود آمده اند.

این کل روند بازی Farms AND Castles می باشد که متاسفانه در کوتاه مدت به سرعت تکراری شده و حوصله مخاطبینش را سر می برد. در این بازی نه خبری از نبرد است و نه خبری از یک انسان، هرچه هست درخت است و سنگ و خانه. از جمله قسمت هایی که در این بازی مورد توجه می باشد اندازه زمین بازی می باشد.

زمین بازی دارای سی و شش خانه است که به این معنی می باشد شما به اندازه سی و شش خانه می توانید از امکانات مختلف در بازی استفاده کنید. در صورتی که به خوبی از منابعی که در اختیار شما قرار گرفته اند نتوانید استفاده کنید دیگر توان احداث چیز جدیدی را نخواهید داشت.

این بازی را می توان برادر ناتنی بازی شهرهای سه گانه دانست، در واقع بازی مزارع و قلعه های وام دار بازی شهرهای سه گانه می باشد و تقریباً خیلی از چیزها را درون این بازی مانند آن ساخته اند.

سیستم در آمد زایی که استودیو سازنده در بازی Farms AND Castles قرار داده است بر پایه و اساس تبلیغات برای محصولات نرم افزاری دیگر درست در وسط بازی بنا شده است. هنگامی که شما قصد دارید سریعتر و بدون اتلاف وقت یک قلعه را خریداری کنید دو راه پیش پای شما قرار می گیرد.

اول اینکه شما می توانید برای بدست آوردن هزینه ساخت قلعه تعدادی از فیلم های تبلیغاتی درون بازی را نگاه کنید تا مبلغی از پول بازی را سیستم به شما انتقال بدهد.

دومین راهی که به شما پیشنهاد داده می شود خریدن پول داخل بازی با پول واقعی می باشد. البته تا زمانی که نمایندگی در ایران نداشته باشد امکان خرید درون برنامه ای برای ما امکان پذیر نمی باشد.

واحد پول درون بازی goods نام دارد و در ازای تماشا کردن هر ویدئو تبلیغاتی سیستم به شما ۶۰ goods می دهد. شما برای ساخت هر مزرعه به ۶ درخت بزرگ نیاز دارید که قیمت هر درخت بزرگ در فروشگاه بازی ۱۰۰ goods می باشد. یعنی برای خرید هر درخت بزرگ شما باید دو فیلم تبلیغاتی را تماشا کنید.

البته باید بگوییم که در یک بازه زمانی معین شما تنها می توانید پنج بار اقدام به مشاهده فیلم های تبلیغاتی کنید. در صورتی که بعد از دیدن این ویدیوها پول لازم برای خرید جنس مورد نظر را به دست نیاوردید باید یکی دو ساعت به بازی مهلت دهید تا دوباره فیلم های تبلیغاتی را برای شما ارسال کند.

دلیل محدودیت مشاهده تبلیغات دیگر بازی ها و نرم افزارها این است که شخص گیمر را ترغیب نماید تا با پول واقعی اقدام به خرید از فروشگاه بازی کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − دو =