معرفی و بررسی بازی Uncharted: the lost legacy

بازی Uncharted: the lost legacy

بازی Uncharted: the lost legacy  توسط استودیوی ناتی داگ طراحی شده است. چندی پیش خبر از جدایی نویسنده و کارگردان این بازی به گوش رسید. شاون اسکایگ جدیدا پس از جدایی از استودیوی ناتی داگ به استودیوی کریستال داینامیکس ملحق شده است. از بازی های طراحی شده توسط استودیوی کریستال داینامیکس می توان به بازی محبوب Hitman اشاره نمود.

بازی Uncharted: the lost legacy
بازی Uncharted: the lost legacy

بازی Uncharted: the lost legacy  توسط استودیوی ناتی داگ طراحی شده است. چندی پیش خبر از جدایی نویسنده و کارگردان این بازی به گوش رسید. شاون اسکایگ جدیدا پس از جدایی از استودیوی ناتی داگ به استودیوی کریستال داینامیکس ملحق شده است.

از بازی های طراحی شده توسط استودیوی کریستال داینامیکس می توان به بازی محبوب Hitman اشاره نمود. لازم به ذکر است که روی یکی از سری بازی های  Avengers نیز کار می کند. این نویسنده ی خلاق به منظور کار روی بازی The Last of US به استودیوی ناتی داگ پیوسته بود. او پس از همکاری با استودیوی کریستال داینامیک تصویری از بازی اونجرز را در فضای مجازی منتشر نمود.

آشنایی با بازی Uncharted: the lost legacy  

بازی Uncharted: the lost  legacy   ادامه نسخه ی چهارم بازی است. اول قرار بود که این نسخه  به عنوان یک بسته متفرقه به بازی اضافه شود اما طراحان بر این باور بودند که ارائه ی یک نسخه ی جدید موفق تر خواهد بود. بازی Uncharted: the lost legacy  به عنوان یکی از نسخه های متفرقه فرنچایز آنچارتد معرفی شده است.

این بازی آنقدر پرطرفدار و مشهور است که طراحی هر نسخه ی آن به دقت فراوانی نیاز دارد چون کوچک ترین اشتباه می تواند صدای منتقدین را بلند کند. گرافیک بازی نسبت به نسخه های پیشین بسیار بسیار بهبود داشته است. ابتدا به داستان بازی می پردازیم. داستان بازی در کشور هندوستان جریان دارد.

کاراکتر اصلی بازی Chole Frazer است که به دنبال گنج مخصوصی به نام tusk of Ganesh می گردد. Ganesh یک عاج افسانه ای است که به عنوان یکی از خدایان هندی ها شناخته می شود. این عاج پیش تر توسط فرد دیگری ربوده شده بود که بنا بر دالایلی از دنیا می رود و این عاج به سرنوشتی نا معلوم دچار می شود. قرار است در این بازی نیدتن و کلویی را در کنار هم مشاهده کنید.

بازی Uncharted: the lost legacy
بازی Uncharted: the lost legacy

شخصیت پردازی کاراکترها چه مثبت و چه منفی به خوبی صورت گرفته است. نیتن دریک در این نسخه از بازی همانند نسخه های پیشین نیروی جادویی ندارد و در نقش یک کاراکتر معمولی به بازی ادامه می دهند خلاصه کلام اینکه هیچ کاراکتری سر جای خودش نیست. داستان بازی همانند شخصیت پردازی بازی حرف ندارد و می توانند هر بیننده ای را به خود جذب کند.

طراح در این نسخه طوری بازی را پیش می برد که می توانید به خوبی رابطه ی بین کاراکترهای جدید و قدیمی را مشاهده کنید و بفهمید. افکت های تصویری بازی Uncharted: the lost legacy با توجه به این که یک نخسه ی ازمایشی و الحاقی است بسیار جذاب است. این امر را می توان در طراحی مراحل بازی به خوبی مشاهده نمود. گرافیک فنی و تکنیکی بازی بی نقص است. برای مثال حرکات کاراکترها کاملا روان و طبیعی طراحی شده است. یا در مراحل پر از ازدحام کوچک ترین افتی مشاهده نمی شود.

جزئیات در مراحل و مناظر و چهره و اندام کاراکترها به خوبی طراحی شده است. وقتی مناظر را از دور تماشا می کنید بین طبیعی بودن و یا مجازی بودن بازی شک می کنید. واکنش چهره ی کاراکترها به خوبی طراحی شده است و می توان احساسات آن لحظه را به خوبی درک کرد. به علاوه دیالوگ کاراکترها به خوبی با حرکات صورت آن ها هماهنگ است.

از این بحث ها گذشته بازی هیچ تأخیری به منظور لود شدن ندارد. بازی با نور و سایه جذابیت و هیجان بازی را بیشتر از پیش کرده اند. این امر را می توان در رگه های نوری که سعی دارند از برگ درختان جنگل عبور کنند مشاهده کنید. گفتنی است که طراحی در طراحی مناظر کم نگذاشته است و شما می توانید در محیط های گوناگون و زیبایی به بازی ادامه دهید.

به طور کل بازی Uncharted: the lost legacy در گرفیک هنری و فنی در حدی است که می توان آن را به عنوان الگو برای طراحی بازی های دیگر در نظر گرفت. روند بازی نیز علاوه بر مهیج بودن بسیار جذاب و دوست داشتنی است. در بازی مراحل اکشن و معمایی حاکم است بعلاوه می توانید از اسلحه های متنوعی نیز استفاده کنید و در موارد خاص باید پنهان شوید.

به طور بازی یک روند همه جانبه و متوازن دارد که طرفداران هر سبکی را راضی نگه می دارد. به جز موارد یاد شده کاراکتر بازی قادر است تا حرکات آکروباتیک را نیز انجام دهد این امر هنگام راه رفتن و یا پریدن از روی دیوار به خوبی قابل مشاهده است.

در بازی وسایل نقلیه ای نیز قرار دارد و می توانید گاهی سواره به بازی ادامه دهید. صداگذاری و موسیقی بازی نیز از بهترین بخش های بازی به حساب می آیند. کلام آخر این که با یک بازی کامل رو به رو هستید. طرفدار هر سبکی که هستید این بازی شما را خشنود می کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =