معرفی و بررسی بازی پلی استیشن ۴ PlanetSide 2

بازی planetside 2

بازی planetside 2 رکورددار بازی های آنلاین در سبک تیر اندازی می باشد که بیشترین گیمر ها را به خود اختصاص داده است، این بازی ویدیوئی رایگان، حتی توانسته نام خود را در کتاب گینس ثبت نماید. Planetside 2 که تاکنون در پلتفرم pc قابل اجرا بود، حال طراحان این بازی که بخش سرگرمی های سونی می باشد تصمیم گرفته اند که، این بازی را برای پلی استیشن ۴ نیز عرضه نمایند.

بازی planetside 2
بازی planetside 2

بازی planetside 2 رکورددار بازی های آنلاین در سبک تیر اندازی می باشد که بیشترین گیمر ها را به خود اختصاص داده است، این بازی ویدیوئی رایگان، حتی توانسته نام خود را در کتاب گینس ثبت نماید. Planetside 2 که تاکنون در پلتفرم pc قابل اجرا بود، حال طراحان این بازی که بخش سرگرمی های سونی می باشد تصمیم گرفته اند که، این بازی را برای پلی استیشن ۴ نیز عرضه نمایند و جالب اینکه گیمر ها برای اجرای این بازی ویدیوئی نیازی به داشتن اشتراک پلی استیشن پلاس ندارند، که این خود نیز از برای جذب و محبوبیت این بازی میان گیمر ها کافی می باشد.

از آنجا که می دانید اولین بار این بازی در سال ۲۰۰۳ عرضه شده بود. و بعد از گذشت ۸ سال در هفتم جولای ۲۰۱۱ کمپانی سونی ساخت این بازی تحت عنوان planetside 2 را وعده داد. اینکه این بازی قرار است یکی از بازی های پر مخاطب باشد و امکان بازی کردن گیمر های بیشماری در یک نقشه وسیع و در سه جناح برای فتح یک سیاره در جنگ می باشند را اعلام کرد.

داستان بازی planetside 2

سیاره ای به نام Auraxis که حدود سیصد سال از کشف آن میگذرد. در آن زمان دیگر زمین وجود ندارد، علت نابودی زمین جنگ میان ملل مختلف و جنگ ابر قدرت ها می باشد که باعث نابودی کامل زمین گشته است. و در سیاره Auraxis، تمام کشور های جهان زیر سلطه یک حکومت واحد به نام terran republic در آمده اند.

نشانه هایی از وجود موجودات بی گانه به چشم می خورد که این نشانه ها وجود کرم چاله ای بود که باعث وحشت شده بود، از این رو رئیس جمهور دانشمندانی را برای تحقیقات به سمت سیاه چاله فرستاد و نتایج دال بر این بود که این کرم چاله ها مسیری گیج کننده دارند و مدام در حال رشد می باشند. رئیس جمهور آقای tom connery، جلسه ای برای گردهمایی برای این موضوع مهم را ترتیب داد، این جلسه برای لزوم اجرایی اقداماتی در مقابل این کرم چاله بود که تعدادی مخالف و تعدادی هم موافق داشت که تعداد ارای مثبت بیشتر بود. بعد از آن جلسه سفینه ای را هدف بمب گذاری تروریستی قرار می دهند که هدف آن ها آقای Tom connery بود، که او و تمام اشخاص موجود در سفینه کشته می شوند. بعد از مرگ وی حکومت نظامی اعلام می شود و تردد برای مردم منع می شود.

بعد از آن برای مبارزه با این استبداد و زور گویی ها دو جناح دیگر شکل می گیرد که با یکدیگر وارد جنگ می شوند.

اولین گروه که همان terran ها می باشند که با استفاده از سرکوب و خشم بر مردم حکومت می کنند و قوانین خود را با وسواس به اجرا در می اورند، گروه دوم New Conglomerate می باشد که به مخالفت با جمهوری terran در امده اند، که رهبری این گروه را طرد شده‌گان از جمهوری می باشند که به هر قیمتی می خواهند آزادانه زندگی کنند. و گروه سوم Vanu Sovereignty هستند که گروهی به شدت مرموز می باشند که در پی کشف آثار باستانی Auraxis می باشند که بتوانند از آن طریق با قدرت های بیگانه در ارتباط باشند و برای رسیدن به قدرت هر کس را که در مسیرشان باشد، نابود می کنند.

