بررسی بازی Drive Club

بازی Drive Club در سال ۲۰۱۳ همزمان با کنسول بازی پلی استیشن ۴ به بازار عرضه شد. معمولا مسابقات اتومبیل رانی در دنیا آزاد برگزار نمی شود و ممکن است در پیست های استادیومی، جاده ای و … در شهرهای چون کانادا، هند، نروژ و … راه اندازی شود. طراحی بازی Drive Club شبیه سازی مسابقات حرفه ای است که البته به نظر می رسد باید روی آن کار شود.

در ابتدای بازی کردن مسیرها و فضای بازی به نظرتان ناآشنا می آید اما بعد از تمرین بازی برایتان لذت انگیز می شود. خودروهای متنوع در بازی پلی استیشن بسیار زیبا برای مسابقات طراحی شده است. هر چند که مجموع خودروها ۵۰ عدد است و برای شروع یک مسابقه اتومبیل رانی زیاد نیست اما با اتصال کامپیوتر بر تعداد آن ها افزوده می شود.

طراحی مسابقه Drive Club

منظور از طراحی در مسابقات Drive Club صحنه ها، ماشین ها، مسیرها می باشد. خودروهای طراحی شده در بازی Drive Club به گونه ای طراحی شده اند که کشیده شدن لاستیک خودروهای پیشرفته را روی آسفالت حس می کنید. مسیرها و راه های جاده با توجه به شرایط آب و هوا و تفاوت جاده ها را درک می کنید. مثلا کنترل کردن خودروتان در مسیرهای خاکی یا یخ بندان با یک جاده هموار یکسان نیست. در مسیر های که پیچ جاده ای وجود دارد شما می بایست با چرخاندن ترمز دستی فرمان را خلاف بدنه خودرو بچرخانید.

بخش های بازی Drive Club

بازی Drive Club دارای سه قسمت گردش تک نفره (Single Race)، حادثه (event) و بازی چند نفره (مولتی پلیر) می باشد.

قسمت Single Race

انتخاب نوع مسابقه و فضای ان توسط خودتان انجام می شود و می توانیم بگوییم که شروعی برای قسمت Event می باشد.

قسمت Event

این قسمت رانندگی حرفه ای را می طلبد که دارای مراحل مختلف و خاصی است که باعث می شود که توانایی خود را در رانندگی کردن محک بزنید که در مراحل سخت تر بازی بی رحم تر هم می شود. شروع این قسمت با مسابقات آسان و خودروهای معمولی همراه است که با کسب امتیاز (گرفتن ستاره) مراحل برایتان سخت تر می شود. هر چند که تعداد مراحل این قسمت کم است و شما با گذراندن ۷۲ ساعت پیاپی بازی کردن قادرید تمام مراحل بازی این قسمت را به پایان برسانید.

قسمت بازی های چند نفره

این قسمت از بازی Playstation Drive Club کامل نیست و در مورد آن باید بدانید که بازی های چند نفره به صورت شخصی است که به خوبی نمایش داده می شود.

هوش مصنوعی در بازی Drive CLUB

هوش مصنوعی یا ماشینی در این بازی بسیار واقعی است. گیمر با بازی کردن در سری بازی های Drive Club حس بازی کردن در یک بازی آنلاین را دارد.

روند بازی Drive Club

شما با سبقت گرفتن و مانع از جلو زدنشان در مسابقات برنده می شوید. هر چند که باید حریفانتان را دست کم نگیرید. حریفان شما با بی رحمی از شما سبقت می گیرند و اگر مانع سر راه شان شوید انتقام می گیرند. پیروزی و نفر اول شدن در مسابقات Drive Club کار سختی است که دقت و توانایی گیمر را می طلبد.

این بازی مانند مسابقات اتومیل رانی دارای جریمه است و در صورت رعایت نکردن قوانین امتیازاتتان به دیگری تعلق می گیرد. قوانین Drive Club مواردی مانند میانبر زدن، ضربه به حریف و … است. با تمرین کردن بازی حرفه ای خواهید شد و شیرینی بازی برایتان آشکار تر می شود و به راحتی نمی توانید از بازی دل بکنید.

گرافیک بازی Drive Club

گرافیک این بازی فوق العاده است. زمانی که تازه به بازی کردن بازی Drive Club می پردازید ممکن است بیش از حد به فضای بازی و خودروها و جاده ها توجه کنید و پیروزی با این شرایط برای شما ممکن نیست. فضای مسابقات در کشورهای گفته شده تحسین برانگیز است. بازتاب نور روی سطح جاده ها، خودروها، لاستیک و … بسیار عالی شبیه سازی شده است. اگر در فضای غروب خورشید قرار بگیرید با دیدن نورپردازی شگفت زده می شوید. گرافیک بازی در شیشه جلو ماشین و همه واقعی به نظر می رسد.

صداگذاری در بازی Drive Club

شاید در نگاه اول موسیقی بازی Drive Club برایتان جالب نباشد زیرا به جزء چند موسیقی ساده چیزی را پیدا نمی کنید. اما صدا گذاری در بازی بسیار عالی کار شده از صدای خودرو، لاستیک، برخورد خودروها، موتور و … همگی به خوبی کار شده است.

هدف بازی Drive Club

این بازی جزء بازی های اجتماعی می باشد که هدف های خاص خود را دارد. سازنده این بازی صرفا به هدف برد یا باخت این بازی را طراحی نکرده بلکه شما در این بازی عضو مجموعه رانندگان سراسر جهان شده و مسابقه می دهید و امتیاز کسب می کنید.

هدف این بازی اول شدن نیست بلکه مسابقات و ارتباط بین بازی های چند نفره است. اگر قصد خرید بازی Drive Club را دارید، خود را برای تجربه مسابقات اتومبیل رانی آماده کنید که لحظات شادی را برایتان رقم خواهد زد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =