بررسی جزئیات بازی Mass Effect Andromeda

Mass Effect Andromeda

استودیو Bioware سازنده بازی ویدیوئی Mass Effect Andromeda در زمانی که تنها چند روز به انتشار این بازی نمانده است تصمیم گرفته که اسباب بازی هایی را برای داخل یکی از خودروهای موجود در جریانات بازی طراحی کند بسازد.

Mass Effect Andromeda
Mass Effect Andromeda

با انتشار این خبر سؤالات مختلفی در ذهن طرفداران این بازی ایجاد شد و همگی در انتظار مشاهده این اسباب بازی ها در نسخه جدید هستند. خودرو برگزیده ای که استودیو Bioware تصمیم گرفته است اسباب بازی های مخصوص آن را بسازد RC Nomad نام دارد که در برخی از تریلرهای بازی شاهد صحنه های از حضور این خودروی قدرتمند در جریانات بازی هستیم.

بر اساس مصاحبه صورت گرفته با این کمپانی بازی Mass Effect Andromeda از سری بازی های بین پلتفرم ها پشتیبانی و حمایت نمی کند و به صورت انحصاری معمولاً تولید می شود.

بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده این بازی در تاریخ یکم فرودین سال ۱۳۹۶ منتشر و در بازار عرضه خواهد شد و قابل اجرا بر روی کنسول هایی مانند ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی می باشد. علاقه مندان و طرفداران این بازی محبوب می توانند در تاریخ یاد شده، بازی را خریداری نمایند و بر روی کنسول های خود نصب و اجرا نمایند.

سری بازی های مس افکت با ویژگی های بی نظیر و منحصر به فرد خود یکی از بهترین و برجسته ترین بازی های دنیای بازی های ویدیوئی محسوب می شوند که طرفداران زیادی دارند. این مجموعه بازی به سبب داشتن داستان پردازی قوی، مبارزات اصولی وحرفه ای، روابط و ارتباط مؤثر بین تک تک شخصیت های بازی، شخصیت های کامل و با ظاهری مناسب، پایان و نتیجه های کاملاً متفاوت که به شدت تحت تأثیر تصمیمات بازیکن می باشد، به خوبی می تواند با سایر بازی های هم رده خود به رقابت بپردازد و از آن ها پیشی بگیرد

سری جدید بازی های مس افکت که «اندرومدا» نام دارد سعی نموده است با نسخه های گذشته خود متفاوت باشد و از هر نظر قوی تر و حرفه ای تر ظاهر شود. زیرا سازندگان آن معتقد هستند که این مجموعه بازی یکی از بهترین ها می باشد و نباید با یک تولید ناقص یا اشتباه جایگاه و کیفیت آن زیر سؤال برود. اما با این وجود اندرومدا نتوانست خیلی قوی ظاهر شود و نواقصی در آن وجود دارد.

همانطور که می دانید معمولاً سری بازی ها مس افکت در ابتدا چندان پیچیده نمی باشند و پایک داستان ساده جریانات بازی را شروع می نمایند اما به مرور می بینید، که بازی بسیار عمیق می شود و دارای پیچیدگی های فراوانی می گردد که بسیار جذاب هستند؛ اندرومدا نیز به عنوان دنباله ای از این مجموعه همان سبک را دنبال می کند و بازی را در مراحل آخر به سمت چالش های بسیار عظیمی می برد که بازیکن را به چالش وا می دارد.

بررسی بازی Mass Effect Andromeda

شما به عنوان بازیکن در بازی اندرومدا به جای شخصیت pathfinder ایفای نقش می کنید که کل کهکشان را باید جستجو نماید تا یک خانه جدید پیدا نماید. این اتفاقات در کهکشان اندرومدا صورت می گیرد. حضور بازیکنان در جریان بازی به گونه ای است که قابلیت شخصی سازی در اختیار آن ها قرار می گیرد که می تواند جریان بازی را برای بازیکن بسیار جذاب و لذت بخش نماید، به طوری که تجربه ای متفاوت را در اختیار او قرار می دهد.