بازی planetside 2 هم مانند نسخه پیشین دارای جهان باز می باشد، با این تفاوت که دارای نقشه وسیع تر و گیمر های بیشتری می باشد. یکی از مدیران اجرایی بازی اعلام کرد که در این نسخه گیمر ها می توانند نقشه شخصی داشته باشند و سرور دوستانه ای را راه اندازی و با دوستان خود به بازی بپردازند. اما نقشه اصلی بازی به مراتب بزرگ و شلوغ می باشد.

از ویژگی‌های خوب این بازی این است که در این بازی نوع مبارزه و جنگیدن گیمر بستگی به مهارت خود دارد و نمی توان مهارت هر شخص را بستگی به سابقه بازی یا آپدیت های آن دانست به روزرسانی های اسلحه ها شاید تا ۲۰ درصد بتوان مبارزه بهتری داشت ما بقی بستگی به خود گیمر دارد. نکته دیگر اینکه این بازی به صورت شبانه روز می باشد یعنی اینکه تمام ساعات روز را می‌توانیم در این گیم پلی مشاهده کنیم و این تاثیراتی در اجرای بازی توسط هر شخص و نوع مبارزه آن دارد، بعضی ها در تاریکی شب خوب می جنگند و بعضی ها در روشنایی روز تسط بیشتری بر مهارت های خود دارند.

بازی planetside 2
بازی planetside 2

بازی planetside 2 دارای شش سطح مختلف برای کاراکترها و سلاح ها می باشند که قابلیت های هر سطح قابل پیشرفت می باشند.

سطح۱. Light Assault می باشد که متشکل از سپاهی عظیم است که افراد در آن مجهز به نارنجک و انواع مواد منفجره و اسلحه های سبک و انفرادی می باشند و اینکه دارای jetpack هستند.

سطح۲. Heavy Assault، پیاده نظامی مجهز به سلاح های سنگین برای مبارزه با خودروها می باشند.

سطح۳. Engineer گروهی برای تعمیرات خودروهای جنگی و دارای سلاح های کوچکی می باشند.

سطح۴. Infiltrator گروه تک تیر انداز ها و هکر ها هستند که رسالتشان خرابکاری و هک کردن تجهیزات دشمن می باشد.

سطح۵. Mechanized Assault Exo-Suit این گروه دارای زره های قوی رباتیکی هستند که قابلیت نابودی جنگنده های هوایی و پیاده نظام را دارند و فقط توسط گروه engineer قابل تعمیر و فیکس شدن هستند.

سطح۶. Medic برای تجدید قوای سایر سطوح هستند و داراس اسلحه های سبک هستند.

بازیکنان می توانند در هر سطحی وارد بازی شوند.

در این بازی یازده وسیله نقلیه طراحی شده است که بعضی از آن ها برای تمام سطوح و برخی انحصارا فقط در یک سطح قابل اجرا هستند. NS که از nanite systems گرفته شده است و برای تمام سطوح و سربازان قابل اجرا می باشد. ES) Empire Specific) و Reaver و Mosquito و prowler از دیگر خودرو ها و سایل نقلیه های هستند که در این بازی به کار گرفته شده اند.

این بازی شوتر هم اکنون به صورت رایگان در پلی استیشن  استور با حجم ۱۰.۷ گیگابایت قابل دانلود می باشد، که البته با به روز رسانی های جدید نیاز به فضای بیشتری می باشد. در بازی planetside 2 حق عضویت هایی هم وجود دارد که اجباری نمی باشد ولی با دارا بودن آن عضویت ها میتوان از قابلیت هایی از قبیل اسلحه های بیشتر، ماموریت ها و خودروهای بیشتر بر خوردار بود، ولی همانطور که قبلا گفته شد این حق عضویت ها چیزی حدود ۲۰ درصد در سطح کیفی بازی شما تاثیر می گذارد و بیشتر مهارت های انفرادی خود گیمر تعیین کننده سطح کیفی و چگونگی مبارزه و تیر اندازی گیمر می باشد.

آیا شما فکر می کنید توانایی و مهارت بالایی در این میدان خواهید داشت؟! اگر اینطور هست باید دست به کار شوید و از همین امروز وارد دنیای این بازی ویدیویی شده و هزاران گیمر دیگر به مبارزه بطلبید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + ده =