در طی بازی مشاهده خواهید کرد که در سرزمین اندرومدا گروه های مختلفی تشکیل می شود و مأموریت های سری و راز آلودی اتفاق می افتد که جریانات طولانی را پشت سر می گذارد و هرکدام از آن ها بازیکن را به چالشی جدید دعوت می نماید.

به واسطه امکان شخصی سازی که در اختیار بازیکن قرار می گیرد، بازیکن می تواند یکی از دوقلوهای اسکات یا سارا رایدر را انتخاب نماینده و بازی را باشخصیت انتخابی خود آغاز نماید. نسخه جدید این بازی از نظر شخصی سازی توانسته است، بسیار موفق تر از گذشته ظاهر شود و این موفقیت با تجربه بازی کاملاً احساس خواهد شد.

گروهی از موجوداتی که در بازی های مس افکت وجود دارند رایدرها می باشند که کاراکترهای ساده ای در گروه اکتشافات است و این شما هستید که با انتخاب ها و تصمیمات خود به آن ها نیرو و قدرت می دهید.

متأسفانه یکی از مشکلات بازی اندرومدا که بسیار واضح است تصاویر و چهره شخصیت ها و موجودات داستان می باشد که دارای کیفیت پایینی است به طوری که نمی تواند شباهتی به سایر بازی های نسل هشتم داشته باشد. حالات شخصیت ها به گونه ای است که عملکرد با احساساتشان همخوانی ندارد به طوری که گاهی اوقات در بعضی صحنه ها می بینیم، که یکی از کاراکترها که در شرایط سخت جنگ و نبردها عظیم می باشد شروع به خندیدن می کند، که اصلاً قابل توجیه نیست و یک ضعف بزرگ در طراحی بازی محسوب می شود.

همچنین می بینیم که حرکات اجزای بدن با یکدیگر چندان همخوانی ندارد و در حین دیالوگ گفتن شخصیت ها شاهد حرکات اضافی در لب و دهان هستیم که همه این موارد به مشکلاتی که در موتور جدید بازی وجود دارد مربوط می شوند.

سری بازی های مس افکت واقعاً از نظر روایت داستان و داستان پردازی بسیار قوی و حرفه ای هستند به گونه ای که کمتر بازی می تواند از این حیث با آن ها به رقابت بپردازد اما متأسفانه مشکلاتی که در گرافیک و پویانمایی بازی Mass Effect Andromeda وجود دارد اجازه نمی دهد داستان پردازی بازی در قالب دیالوگ های بین شخصیت ها آن طور که باید خود را نشان دهد و از ارزش این ویژگی مثبت می کاهد.

مشکلات گرافیکی در بازی Mass Effect Andromeda در بخش های دیگر نیز وجود دارد به طوری که باگ های غیرمنتظره ای در بعضی از صحنه ها مشاهده می شود مانند حالات عجیب راه رفتن کاراکترها، وجود فیزیکی نداشتن بعضی از اشیا، ظاهر یا غیب شدن ناگهانی شخصیت ها و خیلی از موارد دیگر نشان دهنده گرافیک ناقص مراحل بازی است و واقعاً جای کار دارد به طوری که اگر کمپانی سازنده اندرومدا را با کمی تأخیر منتشر می نمود می توانست این ایرادات را به دلیل نقص های کوچک در ساخت بازی به وجود آمده اند را کاملاً رفع نماید و بازی با کیفیت بالا و بدون هیچ گونه ایرادی تولید نماید.

بخش گیم پلی بازی برخلاف بخش داستانی و گرافیک نامناسب بازی بسیار خوش درخشیده است و با ارائه المان های بی نظیر توانسته است نظر کاربران را جلب نماید. در گیم پلی بازی Mass Effect Andromeda می بینیم که سرزمین اندرومدا بسیار گسترده و عظیم طراحی شده است به طوری که می توان گفت از کهکشان راه شیری نیز وسیع تر است. در هر گوشه این سرزمین شاهد جریانات و محیط های جذاب و متفاوتی هستیم که هر کدام ویژگی های مخصوصی دارند و می توان گفت روی بخش گیم پلی بازی و محیط های متنوعی بسیار کار شده و نشان دهنده تلاش تیم قوی تولیدکننده این مجموعه می باشد.

از مهم ترین محیط هایی که در این سرزمین با آن ها مواجه می شویم صحراهای گرم و خشک همراه با تشعشعات رادیو اکتیو، دنیای زیرزمینی و اتفاقات جالبش، سیاره های سرد و بدون سکونت که به سیاره مرده مشهور است، فضاها و مکان های مدرن و شیک و محوطه های سرسبز می باشند که هر کدام بازیکن را وارد دنیای عجیبی می کنند.

گیم پلی بازی با این حجم از تنوع محیط ها می تواند ساعت های طولانی بازیکن را به کشف و اکتشاف در نقاط مختلف سرگرم نماید به طوری که اگر بخواهید تمام آن سرزمین ها را کشف نماید به چیزی حدود ۱۰۰ ساعت زمان نیاز خواهید داشت که واقعاً برای یک بازیکن بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. خودروهایی که در این سرزمین وجود دارند هر کدام دارای امتیازات و قدرت های متفاوتی هستند اما خودرو جدیدی که به این نسخه افزوده شده است، در نوع خود بی نظیر است.

Nomad خودروی زیبا و پرقدرت سری جدید بازی های مس افکت یا همان اندرومدا می باشد که اکتشاف محیط های بکر با استفاده از آن می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. این خودرو دارای سه محور است که به راحتی می توان آن را کنترل نمود. بازیکن می تواند این خودرو را شخصی سازی نماید و بخش هایی از آن را در صورت لزوم ارتقا بخشد، امکانی که در مورد سایر بخش های بازی نیز وجود دارد.

در اندرومدا مأموریت های جانبی چندان مناسب و جذاب نیستند گویی تولیدکننده فقط قصد داشته است که حتماً چندین مأموریت جانبی را در بازی خود بگنجاند حتی به قیمت جذاب نبودن و متفاوت نبودن این مأموریت ها به طوری که بیشتر آن ها شبیه به هم هستند و ماجرای جالب و هیجان انگیزی ندارد که مخاطب را جذب نمایند.

بخش مبارزات بازی Mass Effect Andromeda بسیار قوی می باشد و توانسته است ضعفی که در نسخه های پیشین بازی بود را رفع نماید. در این نسخه می بینیم که مبارزات دارای قدرت و سرعت بیشتری هستند و بازیکن دیگر آن محدودیت های گذشته را ندارد. در اندرومدا نیز همچنان نبردهای تاکتیکال وجود دارند، که در آن ها اندرومدا به تنهایی و یا با کمک دو نفر از افراد خود به مبارزه ورویارویی با جمعیت عظیم دشمنان می پردازد و آن ها مجبورند بسیار دقیق عمل کنند که در برابر تعداد دشمنان کم نیاورند و بتوانند در مبارزه پیروز شوند هر چند که بسیار مشکل است و مبارزات دارای درجه سختی بالایی می باشد.

Mass Effect Andromeda
Mass Effect Andromeda

در بازی اندرومدا می توانید شاهد بخش چند نفره نیز باشید اما مانند گیم پلی بازی از قدرت و کیفیت کافی برخوردار نیست؛ اما باز هم می تواند موفق باشد و ساعت ها مخاطب را با چالش ها و ماموریت های خود سرگرم نماید.

در پایان Mass Effect Andromeda می توان گفت آندرومدا با تمام نقاط ضعف و ایراداتی که دارد در کنار ویژگی های مثبت و المان های قدرتمند خود می تواند بازی مهیجی برای مخاطبان باشد و آن­ها را ساعت های بسیاری سرگرم نماید و برای بازیکنانی که اولین نخسه سری مس افکت را انجام می دهند بسیار جذاب است اما طرفداران سری های مس افکت که تمام نسخه های آن را دنبال نموده اند، انتظار بیشتری از این مجموعه داشتند و آن را در حد یک بخش از بازی های فرعی این سری بازی قدرتمند می دانند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =